VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Byl to takový hurá hokej s hodně nepřesnostmi, říká o první přípravě Lukáš Bednář

07.08.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Čtvrteční večer 6. srpna 2020 patřil v Gascontrol Aréně prvnímu přípravnému utkání A-týmu AZetu. Proti sympaticky bojujícímu nováčkovi 1. ligy ze Šumperka se AZ dostával do tempa jen postupně, ale nakonec zaslouženě vyhrál 4:3. Po zápase jsme pozvali k rozhovoru útočníka Lukáš Bednáře.

Lukáši, se Šumperkem jste sehráli první přípravné utkání sezony 2020/21. Zápas přinesl řadu nepřesností, ale jinak se hrálo ve vysokém tempu.

V první třetině to byl takový hurá hokej. Hrálo se nahoru dolů, bylo tam opravdu hodně nepřesností a podle mě to s hokejem nemělo moc společného.

V dalším průběhu už se podle tebe ta kvalita zvýšila?

Určitě ne. Jsme v fázi, kdy se hledáme, vše se teprve oťukává. A taky mi přišlo, že Šumperk ve druhé polovině zápasu už fyzicky nestíhal a zápas se postupně jen dohrával.

Hráli jste v hodně improvizované sestavě, snad jen vaše útočná trojice (Doktor-Bednář-Procházka) by, podle slov trenéra, spolu měla hrát i v sezoně. Takže, jak hodnotíš vaši vzájemnou souhru?

Naši souhru? (smích). No, já jsem už říkal klukům, že jsme sice dali tři góly, ale bylo hodně po odrazech a podobně. Takže si to bude muset ještě sednout, ale věřím, že za dva zápasy už to bude zase jiné a lepší.

Ale jinak jsi se svými křídly spokojen?

Samozřejmě! Jsou to „brusliví“ kluci, takže super.

Mohli jste přidat ještě jeden gól, když ses ty dostal do samostatného úniku. Co tomu zakončení chybělo?

To byla moje neschopnost. Trochu se ještě peru se svýma rukama (úsměv). Naštěstí kluci to potom zachránili a hned z pokračování té akce dali gól.

Ty jsi kvůli zdravotním problémům nastupoval do suché přípravy později, podařilo se ti vše dohnat?

Tak co se týká silových a dynamických věcí, tak si myslím, že jsem to celkem dohnal. Ale fyzičku budu muset ještě dohánět. Cítím to na sobě.

Dalším vaším soupeřem bude Znojmo. Tým, který sice bude hrát jen 2. ligu, ale podle kádru to nebude lehký soupeř. Jak se těšíš ne tento duel?

Samozřejmě se na tým, který hrál řadu sezón EBEL ligu těšíme. Záleží také v jaké sestavě přijedou. I pro ně to bude jeden z prvních přípraváků, takže pořád platí, že je to zápas hlavně na souhru. Tím si musí všechny týmy projít.

Lukáši děkuji za rozhovor a přeji tobě i celému týmu pevné zdraví a žádné karanténní komplikace.

Sestřih utkání: