Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ představuje posilu do obrany – do klubu se vrací zkušený Antonín Bořuta

20.05.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Antonín Bořuta (ročník 1988) není havířovským fanouškům neznámý. V klubu už odehrál sezonu 2018/19 a patřil k lídrům obrany. Přestože se k týmu připojil až v rozehrané sezoně, stal se nejproduktivnějším obráncem – 45 zápasů, 23 bodů (5+18) - a ve statistice +/- skončil s +18 body o bod druhý v celém týmu. V nadcházející sezoně tak může na své předchozí úspěšné působení v havířovském dresu navázat.

„Tonda Bořuta odehrál loňskou sezonu ve Znojmě. A protože tam je nyní určitá nejistota, jak to bude, a naopak u nás zanechal před dvěma sezonami dobrou stopu, tak se stal pro nás zajímavý. Všechny reference od vedení klubu i trenéra Režnara byly pozitivní,“ hlásí havířovský manažer Pavel Zdráhal.

„Takže jsme vstoupili do jednání, která se sice kvůli situaci kolem koronaviru zkomplikovala, ale nakonec jsme je během minulého týdne zdárně posunuli a podepsali jsme s hráčem roční smlouvu. Jsem rád, že jsme se domluvili a Tonda zúročí to, co umí. Je to pracovitý bek, spoléháme na něj a věřím, že vedle něj naši mladí obránci vyrostou.“

„Jinak jsme, co se týká doplňování kádru, v jednání s dalšími hráči. Ale nic není hotovo, takže nemá cenu se bavit o nějakých jménech. Pokud se něco objeví, budeme fanoušky informovat,“ dodává Pavel Zdráhal.

I trenér Jiří Režnar volí směrem k nové posile podobná slova. „Já jsem moc rád, že se Tonda domluvil s AZetem a po roce se vrací do našeho týmu. Je to hráč, který má své kvality a zkušenosti, především z EBELky. Může navázat na své dobré poslední sezony, jak v dresu Znojma, tak AZetu, a týmu hodně pomoci.“

Jednařicetiletý zlínský odchovanec strávil v mezinárodní EBEL lize osm z posledních devíti sezon a odskočil si jen na půl sezony k extralize do Zlína a předminulou sezonu k 1. lize právě do AZetu. Patří spíše k ofenzívním obráncům. Jeho bodový účet pravidelně přesahuje hranici 20 bodů, loni jich v dresu Orlů v základní části nasbíral 25 (7+18).

Antonín Bořuta: Těším se na skvělou partu v kabině i lidi kolem

„Po skončení loňské sezony mi skončila ve Znojmě smlouva. Havířov mě oslovil a domluvili jsme se na roční spolupráci. Určitě to bylo jednodušší tím, že jsem už za AZ hrál předminulou sezonu a trenér Režnar mě dobře zná. Trénoval mě už ve Znojmě a taky v Havířově, takže i to sehrálo svou roli, že jsem se vrátil,“ hlásí Antonín Bořuta a pokračuje. „Už se těším na skvělou partu v kabině a lidi kolem. Kustodi jsou v klubu výborní, nikdy nezklamali a je s nimi sranda. Jsem rád, že jsem zpět. Už v té sezoně před dvěma lety jsme hráli, myslím, dobrý hokej a lidé to uměli ocenit. Těším se i na atmosféru a fanoušky, kteří jsou výborní.“

A co čeká havířovská obranná posila od letošní 1. ligy? Ta přinese řadu změn, např. v počtu týmů a pravděpodobně i herním systému. „Vůbec nevím. Sám jsem zvědavý, jak to na svazu uspořádají, a co od toho mám momentálně očekávat. Myslím, že úroveň půjde asi níž. Klubů bude v soutěži hodně.“

K týmu se zkušený obránce připojí až na konci suché přípravy a pak už s ním absolvuje celou přípravu na ledě. Do té doby se bude připravovat individuálně.

„Moje příprava se nijak neliší od té v klubech. Akorát, že netrénuji s mančaftem, ale individuálně doma ve Znojmě se skupinkou kluků, co se známe. Máme tréninkový plán, podle kterého jedeme a takto se připravujeme na další sezonu. Hodně vycházíme z našich zkušeností a vzájemně si pomáháme,“ uzavírá Antonín Bořuta.