CHANCE liga běží kupředu, v pondělí dorazí Zubři

24.10.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V rámci 15. kola CHANCE ligy zavítá 25. října do Havířova tým HC Zubr Přerov. AZ naposledy padl v derby na Porubě 4:5 po samostatných nájezdech. To Přerov doma udolal Ústí nad Labem a bral dva body za výhru 2:1 v prodloužení. Utkání začíná v GASCONTROL Aréně v 17:30. Naváže AZ na bod z Poruby?

Vstupenky nautkání zakoupíte zde:

HC ZUBR Přerov, 7. místo, 13 z. (6 – 2 – 1 – 4 ), skóre 43:34, 23 bodů.

Přerov má v každé sezóně silný tým, který může pomýšlet na ty nejvyšší příčky. Prozatím se ale nikdy nedostal dále než do čtvrtfinále CHANCE ligy. Loni se přímo kvalifikoval do čtvrtfinále ze třetího místa, na druhou Jihlavu ztratil jediný bod a na první Kladno čtyři. Zubři měli také nejméně inkasovaných gólů a sice 81. Jenže cesta do semifinále jim zůstala uzavřena. Do cesty se jim totiž postavila rozjetá Poruba, která celou sérii vyhrála ve čtyřech zápasech.

Trenérské duo Vladimír Kočara a Jakub Grof vždy dokáže vytvořit tým, který hraje srdcem. Kočara už v přerovské mládeži dokázal pozvednout hráče, kteří si poté získali ostruhy v CHANCE lize i nejvyšší soutěži.

V Chance lize snad není vyrovnanější gólmanské dvojice než Michael Petrásek a Michal Postava. Právě devatenáctiletý Postava dobře doplňuje zkušenějšího kolegu. Obrana je, i po odchodu Mikuláše Zbořila, nejlepší v soutěži. Na Hanou přišel velezkušený 36letý Josef Hrabal, ten si zahrál Extraligu a má za sebou i zahraniční angažmá. Z Extraligy dorazili Jakub Kubeš a Robert Černý. Nestárnoucí Jiří Krisl je přirozeným lídrem. Z Prostějova dorazil František Hrdinka. Všechna jména jsou zárukou toho, že útočníky soupeře bude zápas bolet a většinou z něj odejdou mírně frustrováni.

V útoku je z čeho vybírat. 36letého Romana Pšurného, s neskutečným citem pro hru a výbornýma rukama, doplňují 11bodoví Tomáš Doležal a Jan Süss. Jakub Herman je letos s body trochu na štíru, ale je to borec, který může z ničeho rozhodnout zápas. Dvoumetrový čahoun Matouš Kratochvil byl loni ve Vrchlabí k nezastavení, pokud se v Přerově lépe adaptuje, tak se mají obrany soupeřů nač těšit. Jakub Svoboda je forvard protřelý Extraligou (hrál na Kometě a ve Zlíně), letos má deset bodů (6+4)

Výsledkově to mají letos Zubři velmi rozdílné doma a venku. Zatímco venku si nejprve připsali 5 porážek a vyhráli jen v Prostějově (7:3), tak doma v aktuální sezóně nepoznali hořkost porážky (7 zápasů = 19 bodů). To platilo i po zápase se Slovanem.

V utkání, chudém na góly, se přerovští hráči ujali vedení pět minut před první sirénou Jakubem Svobodou. Ve druhém dějství se Hanáci doslova protrápili dvěma přesilovkami, (ty jim letos opravdu nejdou viz tabulka), ale gól dalo Ústí. Ve 35. minutě Petr Přindiš překonal Petráska. Oba týmy se trápily i ve třetím dějství. V něm Přerov nevyužil další přesilovku a šlo se do prodloužení. O vítězi zápasu rozhodl autor prvního gólu Zubrů Jakub Svoboda. Přerov doma porazil Slovan 2:1p. Na střely to bylo 35:20 pro domácí.

Sestava Zubrů z posledního zápasu:

Petrásek – Krenželok, Černý, Hrabal, Hamrlík, Krisl, Seemann, Ševčík – Sebera, Pšurný, Doležal – Jakub Svoboda, Herman, Kratochvil – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Indrák, Jan Svoboda.

O Přerovu bylo v posledních dnech slyšet v souvislosti s výměnou. Do Frýdku putoval útočník Tadeáš Král a do Přerova dorazil 24letý obránce Daniel Krenželok, který před časem hrál i v dresu AZetu. Urostlý bek nedostával u Rysů tolik prostoru, ale v Přerově ožil. Ve třech zápasech nasbíral tři plusové body a vstřelil dva góly.

AZ HEIMSTADEN Havířov 16. místo, 13z. (3 – 1 – 2 – 7), skóre 35:45, 13 bodů.

Ve vyrovnané tabulce je Havířov, se 13 body, šestnáctý. Na devátý Frýdek ztrácí momentálně pouhých pět bodů. To není mnoho, ale před Azetem stojí v následujících zápasech těžcí soupeři. Po zápase s Přerovem, míří do Vrchlabí, pak ho doma čekají Litoměřice a Slavia.

V posledních pěti utkáních AZ třikrát bodoval. Nad jeho síly zůstal venku Šumperk (1:2) a doma Vsetín (1:4). Dvě tříbodové výhry přišly s Kadaní (4:0) a v Jihlavě (5:3). Naposledy AZ vyzval v RT TORAX Aréně Porubu.

V utkání, které nabídlo téměř vše, se ujal, po trefách Jana Maruny a Vlastimila Dostálka, dvougólového vedení. Poruba snížila šest minut před první sirénou kanadským útočníkem Bittenem. AZ přišel o svůj náskok na začátku druhého dějství, Štipčák byl na dorážku Tomana krátký. Šance byly na obou stranách, ale skóre se měnilo až ve třetí periodě. Pavel Jenyš a pak ve vlastním oslabení Toman dali domácím vedení 4:2. Poruba však nedokázala svůj náskok udržet. Jiří Severa tečoval nahození Pechance a o devadesát vteřin později vyrovnal na 4:4 šikovnou tečí Jakub Doktor. Šlo se do prodloužení, ve kterém gól nepadl a o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy. V jediném uspěl domácí Bitten. Poruba vyhrála nad AZetem 5:4 po samostatných nájezdech. Na střely to bylo 42:29 pro Porubu.

Manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal se po zápase vyjádřil takto: „Pro diváky to bylo určitě atraktivní utkání. Zápas se hodně otáčel. Nejdřív jsme vedli, potom vedla Poruba a nakonec to skončilo remízou. Mužstvo musím pochválit i přes to, že jsme bonusový bod nevybojovali. Jinak jsem za předvedenou hru spokojený a i ten jediný bod bereme.“

Sestava AZetu v posledním zápase:

Štipčák – Chroboček, M. Hlaváč, Valenta, Mrowiec, Korím, T. Pastor, Groch – J. Doktor, Pechanec, L. Bednář – Hudeček (A), Dostálek, Š. Kratochvil – Severa, Paś, Maruna (C) – M. Hrubec, Stuchlík, Mrva.

Marodka

Do utkání nebudou moci, z důvodu nemoci, nastoupit obránci Matúš Hlaváč a Karol Korím.

Zajímavá setkání

Utkání bude pikantní pro havířovského útočníka Vlastimila Dostálka, který je přerovským odchovancem a ještě loni zde nastupoval. Přerovský obránce Jiří Krisl je zase havířovským odchovancem a dlouhá léta nosil v AZetu kapitánské céčko. A také na sebe narazí dvojčata Kratochvilova - Šimon v dresu AZetu, Matouš v tom přerovském.

Pokud nebudete přímo v ochozech GASCONTROL Arény, tak pro vás z utkání připravujeme textový přenos