VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Další regionální derby je tu. AZ vyzve v Ostravar aréně Porubu

23.10.2018 | David Motloch

Napnutý týdenní program pokračuje pro AZ druhým zápasem. Po pondělní výhře s Frýdkem-Místkem zajíždí svěřenci trenéra Jiřího Režnara do Ostravar arény, kde se utkají s Porubou. Hráči RT TORAXU po herním útlumu roztočili vyšší otáčky a v posledním kole na svém ledě přesvědčivě porazili Kladno. Havířov má ale za zády rovněž vítězný vítr, takže středeční utkání slibuje napínavý souboj do samého konce. Zápas startuje v 18 hodin.

HC RT TORAX Poruba

Tým družiny trenérů Aleše Flašara s Tomášem Sršněm potvrzuje předsezónní prognózy o nepříjemně hrajícím mužstvu, které nebude jen do počtu. Po menším herním útlumu však bylo třeba Porubu znovu nastartovat. RT TORAX totiž prohrál čtyři utkání v řadě a tabulkou se výrazně propadl. Poté ale trenéři zamíchali se sestavou a po povinné výhře nad Kadaní (8:2) už jsou hráči, zdá se, zpět na koni. Napovídá tomu především poslední střetnutí, které přineslo do vítkovické Ostravar arény favorizované Kladno. Poruba sice v zápase prohrávala, ale dokázala se rychle oklepat a nakonec i přesvědčivě zvítězit poměrem 5:2. Hlavním strůjcem výhry RT TORAXU byl Patrik Urbanec a brankář Daniel Dolejš. Porubští hokejisté tak podruhé v sezóně porazili Kladno.

Tým ze slezska je ale stále v tabulce relativně nízko. Po 16 odehraných zápasech se drží na 10. příčce se ziskem 25 bodů, jeden jediný bod ztrácí na osmý Havířov. Poruba je na sledování zajímavý tým. Hodně branek dává, ale také dostává. Zápasy jsou tak velice atraktivní nejen díky tomu, že se jedná o nováčka soutěže. I přes zatím poměrně prostupnou obranu RT TORAXU si v brance drží velmi solidní čísla brankář Daniel Dolejš. Ten dostává v brance hodně prostoru a po 12 zápasech si drží bilanci 91,57% úspěšnosti zákroků. Navíc jeho jméno moc dobře znají havířovští fanoušci, jelikož zde v minulosti působil.

Jméno Petra Kanka je havířovské scéně také velice známé. Nynější forvard Poruby zatím válí a s osmi střeleckými zářezy vede tabulku střelců mužstva (8+3). Nejproduktivnějším hráčem Poruby je pak Jan Káňa (7+8). Z výčtu jmen, která v minulosti prošla havířovským kádrem, bychom mohli pokračovat - za Porubu dále hraje Jan Hudeček, Vojtěch Tomi, Samuel Ollender či Jakub Illéš.

Sestava Poruby z posledního zápasu:

Dolejš – Dundáček, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Čypas – Vymazal, Hudeček, Pytlík, Illéš – Káňa J., Zdeněk, Ollender – Jankovský, Jáchym, Kanko – Fojtík, Baláž, Toman.

AZ Residomo Havířov

Z derby do derby. I tak by se dala popsat nynější situace Havířova. Po pondělním domácím zápase s Frýdkem-Místkem se AZ musí rychle stěhovat do Ostravy, kde odehraje další zajímavé utkání. Ale ještě se na chvíli vraťme zpět k pondělnímu střetnutí. To si totiž většina bude pamatovat především díky kontroverzní situaci s rozbitým plexisklem. Údržbářům nebylo umožněno namontovat na poškozené místo originální díl, a tak se muselo improvizovat, aby se zápas vůbec dohrál. To se nakonec povedlo po více než třech a půl hodinách! V zapomění ale nesmí přijít jinak skvělý hokej, kterému nechybělo vůbec nic. Tvrdé střety, vyhrocené momenty a emoce na pochodu, zkrátka vše, co si člověk představí pod pravým derby.

AZ jej ovládl a získal tak na svou stranu i druhý vzájemný zápas s Rysy. Vítězství domácích výrazně podpořil Tomáš Gřeš s Radkem Pořízkem. Prvně jmenovaný útočník si v zápase připsal hattrick, druhý měl pro změnu podíl na pěti ze šesti branek AZetu! Utkání se šťastným koncem po jeho skončení komentoval hlavní trenér Havířova Jiří Režnar. "Jsme hlavně rádi za výhru po nepovedeném utkání v Litoměřicích, které nám prohrály individuální chyby a těch se musíme vždy vyvarovat. Dneska to bylo víceméně vyrovnané utkání, typické derby se vším všudy. My jsme byli šťastnější v těch rozhodujících momentech. Vyšly nám přesilovky, které jsme paradoxně poslední dny vůbec netrénovali."

Proti Havířovu nastoupili bývalí Azeťáci Jiří Krisl, David Klimša a Lukáš Daneček a všichni tři se svým způsobem na historii zápasu podíleli. Jiří Krisl si připsal branku a asistenci, David Klimša přihrál na branku a Lukáš Daneček byl nucen zasáhnout do zápasu po střídání Petera Hamerlíka, jež neměl zrovna svůj den. Havířov okupuje aktuálně osmou pozici se ziskem 26 bodů. S Porubou už se letos jednou utkal, ale na domácím ledě se nejednalo o vítěznou premiéru. RT TORAX po vyrovnaném vývoji nakonec bral těsné vítězství v poměru 3:2.

Sestava AZetu z posledního zápasu:

Bláha – Matai, Chroboček, Zdeněk, Bořuta, Dudek, Rutar, Mrowiec – Jergl, Pořízek, Gřeš – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Maruna, Kotala – Bambula, Haas, Macuh.

Zápas AZetu s Porubou začíná v Ostravar aréně ve středu 24.10. v 18 hodin. Sledovat můžete tradiční textový on-line přenos nebo letošní novinku Chance ligy v podobě živého videopřenosu - na HokejkaTV.