Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZeťácká úklidová akce pomohla cennému kousku přírody

31.07.2021 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V pátek 30. července odpoledne se v prostoru Sušáneckých rybníků uskutečnila úklidová akce AZeťáků. 15 hráčů A-týmu a čtyři fanoušci za tři hodiny nasbírali desítky kilogramů odpadu, který v tomto cenném kousku přírody zanechali nezodpovědní lidé.

Podle Ing. Jana Smoly z odboru životního prostředí Magistrátu města Havířov je to jedno z nejcennějších území, které v Havířově i v Moravskoslezském kraji máme, a proto si zaslouží, aby vypadalo daleko lépe.

„Za mě to byla určitě vydařená a prospěšná akce. My máme dostat mladý tým na to, aby si kluci něco takového zkusili. Určitě nás všechny překvapilo, kolik odpadků jsme tady objevili. Na některých místech to bylo až děsivé. Mě by ani nenapadlo, třeba na horách nebo v přírodě vyhodit plechovku nebo jiný odpad. Ukazuje to ale, jak jsou lidé bezohlední. Myslím, že jsme to ale vysbírali hodně dobře, vlastně všechno, co šlo. Celý tým se toho ujal poctivě a teď už si jen přeju, aby to tak vydrželo, co nejdéle,“ říká kapitán AZetu Jan Maruna.

„Hlavní cíl akce, tedy nasbírání co nejvíce odpadků, se podařil. Jsem opravdu rád, že se zapojil téměř celý tým. Kluci to pojali zodpovědně, výsledkem je téměř metrák odpadků, které jsme společně nasbírali. Rozhodně to nebyla poslední akce tohoto typu, jako klub se chceme zapojovat do podobných aktivit pravidelně," říká marketingový manažer AZetu Michal Raszka.

Více fotografií z akce naleznete ve Fotogalerii ZDE.