ČSLH ocenil dorostence Gabriela Szturce jako hráče měsíce

01.02.2019 | Martina Kotulová

Český svaz ledního hokeje pravidelně oceňuje nejlepší mládežníky uplynulých měsíců. Za prosinec si toto ocenění v kategorii Dorost zasloužil havířovský Gabriel Szturc.

Své ocenění si havířovský dorostenec převzal z rukou zástupců Českého svazu ledního hokeje na reprezentačním srazu kategorie U16 v Hodoníně minulý týden. Za příkladnou reprezentaci klubu nejen po hokejové stránce pak Gabriela odměnil i klub praktickými hokejovými dárky před domácím zápasem s Jihlavou v pondělí 28. ledna.

„Mě to ohromně těší, popravdě jsem to ani nečekal, ale jsem za to rád a doufám, že se budu dále po všech stránkách zlepšovat,” komentuje své ocenění Gabriel.

„Gabriel Szturc je skromný a pracovitý kluk, který studuje gymnázium se samými jedničkami. S pokorou jde za svým cílem. Je to hráč, který nediskutuje nad tréninkovou zátěží, spíše hledá možnosti, kde si přidat,” tak popsal svého svěřence trenér Tomáš Urbánek. Patnáctiletého útočník k ocenění doporučil také trenér reprezentační šestnáctky Petr Haken.

Ocenění není jen čistě za hokejovou stránku, ale je více komplexní a bere v potaz například i školní výsledky. Mám výhodu v tom, že ve škole toho v hodinách hodně pochytím, ale i doma se dost učím, aby ty výsledky stály za to nejen v hokeji,” říká havířovský útočník.

Gabriel Szturc je důležitým článkem a kapitánem dorostu AZetu. Rozsáhlý rozhovor s ním vznikl nedávno a přečíst si jej můžete zde

Dnes v 18:00 | Muži
VHK Robe Vsetín