VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Další návrat do obrany – Alex Rašner podepsal s AZetem nový kontrakt

02.06.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Nejproduktivnější obránce AZetu v minulé sezóně a jeden ze strůjců senzačního pátého místa, tedy nejlepšího umístění v novodobé historii klubu, podepsal s týmem novou smlouvu. Rodák z Jeseníku, který získal s reprezentační osmnáctkou stříbro z mistrovství světa, přidá v nejmladším městě republiky na svůj účet další sezónu.

„Jsme rádi, že Alex posílí náš tým v nadcházející sezóně. Loni se mu tady velmi dařilo, měl svoji nejlepší sezónu v mužích. Sleduji ho od mládí a myslím si, že má předpoklady na víc, než doposavad předváděl. Jeho výkonnost půjde ještě více nahoru. On to sám určitě cítí, že má na extraligu.“, říká po podpisu smlouvy manažer AZetu Pavel Zdráhal a druhým dechem dodává: „Co se doplňování hráčů týče, tak jsme v kontaktu jak s manažery, tak i samotnými hráči. Dokud ale nebudou jednání dotažena a smlouvy nebudou podepsány, tak se o nově příchozích nemá cenu bavit. Jakmile podepíšeme nového hráče, budou o tom fanoušci včas informováni.“

Alex Rašner bude ve 24 letech patřit k nejzkušenějším obráncům v mladém týmu. I když necelý měsíc promarodil s nohou, tak mu minulá sezóna sedla famózně. Po základní částí CHANCE ligy mu patřilo desáté místo v nahrávkách v celé lize. Nutno podotknout, že před ním se umístili čtyři borci z týmů, které se nepotkávaly s těmi nejlepšími. V kanadských bodech byl osmnáctý, samozřejmě platí to samé jako u předchozí statistiky. Pro AZet byl rozdílovým hráčem v tom, že byl na ledě u vítězných branek a tým držel nad vodou v těžkých zápasech. Na jeho hlídce se za záda Aleše Stezky moc gólů nedostalo, ve statistice +/- měl 12 plusových bodů (to je nejlepší číslo mezi obránci Havířova). Jeho skvělých výkonů v minulé sezóně si všiml i server hokej.cz, který mu v hlasování hokejových odborníků přiřkl 37. místo mezi hráči celé CHANCE ligy

A co řekl o nové smlouvě sám Alex: „Jsem moc rád, že přidám další sezónu v Havířově. Rozhodování pro měl bylo mnohem snazší, protože klub dobře znám. Parta je v Havířově výborná, vždycky se do šatny těším. Snad se sezóna odehraje bez nějakých komplikací.“

Trenér Jiří Režnar oceňuje kvality staronového člena kádru: „Alex Rašner je nesmírně kvalitní obránce pro Havířov. V minulé sezóně patřil k tomu nejlepšímu a je jenom na něm, aby se tady ukázal a všimly si ho i extraligové týmy.“ K týmu se připojí 14. června, do té doby se bude připracovat individuálně.

Alexovi přejeme do další sezóny jenom to nejlepší a snad se mu v nové sezóně budou vyhýbat zranění obloukem.