VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Bitva tabulkových sousedů, to znamená sobotní zápas AZetu s Kališníky

19.10.2018 | David Motloch

S hlavou vztyčenou odjíždí hokejisté Havířova, aby se na ledě Litoměřic poprali o další ligové body. Po čtvrtině odehrané soutěže mají za sebou svěřenci trenéra Režnara lepší i horší zápasy, ale poslední dvě kola naznačila, že se hráči Azetu naladili zpět na tu správnou vlnu. Proti ale bude hodně nepříjemný soupeř. Kališníci jsou sice v tabulce těsně pod Havířovem, ale s předváděnou hrou mohou být spokojení. Navíc umí překvapit i favority. Po skalpech Jihlavy a Motoru to v posledním kole odneslo také Kladno. Tento zápas ale jasného favorita nemá a my jistě doufáme, že jej za ten delší konec chytne havířovský AZ. Utkání startuje v sobotu v Kalich Areně v 17 hodin!

HC Stadion Litoměřice

Po odehrané čtvrtině soutěže panuje v šatně Kališníků spokojenost. Bilance osmi výher a sedmi porážek sice možná nezní až tak přesvědčivě, ale trenéři jsou s předváděnou hrou svých svěřenců spokojení. To potvrzují i slova trenéra Daniela Tvrzníka. "Zatím musíme hodnotit pozitivně, protože až na zápas s Kadaní se nám takřka všechna utkání herně vydařila. Myslím si, že jejich většinu jsme odehráli velice dobře. I když počet bodů asi není takový, jaký bychom si představovali a chtěli." Jeden ze dvou hlavních trenérů Litoměřic naráží na předposlední kolo, kde Kališníci překvapivě prohráli s Trhači 1:3.

Jenomže hned v kole následujicím si to klub známý se svým projektem "Dukla" vynahradil se vší parádou. Dokázal si totiž připsat velmi cenný skalp Kladna. Na domácím ledě Kališníci sice brzo vedli, ale po dvou brankách Rytířů museli skóre otáčet. To se jim však zásluhou dvou branek Otakara Šika povedlo a hubený náskok před soupeřem již ubránili až do konce. V tabulce je tak z toho po 15 odehraných zápasech deváté místo se ziskem 22 bodů. Jen o bod více má na svém kontě havířovský AZ, takže se v sobotu bude jednat o souboj tabulkových sousedů. Zatímco Havířov bude hájit osmou pozici, Litoměřice budou chtít herní pohodu potvrdit ziskem dalších tří bodů a vyšvihnout se výš.

Ve statistikách hráči Litoměřic nijak zvlášť nevyčnívají. Daleko více se soustředí na týmový výkon podpořený soustředěnou a obětavou hrou. V TOP 10 kanadského bodování Chance ligy ale přesto jednoho zástupce Kališníků najdeme. Je jím Jan Kloz, který si po odehrané čtvrtině soutěže drží bilanci více než bodu na zápas (6+11). V těsném závěsu za ním je cizinec Markus Korkiakoski (5+11). Především toto útočné duo se zasloužilo o poslední zářezy Litoměřic. Na lopatě Kališníků už totiž skončily třeba České Budějovice, Jihlava nebo právě již zmiňované Kladno.

Dobré výsledky by se neobešly bez pořádného gólmana. A toho v Litoměřicích mají. Podle počtu odchytaných minut je zatím týmovou jedničkou brankář Tomáš Král, ale vcelku pravidelně se v brance střídá se svým kolegou Danielem Dvořákem. Především druhý jmenovaný má na svém kontě zajímavá čísla. S úspěšností zákroků 91,43% je aktuálně šestým nejlepším brankářem Chance ligy.

Sestava Litoměřic z posledního zápasu:

Dvořák – Marcel, Gaspar, Smetana, D. Málek, Jebavý, Strejček, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Rousek – Voženílek, Válek, Řehoř – Flynn, M. Zadražil, Machač – J. Dvořák, M. Havelka, Šik.

AZ Residomo Havířov

Zdá se, že Havířov se z herního útlumu dokázal dostat. Svěřencům trenéra Jiřího Režnara pomohla krátká víkendová přestávka, po které si připsali důležité dvě výhry v řadě. Nejprve na domácím ledě udolali po špatně rozehraném začátku Ústí nad Labem poměrem 6:3, poté v ne příliš líbivém hokeji ubojovali těsné vítězství proti nepříjemně hrající Třebíči, a to díky brankám Davida Chrobočka a Tomáše Gřeše. Zisk plného počtu šesti bodů tak určitě pomůže hráčům získat zpět trochu pošramocené sebevědomí.

Havířovu už se vyprázdnila marodka. Na led se vrátili Jakub Dudek, Filip Seman a Jakub Kotala. Filip Seman hned po návratu dokázal skórovat a připsal si tak první branku v letošní sezóně, Jakub Kotala má po návratu na led už dvě asistence. Se zraněním ve spodní části těla marodí Jan Maruna, jehož účast v zápase proti Litoměřicím je spekulativní. Nejproduktivnějším hráčem AZetu i nadále zůstává Branislav Rehuš (4+10), ale titul střelce mužstva přebírá Radek Veselý. Zasloužil se o to především hattrickem v zápase proti Ústí. Aktuálně tak má na kontě pět branek, stejně jako Radek Pořízek.

S Litoměřicemi Havířov vstupoval do úvodu letošního ročníku Chance ligy a jednalo se o vstup úspěšný. Na domácím ledě se sice nejednalo od začátku o nic jednoduchého, jelikož Kališníci vedli v polovině zápasu o dvě branky, ale domácí zbraně nesložili. Čtyřmi brankami vývoj zápasu otočili, což znamená, že v letošní sezóně mají svěřenci trenéra Režnara s Litoměřicemi zatím pozitivní zápasovou bilanci. Uvidíme, zda-li toto tvrzení bude platit i po sobotním duelu na ledě soupeře.

Sestava AZetu z posledního zápasu:

Lukáš – Chroboček, Matai, Houdek, Rutar, Bořuta, Mrowiec, Dudek – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – O. Procházka, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, Bambula.

Zápas AZetu s Litoměřicemi začíná v Kalich Areně v sobotu 20.10 v 17 hodin. Sledovat můžete tradiční textový on-line přenos nebo letošní novinku Chance ligy v podobě živého videopřenosu - na HokejkaTV.