AZ Havířov

DHL Extraliga juniorů: změny a rozlosování

18.06.2018 | Josef Nudera

Po reorganizaci mládežnických soutěží se budou od této sezony hrát pouze dvě soutěže – Extraliga juniorů a extraliga dorostu. Představme si extraligu juniorů, která vychází z loňské extraligy staršího dorostu. Soutěž doznala řady změn. Junioři už znají navíc své rozlosování.

Juniorskou extraligu bude v letošní sezoně hrát celkem 24 týmů (včetně Salzburgu).

AZ RESIDOMO Havířov bude nastupovat v základní části ve skupině D. Čtyřkolově se utká s Vítkovicemi, Třincem, Zlínem, Přerovem a Vsetínem.

Hracími dny bude pátek a sobota. Základní část vypukne pro Havířov 7. září a skončí v sobotu 24. listopadu 2018.

Úvodní kola:

Pátek 7. září: Třinec – Havířov
Sobota 8. září: Havířov – Zlín
Pátek 14. září: Vsetín - Havířov
Sobota 15. září: Přerov - Havířov
Pátek 21. září: Havířov - Vítkovice

Po skončení základní části se DHL Extraliga juniorů rozdělí na dvě části. Horních 12 tabulkově umístěných týmů bude hrát v další části spolu, hůře umístěných 12 celků rovněž mezi sebou.

Do horní tabulky se body ze základní části nepřenášejí, do spodní ano.

Třetí část sezony nazvaná „O play-off“ bude hrát všech 12 horních celků + 4 nejlepší ze spodní skupiny. Tato část bude rozdělena do 4 skupin – E, F, G, H. Do žádné z těchto 4 skupin se body přenášet nebudou a týmy začnou bojovat od nuly.

Velkou novinkou jsou tzv. bonifikační body. Do každé z těchto 4 skupin je obdrží nejlepší dva nasazené celky – 1. tým každé skupiny 2 body, 2. tým každé skupiny 1 bod.

Týmy odehrají jen 6 zápasů, ve kterých pro postup do play-off musí skončit na prvních dvou místech.

Play-off se bude hrát ve čtvrtfinále na 3 vítězná utkání, od semifinále dále na dvě vítězné bitvy.

Týmy, které skončí na 17. – 20. příčce po druhé části dohrají sezonu dvoukolově mezi sebou.

Celky, které skončí na 21. – 24. pozici budou hrát dvoukolově mezi sebou o záchranu. Do skupiny se přenášejí všechny dosavadní výsledky a body. Poslední dva týmy spadnou do Regionální ligy juniorů.

ČSLH zavedl ještě jednu novinku

Po každém utkání první a druhé části extraligy se uskuteční prodloužení a případně samostatné nájezdy. Pokud jeden z týmů vyhraje po základní hrací době za 3 body, bude se i tak prodlužovat o bonusový 4 bod. Pokud bude po základní hrací době stav nerozhodný, bude se prodlužovat jen jednou a týmy si rozdělí klasicky 3 body.

Instagram Youtube