VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Bude pokračovat vítězné tažení Havířova i proti rivalovi z Prostějova?

24.10.2017 | Josef Nudera

AZ Residomo Havířov nabral v posledních zápasech parádní formu a po příchodu brankáře Bláhy jen vítězí. Ze série pěti domácích zápasů v řadě je tady poslední. Kouzlo GC Arény se bude snažit odčarovat desátý Prostějov. Zápas startuje ve středu 25. října od 18 hodin a jste srdečně zváni.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV

Celek z Hané v tuto chvíli okupuje desátou příčku WSM Ligy, na které určitě nebude chtít tento ambiciózní celek zůstat dlouho. V poslední době, ale pozice v tabulce odpovídá výkonům, které Jestřábi předvádějí.

V posledních šesti zápasech střídá Prostějov výhru s prohrou. Všechna tři zmíněná vítězství jsou ale až po prodloužení. I poslední utkání proti Slavii nebylo odehráno ze strany LHK vůbec špatně, ale jak se říká – bez branek se nedá vyhrát.

V brance Prostějova chytá pravidelně Jakub Neužil, který se drží nad 92% úspěšnosti zákroků. Mezi hráči ve statistikách nejvíce vystupuje Tomáš Nouza a Jan Rudovský – to jsou hráči, na které by si měl Havířov dávat velký pozor.

16. kolo, sobota 21.10.2017

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slavia Praha 0:1(0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Kasík Rozhodčí: Čech, Šutara – Měkýš, Komínek Vyloučení: 4:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 1914 Střely na branku: 18:34.

Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, Havlík, Horyna, A. Holík, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Hozák – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec.

"Dostali jsme nešťastný gól, ale chyběl nám důraz kolem brány, nebyli jsme schopni se prosadit. Když už jsme nějakou šanci měli, tak je gólman viděl. Ty šance v power play, to už si Slávisti pohlídali. Jeden gól za 120 minut doma je strašně málo," okomentoval zápas se Slavií Jiří Vykoukal.

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Havířov chytl v posledním období skvělou formu. Z uplynulých šesti zápasů neodešel ani jednou bez zisku bodu. Po prohře na samostatné nájezdy s favorizovanými Karlovými Vary do týmu přišel brankář Ondřej Bláha a Havířov od zápasu v Přerově jen vítězí.

Ondřej Bláha je po statistické stránce nejlepším brankářem celé WSM Ligy – jeho 95,52% úspěšnosti zákroků může být sice ovlivněno počtem pouze pěti odchytaných zápasů, ale klíčové jsou body, které Bláha Havířovu pomohl získat.

AZ Residomo Havířov je na osmém místě ligového pořadí s pouhou ztrátou tří bodů na čtvrté České Budějovice, které v posledním kole porazil. Havířovští mají ale zápas s Kladnem stále k dobru. Cílem sezony je vybojovat play-off a v tuto chvíli je náš Azet na dobré postupné cestě.

16.kolo, sobota 21. října 2017

AZ Residomo Havířov - ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. M. Kalus (Jergl, Rác), 39. Jergl, 55. Matai (Sikora, Fronk), 57. Rác (Jergl, Fronk) – 40. Vráblík (Pýcha, Šulek). Rozhodčí: Barek, Veselý – Maštalíř, Zídek. Vyloučení: 9:9, navíc Kalus (HAV) 10 + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2114. Střely na branku: 33:40 (12:12, 10:18, 11:10). Zblokované střely: 12:9. Hity: 9:3. Vhazování: 40:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Sestava AZ Residomo Havířov: Bláha – Krisl, Dudek, Postnikov, Drtil, Chroboček, R. Havel – P. Beránek, Matai, Sikora – Jergl, Rác, Fronk – Tomi, Hudeček, M. Kalus – Kotala, Pořízek, Kurovský.

Infografika

"Prostějov je kvalitní tým s výbornými přesilovkami. Pokud budeme hrát zodpovědně a s maximálním nasazením, tak se můžeme na konci zápasu, společně s našimi fanoušky, kterých už při minulém utkání přišlo přes dva tisíce a vytvořili výbornou atmosféru, radovat z výhry," komentuje zápas s Prostějovem manažer AZ Residomo Havířov Patrik Rimmel.

Na závěr ještě přidává i informaci k sestavě. "V zápase budeme určitě postrádat Jakuba Kotalu, který se přidal na marodku, kde bude zhruba měsíc. Naopak Petr Kanko už začal s tréninkem, ale ještě uvidíme jestli bude do středečního zápasu připraven," dokončil Patrik Rimmel.

Havířov se už s Prostějovem v letošním ročníku WSM Ligy jednou střetl. Zápas se hrál na ledě Prostějova a domácí vyhráli 3:1. Oplatí Havířov svému rivalovi porážku? Pokud na hokej nepřijdete osobně, můžete opět sledovat textový online přenos.