AZ Havířov

ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE!

V prosinci budou středeční domácí utkání začínat v 17:30.

AZet chce bodově navázat na dvě předchozí výhry, nic snadného jej ale nečeká

21.11.2022 | Lukáš Jandora

Hráči havířovského AZetu vyhlíží třetí vítězství v řadě, čímž by vytvořili dosud nejdelší sérii výher v tomto ligovém ročníku. Proti těmto choutkám však bude klub z Valašského Meziříčí, který se po trochu rozpačitém úvodu výsledkově zvedá a je v tabulce naším sousedem.

Další venkovní vítězství

Škarohlídi by si mohli říct, že na plný bodový zisk z výjezdu čekáme už 3 ligové zápasy, optikou optimistickou však musíme vidět to, že v sobotu jsme z venku dovezli další veledůležité 2 body. Prakticky každé utkání je ve vyrovnané lize velmi náročné, kor utkání hrané na ledě soupeře. Dvou bodů ze Žďáru nad Sázavou je potřeba si vážit. Byť dle předvedené hry to byli určitě naši borci, kteří ke třem bodům měli mnohem blíže. Ví to i trenér Raszka. "Měli jsme dost šancí, nastřelili jsme nějaké tyčky. Bohužel jsme inkasovali dva nešťastné góly, ale to k hokeji prostě patří. Škoda hlavně šancí v závěru, kdy některé z nich byly stoprocentní, navíc úplně na konci jsme skvěle sehráli jednu herní situaci, kdy jsme stáhli hru prakticky až do brány a z druhé vlny jsme si připravili velkou příležitost, kterou jsme celý zápas mohli rozhodnout. Kluky chci i přesto pochválit za předvedený výkon, musíme si vážit každého bodu, který z venku přivezeme."

SESTAVA HAVÍŘOVA Z UTKÁNÍ PROTI ŽĎÁRU

Štipčák - Dudáš, Havlík, Kunc, Kuboš, Ševěček, Mrowiec, Ščurek - Mrva, Spratek, Kratochvil - Apolenář, Zdeněk, Haas - Pawliczek, Ćmiel, Antoníček - Tvrdý, Kofroň, Kovalski

Hrr na ně. Na Valašské Meziříčí!

Nechceme předjímat, co může být klíčem ke středečnímu úspěchu, však moderní hokej je hodně o přesilovkách. AZ Havířov je má aktuálně nejhorší ze všech ligových týmů, zaplaťpánbůh je obrovsky důležité, že góly dokážeme dát při hře pěti proti pěti. Přesto jsme se trenéra Raszky na naše přesilovky zeptali, protože z nálad fanoušků cítíme, že tohle téma je zajímá. "Ano, přesilovky dlouhodobě nejsou ideální. Často jsme hledali složitá řešení pro zakončení. Nedostávali jsme se ke kotoučům kolem branky, které nám tam ležely. Změnili jsme rozestavení i přesilovkovou sestavu, snažíme se to hrát jednodušeji, hodně střílet, dost na tom pracujeme v tréninku. Tam to, z mého pohledu, vypadá dobře, teď to ale musíme přenést i do zápasu. Často je to o jedné střele, která tam projde po dorážce, pro kterou si dojedeme."

Hosté se po rozpačitém úvodu zvedají

Mnozí fanoušci druholigových týmů ve východní části naší republiky se před sezónou nechali slyšet, že letošní tým Valašského Meziříčí nenaváže na velmi dobré výsledky z posledních sezón, argumentovali oslabením kádru, třeba i o dnes havířovského Jakuba Apolenáře, který loni v dresu Bobrů zapsal bod na zápas. A úvod soutěže tak opravdu vypadal. Hráči z Valašska se trápili, z prvních 4 kol zaznamenali pouze jednu výhru. Výrazné zlepšení však přišlo v době nedávné, aktuální série čítá 3 vítězství v řadě za sebou, navíc obrovsky cenné jsou výhry v posledních dvou zápasech, kdy hráči z Valašského Meziříčí zvítězili ve Vyškově i v Kopřivnici, tedy na kluzištích týmů, které okupují 3. a 2. pozici v tabulce. Ve středu se tak střetnou týmy, které dohromady vyhrály v pěti posledních zápasech. 

SESTAVA VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Slovák - Talafa, Riedl, Hanák, Gréč, Gabrhelík, Holiš, Ďurkáč - Tarnoczy, Vávra, Kozubík - Pětník, Bachánek, Andris - Pokorný, Vavřík, Martinec

Zajímavost sobotního duelu?

Jan Křivohlávek st., kterého si pamětníci vybaví jako výborného beka AZetu, je nyní šéftrenérem mládeže v našem klubu. Před sezónou se šuškalo, že naše vedení láká i Honzu Křivohlávka mladšího. Právě Honza Křivohlávek je pro nás zajímavou postavou středečního utkání, při té příležitosti jsme se zeptali, jak moc ty námluvy s AZetem byly v létě horké... "Nějaký kontakt proběhl, ale opravdu jen okrajově. Samozřejmě, že myšlenka vrátit se domů je hezká a lákavá, prostě uzavřít "kruh" doma, v hlavě to pořád mám, ale nejsem schopen říct, jestli k tomu jednou dojde. Bude záležet i na tom, aby ze strany Havířova byl vůbec zájem, abych měl adekvátní výkonnost a také bude důležité, kam povedou mé další kroky v trénování dětí." A co tedy rozhodlo, že letní návrat havířovského odchovance nevyšel? "Jednoduše rozhodlo to, že jsem měl platnou smlouvu v Olomouci a dal jsem po sezóně slovo, že další ročník ještě zůstanu hrát v Meziříčí. Člověk by navíc musel řešit další dojíždění, což by bylo náročné skloubit, čili jediná nabídka, kterou jsem v ten moment zvažoval, byl ještě Vyškov, protože z Olomouce bych to měl opravdu kousek..." A otázka na velkého sympaťáka závěrem? "Tvůj táta působí v Havířově jako šéftrenér mládeže. Bavíte se spolu někdy o situaci v Havířově? Máš malinko o dění v klubu, jehož jsi odchovancem, přehled?" "Samozřejmě, že když potřebuju poradit ohledně trénování atd., tak tátovi volám a dojde řeč i na Havířov, čili nějaký přehled mám. Podívej, možná to u vás v Havířově chvíli potrvá, než si vše sedne, ale vím, jak táta pracuje a kolik času a energie hokeji v Havířově věnuje, klub udělal dobře, že jej přivedl zpět domů."

Kdo s koho? 

Jak si havířovští útočníci poradí s mladými puškami z Valmezu? O čem, nebo spíše o kom, je řeč? Hosté se výsledkově zvedají i díky posilám z Chance ligy, které výrazně pomáhají Bobří defenzívě. Několik posledních zápasů odehráli Tomáš HanákMatyáš Gréč, kteří jezdí vypomáhat z Přerova, ze který letos odehráli už 9 a 18 soutěžních utkání, ze Zlína potom do Valmezu jezdí Vojtěch RiedlTadeáš Talafa, ti těch zápasů za Berany mají 7, respektive 13. Všichni 4 mladí obránci (všichni dvacetiletí!) jsou pro našeho středečního soupeře velkými posilami, dokonce spolu hrají v obranných párech, spolu dva "Přerováci" a dva "Zlíňáci". Kdo z nich nastoupí ve středu? V jakém složení? A také - KDO S KOHO, čili talentovaní beci na hostující střídačce nebo havířovská ofenzivní eskadra?  

Na koho hodit očko? 

Tady dnes není o čem. Do sestavy se po dlouhé době rekonvalescence konečně vrací kapitán týmu Michael Kolarz, který musel vynechat 14 soutěžních utkání. Co jeho návrat, nejen na led, ale i do kabiny, s týmem udělá? Michael také prozrazuje, jaká bude, alespoň tedy v prvním utkání po návratu, jeho herní role. "Cítím se dobře, ale samozřejmě mi chybí herní rytmus. S trenéry jsme se domluvili, že začnu jako sedmý obránce a postupně zápas od zápasu budeme navyšovat zátěž. Věřím, že se rychle dostanu do tempa a budu platným hráčem."

----------

Utkání v Gascontrol Aréně startuje ve středu 23. 11. 2022 od 17 hodin. Pokud se do hlediště, na jistě zajímavý hokej, nedostanete, bude ze zápasu připraven tradiční textový přenos na serveru onlajny.com. Bude ti však takové sledování stačit? Bez čepovaného piva a klobásy, která je v Havířově jednou z nejlepších v republice? Nevěříš? V příštím předzápasovém preview se o ní dozvíš víc... 

Youtube