AZ Havířov

Tenisový turnaj AZ OPEN se letos uskuteční 28.7. Podrobnosti ZDE.

Cesta po stadionech WSM Ligy – ČEZ Stadion Kladno

08.08.2017 | Josef Nudera

Další díl seriálu "Cesta po stadionech WSM Ligy" nás zavede na stadion, kde vyrostla celá řada velkých hokejových osobností a byl svědkem mnoha velkých talentů. ČEZ Stadion je domácím stánkem jednoho z největších favoritů na postup do WSM Ligy – Rytířů Kladno. Jak se rodí kádr na novou sezonu a jak to má Kladno se zimákem? Pojďme se podívat na nejnovější informace.

Název stadionu ČEZ Stadion Kladno
Kapacita 5200 diváků
Adresa stadionu Petra Bezruče 2531, Kladno
Postaven 1949 (zastřešen 1959, rekonstrukce 2014)
Rozměry hrací plochy 26x59,5m
Ceny vstupného WSM Liga stání: 70,- Kč, sezení 90 – 110,- Kč, hosté: 85,- Kč – v den zápasu jsou lístky o 10,- Kč dražší

ČEZ Stadion Kladno je domovským stánkem Rytířů Kladno. Vlastníkem zimního stadion je statutární město Kladno. ČEZ Stadion patří k nejstarším stadionům v celé ČR, byl postaven už v roce 1949 – to byl ještě bez střechy. Zastřešení bylo vybudováno o 10 let později. Nedávno prošel stadion rekonstrukcí. V roce 2014 tak dostal tento stadion zcela nový moderní vzhled. Samozřejmostí arény je osvětlení, které odpovídá televizním přenosům. Pokud byste chtěli na Kladně zažít, jak to vypadá, když je plný dům, muselo by do hlediště přijít 5200 diváků. Hlediště je rozděleno na několik sektorů. Hlavní dvě podélné tribuny (sever a jih) jsou vybudovány na sezení, ve všech rozích pak ještě najdete další místa na sezení. Na tribuně východ, což je tribuna za jednou z branek najdeme hlediště určené ke stání, sídlí tam domácí kotel. Na druhé straně je vybudován sektor pro hostující fanoušky. Vedle sektoru pro hosty je další sektor k sezení.

Jednotlivé sektory jsou pak cenově ohodnoceny a lístky se tak dají koupit v zajímavém cenovém rozpětí. Pro domácí fanoušky to je od 70,- Kč na stání do 110,- Kč na sezení na jedné z hlavních tribun. Vstupenka do kotle hostujícího celku je za 85,- Kč. Ale pozor! Pokud si koupíte lístek v den utkání je o 10,- Kč dražší.

ČEZ Stadion disponuje dvěma ledovými plochami, občerstvení v hale je samozřejmostí. Stadion se v minulosti stal svědkem velkých hokejových bitev a místem šesti oslav mistrů ČR. Kladno a tento stadion navíc mají i jurčitou vyzařující auru, vyrostla zde řada skvělých hokejistů, mistrů světa a olympijských vítězů.

Ani v tomto díle nechybí názor experta. Tentokráte hodnotí stadion na Kladně Martin Janeček, který jen potvrzuje názor o dobře stavěných tribunách. "Stadion, který na mě působí stále jako extraligový. Sice jsou jeho útroby staršího data, ale šatna hostů je na slušné úrovni a zázemí pro trenéry je dostačující. Měli jsme štěstí, že i když jsme neměli loni nejlepší sezonu, tak návštěva byla více než hojná a tak dobře stavěné plné tribuny mohly ukázat své kouzlo," komentuje ČEZ Stadion na Kladně trenér AZ Havířov Martin Janeček.

Rychlé News z Kladna

Příchody

Nad složením kádru Rytířů pro sezonu 2017/2018 zatím stále visí několik otazníků. A není to jen otazník v podobě toho jestli se do WSM Ligy zapojí legenda českého hokeje Jaromír Jágr, ale také dva hráči ze Švédska či mladý Američan. Jistou posilou pro Rytíře bude pro nadcházející sezonu brankář Miroslav Kopřiva. Tento brankář se vrací na Kladno po dlouhých sedmi sezonách. Kladno získalo do svých obranných řad Petra Štindla, tento obránce dokončil loňskou sezonu po přestupu z Nových Zámků v Prostějově. Posilu hlásí Rytíři i z české extraligy. Z Pardubic se stěhuje na Kladno útočník Tomáš Kaut.

Na zkoušku jsou v tréninkovém procesu v kádru Rytířů švédští hráči Johan Lorrain a Linus Svedlund, kteří ve Švédsku hráli nižší soutěž. Kladno zkouší i mladého amerického obránce Hakona Nilsena. V přípravě na novou sezonu je také pro havířovské fanoušky známý Martin Lenďák a útočník Tomáš Vildumetz. S týmem trénuje také Jiří Švihálek a Daniel Kružík. Kdo z nich nakonec oblékne kladenský dres se ukáže postupem času.

Odchody

Pokud se zaměříme na odchody, tak Kladno s čištěním kádru rozhodně nezahálelo. Tým opustili hned 4 útočníci (Peter Jánský – stěhuje se do Litvínova, Jiří Cetkovský – nastoupí v nové sezoně za Nové Zámky, Petr Tenkát a Jiří Burger). Stejný počet hráčů nebude pokračovat na Kladně na postu obránců. František Ptáček se rozhodl ukončit svou kariéru. Další tři obránci změní na příští sezonu dres (Jiří Drtina – rozhodl se válčit za Slavii Praha, Petr Ulrych – posílil kádr nováčka extraligy Dukly Jihlava a David Růžička). Na postu brankáře opouští Kladno Miroslav Hanuljak.

Trenéři

Kladno povedou do nadcházející sezony trenéři Miroslav Hořava a Pavel Patera. Dochází tak oproti loňské sezoně o doplnění trenérského kádru o Miroslava Hořavu.

Kladno zažilo v uplynulé sezoně velké zklamání, postup do baráže o extraligu unikl Rytířům o jedinou branku!

Sezonu 2016/2017 rozehráli kladenští Rytíři skvěle. Po základní části skončili na třetím místě za Českými Budějovicemi a Jihlavou. Pozice to sice byla dobrá, ale pro semifinále slibovala rozhodující zápasy na stadionu soupeře. Ve čtvrtfinále si nejprve svěřenci Pavla Patery poradili snadno s Ústí nad Labem, které porazili 4:0 na zápasy a ani jedno z utkání nepřineslo žádné větší drama.

To v semifinále to už byla jiná řežba. Kladno sérii s Jihlavou začalo špatně a po úvodních dvou duelech na stadionu soupeře prohrávalo 0:2. V domácím prostředí se navíc podařilo vyhrát jen jedno ze dvou utkání (obě utkání dospěly do prodloužení). Za stavu 1:3 na sérii dokázalo Kladno odvrátit mečbol na stadionu soupeře a s koncem sezony si poradilo i na domácím ledě. Klíčový sedmý zápas hostila Jihlava. Zápas rozhodla jediná branka z první třetiny! Kladno se tak do baráže nepodívalo a Jihlava nakonec dovršila povedenou sezonu postupem do extraligy.

Vzájemné zápasy AZ Havířov s Rytíři Kladno 3:1

Jestli měl AZ Havířov v loňské sezoně s někým pozitivní bilanci tak to bylo právě Kladno. Havířov dokázal vyhrát tři ze čtyř vzájemných zápasů. Na domácím ledě vyhrál jedno utkání, druhé mu uniklo po dobře rozehraném průběhu. Na ledě Kladna, na ČEZ Stadionu, který jsme si společně představili, se domácí Rytíři nemohli s Havířovem radovat ani jednou – prohráli oba duely.

WSM Liga 2. kolo 9.9.2016 AZ Havířov Rytíři Kladno 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
WSM Liga 15. kolo 15.10.2016 Rytíři Kladno AZ Havířov 3:4p (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)
WSM Liga 28. kolo 26.11.2016 AZ Havířov Rytíři Kladno 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
WSM Liga 41. kolo 14.1.2017 Rytíři Kladno AZ Havířov 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Nadcházející zápasy s tímto soupeřem

Zápasy s kladenskými Rytíři přinesou v letošní sezoně atraktivní termíny! Na soupeře zvučného jména se můžeme v Havířově těšit pouze o víkendu! Havířov bude v domácí GC Aréně hrát v neděli i sobotu. Na hostující led se AZ vydá také jen přes víkend. Konkrétně ve 24. kole to bude v rámci tripu, kdy budou naši hráči hrát v sobotu s Karlovými Vary a v neděli s Kladnem. Poslední zápas v základní části s tímto soupeřem se odehraje v 50. kole.

WSM liga 11. kolo 5.11.2017 AZ Havířov Rytíři Kladno NEDĚLE
WSM liga 24. kolo 19.11.2017 Rytíři Kladno AZ Havířov NEDĚLE
WSM liga 37. kolo 6.1.2018 AZ Havířov Rytíři Kladno SOBOTA
WSM liga 50. kolo 17.2.2018 Rytíři Kladno AZ Havířov SOBOTA

Zdroj fotografií stadionu: oficiální webové stránky Rytíři Kladno

Instagram Youtube