VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Další část soutěže zahájí AZ na ledě Motoru. Chceme zopakovat minulý výkon, ale vydržet až do konce, hlásí Ondra Kachyňa

16.12.2019 | Tomáš Vlček

V úterý 17. 12. 2019 vstupuje Chance liga do své další fáze. Tabulka se po 30 odehraných kolech rozdělila na horní a dolní osmičku. AZ se dostal do té horní poloviny a nyní jej čeká 4x7 zápasů s těmi nejlepšími. A zahájí hned na ledě suverénního lídra v Č. Budějovicích. A právě s odchovancem jihočeského klubu Ondřejem Kachyňou, momentálně ale hrajícím za AZ, jsme připravili na konci článku krátký rozhovor.

ČEZ Motor České Budějovice

To, že Motor potvrzuje roli největšího favorita letošního ročníku, nikoho asi moc nepřekvapuje, ale to, s jakou suverenitou tak činí, už asi ano. Motor ztratil jen 9 bodů, tabulku vede o 20 bodů a jako tým, nebo jednotliví hráči, opanoval většinu statistik soutěže. Zatím prohrál jen jednou v základní hrací době a přemožitele našel celkově jen čtyřikrát. Navíc letos už neplatí, že je silný především doma ve zaplněné Budvar Aréně. Z venkovních kluzišť má totiž bilanci ještě o něco lepší. Už tak našlapaný kádr vyztužil během pauzy mladý útočník Albert Michnáč ze Sparty.

Sestava Motoru v posledním utkání:

Klouček – Vydarený, Plášil, Pýcha, Allen, Lytvynov, Suchánek – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák, Šimánek, Z. Doležal – Karabáček, Gilbert, Endál – Beránek, Babka, J. Veselý – Prokeš.

AZ RESIDOMO Havířov

Pro havířovské hokejisty je postup do horní osmičky splněním prvního předsezónního cíle. Jistota minimálně předkola play-off je sice příjemná, ale tým chce více – jistotu hlavní části vyřazovací soutěže. To znamená, že musí se v následujících soubojích s nejlepšími posunout minimálně na šestou příčku. Bude to těžké, nikoliv nemožné, zatím jim na tuto pozici chybí 5 bodů.

V reprezentační pauze tým nejprve dostal krátké volno na doléčení bolístek a pak už poctivě a intenzívně trénoval. K zápasu s Motorem bude k dispozici kompletní mančaft s výjimkou Jožky Danielčáka (cca týden na marodce se zraněním dolní části těla) a Radka Veselého, který byl zapůjčen do konce roku do extraligových Vítkovic. Ostravský klub AZetu za to, jako kompenzaci, bude poskytovat své útočníky. A jako první to bude Nicolas Werbik, kterého můžete znát z dresu Zlína či Jihlavy.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Matoušek (45. Stezka) – Mrowiec, Rašner, Matai, Kachyňa, Malina, Chroboček, Nepokoj – Kotala, Starý, Dvořák – L. Bednář, R. Veselý, Toman – Bambula, Maruna, Fridrich – Danielčák, Cihlář, O. Procházka.

Statistické srovnání týmů:

Aleš Stezka 26z (91,56%)
Jan Lukáš 4z (92,00%)
ÚSPĚŠNOST BRANKÁŘŮ
Milan Klouček 19z (93,56%)
Jan Stmeň 12z (90.57%)
133 / 20 / 15,04 %
PŘESILOVKY
POČET / GÓLY / ÚSPĚŠNOST
139 / 30 / 21,58 %
111/ 20 / 81,98 %
OSLABENÍ
POČET / GÓLY / ÚSPĚŠNOST
135 / 22 / 83,70 %
31,43 / 25,80
PRŮMĚR STŘEL ZA ZÁPAS
NA SOUPEŘE / OD SOUPEŘE
37,27 / 25,07
1.298
DOMÁCÍ PRŮMĚRNÁ NÁVŠTĚVNOST
5.718

Ondra Kachyňa: Chtěli bychom v Budějovicích zopakovat minulý výkon, tentokrát až dokonce.

Ondro, co říkáš na to, že si AZ vybojoval tu tabulkově horní osmičku?

Pro AZ je to určitě dobrá věc. Budeme teď hrát proti kvalitnějším soupeřům, což potřebujeme a máme šanci si vybojovat co nejlepší pozici pro play-off. Navíc pokud skončíme do šestky, tak máme jistotu hlavní fáze a nemusíme do předkola. A to bychom chtěli.

Jak jste strávili reprezentační pauzu a 10 dnů bez utkání?

Vždycky v takové pauze se více trénuje a jsou to takové těžší tréninky, kdy se více bruslí. Je totiž prostor pro regeneraci, takže jsme si dali více do těla. Samozřejmě, měli jsme i nějaké volno, ať se tělo zregeneruje po té předchozí porci zápasů. No a ke konci už jsme se začali připravovat na nejbližší zápas, a tedy dalšího soupeře.

Tím soupeřem jsou Č. Budějovice, takže co jste na ně vymysleli?

Dá se říct, že všechny soupeře už známe, hrajeme s nimi stále dokola. Takže zhruba víme, co hrají, a jen si to potřebujeme připomenout a upřesnit. Vždycky se ujistíme, že když budeme hrát to, co máme, můžeme porazit každého. Jen se na to musíme soustředit.

Vy jedete na jih Čech opět zhruba po dvou týdnech. Při té poslední návštěvě vám ten zápas vycházel dlouho výborně, ale v závěru vám body utekly. Takže, co udělat tentokrát jinak?

Je to pravda, měli jsme výborný začátek, vletěli jsme na ně, dostali jsme je pod tlak a donutili dělat chyby. Bohužel tu koncovku jsme si nepohlídali. Nevím, čím to bylo, ale to stává. Každopádně je to škoda, a v úterním zápase bychom ten dobrý začátek chtěli udržet po celou dobu.

Jsou pro tebe, jako odchovance, zápasy s Motorem výjimečné, nebo si to už nepřipouštíš.

Samozřejmě, hraji proti svým bývalým spoluhráčům a kamarádům. Ale na ledě se na to nedá hledět. Přesto jsou tyto zápasy pro mě jinačí, všechny tam znám a mám možnost se ukázat.

Děkuji za rozhovor a ať vám to tentokrát vyjde.