Chtěl jsem hlavně vyhrát, říká po vítězství nad Budějovicemi Ondra Bláha

30.09.2018 | Martina Kotulová

AZ v sobotním 9. kole Chance ligy překvapil favorita soutěže. V půlce zápasu nad Českými Budějovice vedl už 4:0 a zápas nakonec dovedl i do vítězného konce. Na konečném výsledku 4:2 se svým výborným výkonem podepsal i brankář Ondra Bláha, odchovanec Motoru.

Ondro, předevší gratuluji k výhře 4:2 nad Českými Budějovicemi. Jak se tohle vítězství rodilo?

Rodilo se to hlavně u nás v hlavách. My jsme hráli výborně, zaskočili jsme Budějovice a chtěli jsme víc. To se projevilo na ledě, hráli jsme chytře první i druhou třetinu, ujeli jsme jim do brejků a dali jsme to.

Zaskočili jsme Budějovice? Myslíš, že nás mohli trochu podcenit?

Myslím, že úplně ne, protože v play-off se mezi námi odehrála dobrá bitva. Nemyslím si, že nás podcenili, my jsme prostě podali dobrý výkon, hráli jsme líp a zasloužili jsme si to více.

Dlouhou dobu jsi držel nulu, až před koncem zápasu tam spadly dvě branky. Měl jsi proti svému bývalému týmu, mateřskému klubu větší motivaci?

Chtěl jsem hlavně vyhrát. Ta nula už by byla moc. Nějakou dobu tam byla, nakonec to tam spadlo, ale my jsme dnes dali gólů víc, a to je hlavní.

Ty osobně jsi podal výborný výkon, pomohly ti i tyčky, vypadá to, že i bránu sis dobře postavil. Jak ses cítil v tom zápase?

Jo, v pohodě. Hlavně v té druhé třetině tam byla úplně prázdná brána, tyčka to zachránila, ale přes ty se nechytá.

Vyhlásil si pro kluky nějakou odměnu, když Budějovice porazíte?

Jo, udělám klukům svačinku. Ještě nevím jakou, musím se teprve rozhodnout.

Ve středu nás čeká další těžký zápas v Prostějově. Jak navázat na ten výkon, aby se i tam urvaly body?

My jsme si ukázali, že hrát prostě umíme. Jen si to musíme nastavit, jít do každého zápasu na plno, pak máme šanci porazit úplně každého.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalším zápase.