AZ Havířov

Kompletní rozpis zápasů AZetu v Chance lize 2021/22 ZDE.

Áčko zahájilo letní přípravu

04.05.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V pondělí 3. května začala pro hráče z nejmladšího města letní příprava na sezonu 2021/22. Obměněná sestava, začala s přípravou pod vedením kondičního trenéra Pavla Horyla a samozřejmě pod dohledem hlavního kouče Jiřího Režnara. Ještě před samotným zahájením se noví hráči seznámili s realizačním týmem a zázemím GASCONTROL Arény. Pak už přišla ke slovu posilovna, kruhový trénink a druhý den také fyzické testy.

Oproti loňsku, kdy do přípravy výrazně promluvil koronavirus, se letos začalo už 3. května. Hráči se už několik týdnů připravovali doma individuálně podle pokynů kondičního trenéra. Nyní, až do konce července, kdy se vytvoří ledová plocha, budou hráči absolvovat jednofázové dopolední tréninkové jednotky.

Realizačnímu týmu se krom patnácti hráčů, kteří v týmu pokračují, hlásila i pětice nováčků: gólman Tomáš Fučík (přišel z Jihlavy), obránci Daniel Kabelka s Richardem Zárubou (oba ze Šumperka) a útočníci Jan Hudeček (Poruba) a Vlastimil Dostálek (Přerov).

Aktuální soupiska, kterou naleznete zde, není konečná. Manažer Pavel Zdráhal o ní řekl toto: „Aktuálně vedeme jednání s dalšími hráči. Jakmile budeme mít někoho podepsaného, tak o tom budeme fanoušky neprodleně informovat.“

Trenéra AZ HEIMSTADEN Havířov Jiřího Režnara jsme se po fyzických testech zeptali na tři otázky k začátku letní přípravy.

Dobrý den pane trenére. Do Havířova přišly nové posily, co od nich můžeme čekat?

Vybrali jsme si hráče a teď je potřeba s nimi začít pracovat. Je ještě brzy, abych o nich něco říkal. O tom se můžeme bavit, až budeme mít za sebou dva týdny na ledě.

Celkově projde kádr velkou proměnou. Nebude těch změn až příliš?

Změn bude hodně, to je bohužel pravda. Ono se to přisuzuje špatné sezóně, ale je to tak, že někteří hráči zkrátka dostali lepší nabídky. Když se na to podíváte, tak dvě třetiny hráčů si polepšilo. Zamířili výše, do extraligy, někteří šli hrát do zahraničních soutěží, kde dostali lepší ekonomické podmínky.

Připravovat se budete stejně jako loni?

Ano, do konce července, než se připraví led, se budeme připravovat jednofázově dopoledne.

Trenére, díky za váš čas. Ať se Vám i Vašim svěřencům daří.

Instagram Youtube