VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZet čeká trip: ve středu Litoměřice, ve čtvrtek Benátky nad Jizerou a v sobotu Kladno

10.01.2017 | Petr Miklas

Havířovští hokejisté ve středu vyrazí do Litoměřic, kde se od 18 hodin utkají s místními Kališníky a vstoupí do poslední čtvrtiny základní části. Ve čtvrtek je pak čeká přesun do Benátek nad Jizerou, aby tam sehráli dohrávku 39. kola. Hned po zápase pojede AZet do Kladna, se kterým odehraje poslední zápas tohoto výjezdu v sobotu od 16 hodin.

Litoměřicím přibývají porážky a v tabulce klesají

Z posledních deseti zápasů odešli Kališníci šestkrát poraženi, z toho dvakrát v prodloužení. Pouze čtyři výhry, z nichž jedna přišla až v prodloužení, pak znamenají posun tabulkou směrem dolů. V této chvíli jsou Litoměřice na 10. místě tabulky WSM ligy, jen o skóre před Frýdkem –Místkem, který má navíc zápas k dobru. AZet na tento celek ztrácí 7 bodů, ale má zápas s Benátkami k dobru.

V minulém kole Litoměřice prohrály důležité utkání na ledě Kadaně 2:1. Zápas byl velmi vyrovnaný, domácí šli zásluhou Kohouta již ve 3. minutě do vedení, vyrovnání Litoměřic přišlo v 16. minutě. Toto skóre vydrželo až do 47. minuty, kdy se individuálně prosadil Chlouba. Kališníci pak měli několik možností srovnat, ale nevyužili je. Nepomohla jim ani přesilovka 5 na 3 a závěrečná hra bez brankáře.

K utkání se vyjádřil trenér Daniel Tvrzník takto: „Byl to vyrovnaný zápas, který ve třetí třetině rozhodla jedna neuhraná situace jeden na jednoho. Bohužel se potýkáme s marodkou, jako v tomhle období všichni. Uhrávali jsme to na pár hráčů, v závěru už nám chyběly síly na nějaký větší tlak, abychom vyvíjeli a otočili zápas. Druhé utkání za sebou jsme prohráli, je na čase, abychom si řekli, že je potřeba něco změnit v naší hře, abychom byli úspěšnější.

Ani Benátky nad Jizerou nevyhrávají

Ve svém minulém zápase sice Benátky nad Jizerou vyhrály nad na ledě Litoměřic, ale jinak mají z posledních desíti utkání jen tři výhry, z toho jednu v prodloužení. Ve zbylých sedmi zápasech Benátečtí nezískali ani bod. I tak se s 54 body drží na 8. místě tabulky WSM ligy, jenže v závěsu už jsou Prostějov, Litoměřice a Frýdek-Místek. Na sedmé zubry Benátky ztrácí 4 body, ale mají právě utkání s Azetem k dobru.

Jak již bylo uvedeno, minulý zápas na ledě Litoměřic Benátky vyhrály 2:3, když třikrát vedly. Domácí dokázali dvakrát vyrovnat, ale na gól Mikysky ze 49. minuty už Litoměřice odpověď nenašly. Velkou zásluhu na tom měl Halász, který se poprvé v sezóně postavil do branky Benátek nad Jizerou. Benátky svou urputnou hrou nepustily Litoměřice ani k závěrečné hře bez brankáře.

Hlavní trenér Benátek Jiří Čelanský si bodového zisku na ledě Litoměřic váží: „Myslím si, že dnešní utkání bylo vyrovnané. Většinu zápasu jsme se snažili hrát náš hokej. Z našeho stylu hry jsme se ale dostali v druhé třetině, kde jsme na náš vkus hráli až moc v obraném pásmu. Série oslabení potom dala trochu vítr do plachet domácím. Tří bodů, které z Litoměřic odvážíme, si hodně ceníme a troufám si říct, že si je odvážíme zaslouženě.

Havířov potřebuje bodovat, ideální by byla delší série

Výkony AZetu jsou v poslední době poměrně dobré, ale chybí nějaká delší bodová šňůra. Příští dva zápasy budou hodně důležité, Litoměřice i Benátky nad Jizerou jsou přímým konkurentem v boji o předkolo play-off WSM ligy. Havířovu se stále nedaří vyhrát víc než dvakrát za sebou, potvrdilo se to i naposledy, když AZet vyhrál doma nad Přerovem a následně výhru přivezl i z Prostějova, ale doma podlehl Českým Budějovicím. Důležité je odskočit týmům, které jsou v tabulce za AZetem, tedy Kadani a Mostu.

To potvrzují i slova trenéra AZetu Martina Janečka: „Naše plány jsou jasné. Nejprve se ještě víc odlepit od Kadaně s Mostem a začít po koutku pošilhávat nahoru. Víme, že to bude nesmírně těžké, oba kluby mají řadu výborných a v těchto částech sezony zkušených hráčů, ale tým dobře pracuje a tak věřím, že to zvládneme.“

Manažer Havířova a asistent trenéra Patrik Rimmel přidal následující informace k následujícímu tripu: „Kromě Martina Lenďáka jsou všichni hráči v pořádku a na utkání se těší. Pokud chceme pomýšlet na předkolo či play off, musíme z tripu přivézt co možná největší počet bodů. “

I potřetí AZet podlehl Motoru těsně 2:1

V minulém utkání hostil AZet vedoucí tým soutěže, tedy Motor České Budějovice. Stejně jako v předchozích dvou střetnutích s tímto soupeřem sehráli naši borci velmi dobré utkání a až do konce sahali minimálně po bodu.

V první třetině měl AZet dokonce více ze hry a jen výborný Gába v brance Motoru zabránil tomu, aby šel do vedení. I ten byl sice překonán, jenže Doudera dostal puk do sítě rukou, takže gól neplatil. Ve druhé části zápasu hosté předvedli, jak se to dělá. Konkrétně Heřman, který se dvakrát prezentoval precizně provedenou tečí.

Ve třetí třetině se AZetu povedlo snížit, když ve 43. minutě využil přesilovku Kanko, jenž tečoval puk mimo dosah Gáby. V závěru utkání se AZet snažil o vyrovnání, ale v přesilovce 5 na 3 to nepovedlo, stejně jako při závěrečně hře bez brankáře.

Trenér Martin Janeček přišel s tímto hodnocením: „Do zápasu jsme vstoupili poněkud ustrašeně, trochu nám pomohla až dlouhá přesilovka, kterou jsme ale nevyužili. Ve druhé třetině hráli hosté zkušeně a dostali se do dvoubrankového vedení. V poslední části jsme se bojovností dostali zpět do zápasu a byli jsme kousíček od zisku bodů.

Infografika

Onlajny a videopřenosy

Pokud se do Litoměřic ani Benátek nad Jizerou nechystáte, můžete sledovat tradiční textový přenos na webu onlajny.com (Litoměřice) a onlajny.com (Benátky).

Z obou utkání jsou připraveny také live videopřenosy na internetové televizi TV COM:

Litoměřice - AZ Havířov ZDE

Benátky - AZ Havířov ZDE