Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ vítá do svých řad další útočnou posilu. Přichází zkušený Roman Szturc

13.07.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - 30 letý útočník dnes podepsal s klubem smlouvu 1+1, tedy na jeden rok s roční opcí a měl by, vzhledem ke svým kvalitám, mladému týmu přinést především branky a zkušenosti.

„Jsme rádi, že jsme se s Romanem domluvili. Je to zkušený hráč do přesilovek i oslabení s více než 500 starty v extralize. Věřím, že nám pomůže vybojovat play-off a uspět i v něm,“ hlásí jednatel klubu Aleš Bambula.

Karvinský rodák Roman Szturc se už v mládežnických letech přesunul do Vítkovic, kde odehrál většinu své dospělé kariéry. Jen jako mladík si krátce odskakoval získávat zkušenosti s mužským hokejem v nižších soutěžích do Poruby, Opavy, Havířova (11 zápasů, 7+2) či Olomouce.

Extraligový debut si za Ostravany připsal už v 18 letech v sezoně 2007/08. Od roku 2010 byl stabilní součástí týmu a nakonec za 10 sezon stihl odehrát ve vítkovickém dresu přes 490 extraligových zápasů a získal téměř 200 bodů. Po letech stability byla až loňská sezona pro Romana velmi turbulentní. Začal ji ve Zlíně, aby pak oklikou přes Porubu (14 zápasů, 6+6) a Třinec zakotvil ve Frýdku Místku (20 zápasů, 8+6).

Chtěl bych se zařadit mezi opory, být produktivní a pomáhat mančaftu k vítězstvím, hlásí Roman Szturc.

„Po loňské sezoně, v níž jsem nastoupil ve čtyřech týmech, což není zrovna ideální, přicházím do Havířova s přáním více se „usadit“. Chci následující sezonu odehrát v jednom klubu a chci ji odehrát dobře,“ říká Roman Szturc a pokračuje. „První kontakt vzešel od manažera Pavla Zdráhala. Představil mi nabídku a možnosti klubu, já ji zvážil a rozhodl se ji přijmou. Velkou výhodou je pro mě i to, že se nemusím nikam stěhovat nebo daleko dojíždět. Vyhodnotil jsem si to tak, že je to pro mě momentálně to nejlepší.“

Pro borce s téměř stovkou extraligových branek nemusí být extraliga zcela uzavřenou záležitostí, ale naprostou prioritou je, být platný pro Havířov „Může přijít nabídka, třeba z extraligy, ale na to se nechci upínat a nějak na to myslet. Musela by dávat smysl jak mě, tak AZetu. Můj plán je být v Havířově a být vidět :-).“

Díky loňskému angažmá v Porubě a Frýdku-Místku nepřichází Roman do neznámé soutěže. Co od ní čeká letos? „Přesně tak. Vím do čeho jdu. S Frýdkem jsme sice hráli tu nižší skupinu, ale předtím s Porubou jsem hrál skoro proti všem soupeřům. Bruslivý hokej, spousta mladých šikovných kluků a letos i řada známých jmen z extraligy. Soutěž má přímý postup a já myslím, že letos bude 1. liga zajímavá.“

Co by mělo být, podle samotného hráče, jeho hlavním přínosem pro AZ? „To je pro mě těžká otázka, nerad na ni odpovídám. Určitě bych se měl zařadit mezi opory, být produktivní a pomáhat mančaftu k vítězstvím.“

A jakou má Roman představu o pozici v sestavě či spoluhráči v lajně? „S vedením jsme se o tom sice už trochu bavili, nějaký nástřel v tomto už proběhl, ale to bude hlavně rozhodnutí trenéra, přípravných zápasů atd. Hokej už nějakou dobu hraji, tak vím, že ne vždy vše dopadne, podle toho jak si kdo přeje. Ale v prvních dvou útocích bych pozici chtěl mít. Vše se ale doladí na ledě.“

A právě na tuto další část přípravy se už nová posila AZetu vyloženě těší „Doposud jsem se připravoval individuálně, ale tak to mám už několik let, takže to pro mě není nic nového. Sezona skončila velmi brzy, suchá příprava je už hodně dlouhá, takže myslím, že se všichni moc těšíme na led. A já se k AZetu připojím hned od prvního tréninku na ledě, tedy 26. července.“

A my přejeme Romanovi v AZetu hodně štěstí!