VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ vyjíždí na trip, prvním soupeřem ve čtvrtek Kolín

26.01.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 28. ledna čeká hráče Havířova třistakilometrová cesta, aby na jejmím konci vyzvali kolínské Kozly. Tým z města na Labi naposledy padl v Třebíči 0:5 a v CHANCE lize má stejně bodů jako Havířov a ústecký Slovan. To AZ se představil na ledě pražské Slavie a podlehl 2:4. Pokud v zápase AZ vyhraje bude atakovat dvanáctou příčku, která zaručuje předkolo play–off. Utkání začíná, po vzájemné dohodě klubů, na kolínském zimním stadiónu netradičně ve čtvrtek v 17:00.

SC Kolín, 15. místo, 22z. (8 – 1 – 1 – 12), 27 bodů, skóre 61:84.

Tři nováčci vstoupili do této sezóny CHANCE ligy. I když existovaly před startem soutěže jisté pochybnosti o jejich výkonnosti, tak Kozli ostudu rozhodně neudělali. Prezentují se, pro oko nezaujatého fanouška, rychlým a kombinačním hokejem. Nutno zmínit, že tým funguje na poloprofesionální bázi. To znamená, že hráči mají svá civilní zaměstnání a chodí trénovat na led až večer. V době koronavirové pauzy trenéři pomáhali s údržbou stadionu. Kolín navázal spolupráci s extraligovým Hradcem Králové, to mu zajistilo přísun hráčů. Jmenovat můžeme gólmana Štěpána Lukeše, anebo obránce Miroslava Kuklu a Jakuba Mušku.

Kolín je silnější na domácím ledě, kde prohrál pouze dvakrát a jednou získal pouhý bod. Sedm výher za tři body je v silném kontrastu s venkovními utkáními, kde bral pouhé čtyři body (skóre 28:61). Na vlastním ledě získal 22 bodů a má aktivní skóre (33:23). Posledních pět zápasů bylo pro Kolín jako na houpačce. Po divoké prohře v Prostějově 11:2, přišlo domácí vítězství s Frýdkem – Místkem 3:1. Poté Kolín vyrazil na Lapač, kde se však ani po dobrém projevu z výhry neradoval, s Valachy prohrál 1:2. V sobotním zápase si Kozli poradili s Benátkami 5:4, i když na střely prohráli 24:34. Naposledy Kolín vyrazil v pondělí na led Třebíče, kde ho bílé hvězdy zasypaly 40 "projektily". V jasném zápase Kozli prohráli 5:0.

Trenér Petr Martínek se po zápase vyjádřil takto: „Z naší strany to byl velice špatný zápas, první třetina jednoznačně určila ráz celého utkání. Ve druhé třetině jsme se trošku zvedli, měli jsme lepší bojovnost, ale na domácí to nestačilo a zaslouženě zvítězili. Musíme si uvědomit, že prvním buly se začíná a posledním se končí.

Sestava Kozlů v posledním zápase: Š. Lukeš – Muška, Blaha, Husa, Pýcha, Váchal, Kukla, Barták – Šafránek, Jankovský, Z. Král – J. Veselý, Štohanzl, L. Krejčík – Zumr, Síla, Petržilka – J. Stehlík, Semirád, R. Martínek.

Foto: Karel Švec, www.hc-slavia.cz

AZ HEIMSTADEN Havířov, 13. místo, 23z. (7 – 1 – 4 – 11), 27 bodů, skóre 59:62.

V týdnu bylo oznámeno, že trenér Jiří Režnar podepsal smlouvu s klubem na další dvě sezóny.

V posledních osmi zápasech získal AZ pět bodů. Venku prohrál v Sokolově 3:4, Vrchlabí 3:5 a Přerově 3:2sn. Doma padl se Šumperkem 2:3pp, s Třebíčí 1:2 a naposledy s Valachy 2:3pp. Jediné vítězství za tři body je z 16. ledna, to si AZ poradil doma s Kladnem 1:0. V dohrávce 9. kola vyrazili hráči Havířova do Edenu, ale body z toho nebyly. Slavia rychle vedla 2:0 po trefách Kružíka s Doleželem. AZ snížil před koncem prvního dějství díky Marunovi. Pražané se dostali do dvougólového vedení zásluhou Doležala. Hráči Havířova přidali, ale snížili až v poslední minutě Prokešem. Ve třetím dějství to byla zase Slavia, která udeřila první, Jan Novák propálil od modré Stezku. Pražané si hlídali náskok. Havířov už v závěru neuspěl ani při hře bez gólmana. Slavia zvítězila 4:2, na střely to bylo 32:29 pro AZ.

Trenér Jiří Režnar se po zápase vyjádřil takto: „Bylo to výborné utkání. Čekali jsme, že se slávisté budou chtít ukázat, že budou v pohybu a bruslit. Když jsme plnili naše věci a hráli jsme jednoduše z pásma, tak jsme se dostávali do šancí. Bohužel jsme měli zkraty, které soupeř potrestal. Když se podíváte na tabulku, tak máme třetí nejmenší počet vstřelených gólů a dneska to bylo vidět. Šance jsme nevyužili a Slavia má zkušený mančaft. Dřeme a dřeme, ale bez výsledku.“

Sestava AZetu v Edenu: Stezka – Rašner, Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Lytvynov, Chroboček, Kachyňa – Doktor, F. Seman (A), O. Procházka – Rudovský, Prokeš, Bambula – Horváth, Maruna (C), Lednický – Petriska, Mastič, Mrva.

Trocha Statistiky

AZ se trápí v zakončení, dal jenom 59 branek, to je čtvrté nejnižší číslo v soutěži. Pokud se podíváme na procentuální úspěšnost střel na branku, tak zde je Havířov za 8.30 % předposlední (nejlepší Vrchlabí je na čísle 12.40 %). Týmu nejdou vhazování, úspěšnost je 43.74. AZ zdobí obranná činnost, jeho úspěšnost v oslabení je 89.36 %.

Změny v kádru

Obránce Ludvík Rutar odchází do týmu DRACI PARS ŠUMPERK. Do Havířova naopak přichází z Kadaně Radek Havel, který už v Havířově působil v sezoně 2017/18.

Marodka

Dlouhodobě zranění jsou Tomáš Dajčar, Dominik Cihlář a Jan Kloz. Roman Szturcz „doléčuje“ zranění dolní části těla, ale do zápasu ještě nebude připraven. Nově mezi marody přibyl útočník Vojtěch Lednický, ten je zraněný v horní části těla a bez hokeje bude měsíc. Z marodky se vrací Martin Adamský.

Utkání můžete sletovat prostřednictvím HOKEJKA TV nebo textového on-line přenosu.

Statistické srovnání týmů:

Kolín - Havířov
28. 1. 2021, 17:00

13. místo, 27 bodů, 59:62
UMÍSTĚNÍ V TABULCE
15. místo, 27 bodů, 61:84
P, Pp, Pn, V, P,
FORMA
P, V, P, V, P
Slavia - Havířov 4:2
POSLEDNÍ ZÁPAS
Třebíč - Kolín 5:0