Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ vyjíždí do Přerova, naváže na výhru s Kladnem?

18.01.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve středu 20. ledna vyjíždějí hráči Havířova do města na Bečvě, aby se utkali s místními Zubry. Přerov v posledním zápase otáčel v souboji se Vsetínem a nakonec Valachy na Lapači porazil 3:2. Havířov se utkal s Kladnem, nad kterým v GASCONTROL Aréně zvítězil 1:0. Utkání začíná v přerovské MEO Aréně v 17:00.

HC ZUBR Přerov, 4. místo, 21z. (11 – 2 – 2 – 6), 39 bodů, skóre 64:49.

V pěti zápasech kalendářního roku 2021 Zubři nasbírali sedm bodů. Na Tři krále prohráli ve Vrchlabí 2:5, následovala domácí výhra s Kladnem 4:3sn. V regionálním derby porazili Prostějov 4:2, ve 20. kole pak překvapivě prohráli na ledě nováčka z Kolína 3:2. Naposledy se Přerov vydal na legendární Lapač. Kde po brankách Kucharczyka a Vlacha, těsně před polovinou zápasu, prohrával 2:0. Nicméně Přerov do konce druhého dějství, po dvou brankách Doležala a jedné Dostálka, otočil a ustanovil konečný účet zápasu na 3:2. O svém vítězství rozhodl dvěma využitými přesilovkami. Na střely to bylo sice 37:29, přerovský gólman Holík odchytal dobré utkání.

Trenér Vladimír Kočara se po zápase vyjádřil takto: „Vstup do utkání jsme měli velice špatný. Kdybychom prohrávali 3:0, odpovídalo by to dění na hřišti. Po první třetině jsme zvýšili hlas a od druhé části jsme byli tam, kde jsme chtěli být. Byl to vyrovnaný zápas a jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body.

Sestava Přerova na Vsetíně: Holík – Kubeš, Hrabal, Forman, Zbořil, Dluhoš, Krisl – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Ryšavý, Indrák, M. Svoboda – Štefka, Macuh, Goiš – Václavek.

Osobnosti týmu

Když se řekne ofenzíva Přerova, tak většině lidí automaticky naskočí jméno Roman Pšurný, který Zubry bodově táhne již několik let. Lídrem mezi asistenty je letos Darek Hejcman (12). Nejčastěji pálí ostrými Vlastimil Dostálek, kterého si můžete pamatovat ze Vsetína. Zubři těží ze spolupráce s brněnskou Kometou, ta Přerovu poskytla například Stanislava Svozila a Jana Mlčáka. Nesmíme ani zapomenout na bývalého kapitána AZetu Jiřího Krisla.

Přerov a gólmani

Ať už nastoupí v bráně Přerova kdokoli, tak je jasné, že útočníci soupeře moc branek nedají. Lukáš Klimeš je odchovancem Komety, ale v Přerově je od sezóny 2015/16, jeho výkony ho vynesly až do Extraligy (nastoupil ke 12 zápasům – 7 výher). Ondřeje Kacetla letos můžete vídat u třineckých Ocelářů, branku Zubrů po zranění Klimeše hájí Martin Holík.

Pokud chce AZ uspět, nesmí faulovat, Přerov využije v průměru skoro každou čtvrtou přesilovku (už dal 20 gólů v přesilovce, úspěšnost 23.23). Další statistikou, kterou mají Zubři skvělou jsou vhazování (56.44) a inkasované góly (pouhých 49, o gól lepší je pouze Poruba).

AZ HEIMSTADEN Havířov, 13. místo, 20z. (7 – 1 – 2 – 9), 25 bodů, skóre 53:52.

AZ se v novém roce v CHANCE lize představil pětkrát a do tabulky získal čtyři body. Po prohře v Sokolově 4:3, přišlo doma nečekané zaváhání se Šumperkem 2:3pp a Třebíčí 1:2. Venku se Havířov představil naposledy ve Vrchlabí a na ledě nováčka padl 5:3. V sobotu 16. ledna se utkal s Kladnem, které v GASCONTROL Aréně porazil 1:0. Rytíři AZ přestříleli 33:21, o vítězství Havířova rozhodl ve 35. minutě Jakub Doktor. Gólman Aleš Stezka měl po svém návratu na led důvod k úsměvu, pochytal, i za výrazné podpory obránců, všechno, co na něj letělo. Pro AZ to byla první výhra za tři body od 16. prosince, to porazil doma Přerov 4:2.

Trenér Jiří Režnar se po výhře s Kladnem vyjádřil takto: „Už jsem to říkal hráčům, je to svátek, když hrajete s Kladnem a přijede Tomáš Plekanec. Jsou tam mimořádně kvalitní hráči. Na naší straně byli mladí kluci a mladý tým a dneska se ukázali. Hráli na hranici sebeobětování, padali do ran, klekali. Hráli jsme jednoduše a pokud u toho zůstaneme, tak budeme pokračovat v těch dvou letech, co jsme tady započali.

Sestava AZetu v posledním zápase: Stezka – Mrowiec, Bořuta (A), Lytvynov, Rašner, Kachyňa, Ševěček – O. Procházka, F. Seman (A), Doktor – Maruna (C), J. Kloz, Rudovský – Vašenka, Mrva, Lednický – Horváth, Mastič, Petriska.

Mládí vpřed, tento slogan se v poslední době hodí, protože sestava Havířova je kvůli zraněním značně improvizovaná. Do posledního utkání nemohlo nastoupit sedm hráčů základní sestavy. Naopak se po ledě prohánělo 5 hráčů juniorského věku.A prozatím to vypadá, že proti Přerovu to bude podobné. Z hráčů juniorky se v posledním zápase bodově prosadil teprve sedmnáctiletý junior Kevin Horváth, který nahrál Jakubu Doktorovi na vítězný gól a na ledě pobyl přes třináct minut.

Marodka

Mezi marody jsou stále Tomáš Dajčar, Martin Adamský, Roman Szturc, Dominik Cihlář a Ludvík Rutar. Do poslední zápasu sice nenastoupil obránce David Chroboček, který se zranil na rozbruslení, ale do zápasu s Přerovem bude v pořádku.

Utkání budete moci sledovat prostřednictvím HOKEJKA TV.

Statistické srovnání týmů:

Přerov - Havířov
20. 1. 2021, 17:00

13. místo, 25 bodů, 53:52
UMÍSTĚNÍ V TABULCE
4. místo, 39 bodů, 64:49
V, P, P, Pp, P,
FORMA
V, P, V, Vsn, P
Havířov - Kladno 1:0
POSLEDNÍ ZÁPAS
Vsetín - Přerov 2:3