Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Baier team obhájil prvenství na Globus Cupu, v akci bylo 17 celků

01.07.2022 | Redakce, FOTO: Michal Polák - www.empefoto.cz

Osmý ročník Globus Cupu je minulostí. Tradiční turnaj v minikopané stejně jako před rokem ovládl Baier team, který ve finále přemohl Dynamo Havířov. Bronz bral Euroline team.

V den turnaje došlo k úpravě pravidel, se kterými se seznámili všichni účastníci turnaje. Do turnaje, který vypukl v sobotu v devět ráno za krásného počasí, zasáhli i profesionální rozhodčí, kteří mu dodali potřebnou kvalitu.

Sedmnáct celků šlo do akce na čtyřech hřištích. Týmy byly nalosovány do třech skupin po čtyřech, jedna skupina pak čítala celkem pět výběrů. Po základních skupinách následovaly vyřazovací boje.

Zejména zápasy o medaile nabídly velice dramatickou podívanou. V souboji o třetí místo byl šťastnější Euroline team, který porazil Slovan Havířov. V duelu o turnajové prvenství si to rozdaly Baier team, coby obhájce zlata, s Dynamem Havířov. Zajímavý zápas dospěl až do penaltového rozstřelu. Dramatickou koncovku zvládl lépe Baier team, který o obhajobě svého vítězství rozhodl v osmé sérii penalt.

„Veliké poděkování patří HM Globus, bez kterého by turnaj v takovém počtu nemohl konat. Dále je potřeba poděkovat vedení AZ Havířov za ceny a pomoc v organizaci a samozřejmě také sponzorům turnaje,“ řekl sportovní sekretář havířovského AZetu Robin Pavlas.

„Věřím, i když se nám nakonec z důvodu neúmyslného odhlášení nepodařilo naplnit kapacitu 20 týmů, turnaj jsme po organizační stránce zvládli. Počasí nám krásně vyšlo a věřím, že turnaj dokážeme za rok posunout opět o kus dál,“ doplnil Pavlas.

Nejúspěšnější týmy Globus Cupu 2022:

1. Baier team
  2. Dynamo Havířov
  3. Euroline team

Účastníci Globus Cupu 2022:

• AZ Havířov
  • Legendy AZ
  • AZ Young
  • Baier team
  • Dynamo Havířov
  • Slovan Havířov
  • Hrobníci