Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ podpoří Residomo Havířovskou desítku. Na start se postaví i Honza Maruna

25.06.2018 | Martina Kotulová

Registrace do 4. ročníku městského běhu na podporu handicapovaných sportovců Residomo Havířovská desítka začala 1. června 2018. Stejně jako v předchozích letech je hokejový klub hrdým partnerem běhu a na jeho startu ani letos nebudou chybět AZeťácké tváře. Chcete-li si střihnout závod například s Honzou Marunou, tak neváhejte a využijte nejlevnější registrace už jen do konce června.

V minulém ročníku jsme na startu mohli vidět závodníky z mládežnických kategorií AZetu, členy redakce a letos se konečně dočkáme také tváří z A týmu. Svou podporu Residomo Havířovské desítce už přislíbil útočník s desítkou na dresu Honza Maruna.

„Nevím ještě jestli vytvoříme s klukama štafetu nebo poběžím sám, ale určitě se zúčastním. Závod jsem chtěl absolvovat už v předchozích letech, ale kryl se nám se zápasy, tak jsem rád, že se letos přesunul na neděli. Je skvělé sledovat, jak se každý rok posouvá o kus dál a je o něj větší a větší zájem. Mezi boccisty mám navíc kamarády, tak o to víc mě těší, že je můžu účastí podpořit. Připravovat se nějak extra nebudu,“ říká s úsměvem Honza Maruna.

Nově závod připadá na neděli, přesně 14. října a poběží se v kategoriích na 10 km, 5 km, ve štafetě 4x 2,5 km a nebude chybět ani dětský běh a závod pro seniory, který se loni osvědčil.

Registrace probíhá na stránkách Residomo Havířovské desítky (http://h10.cz/) od 1. června. Zaplacení startovného, do konce června ve zvýhodněné variantě, zajistí nejen účast v samotném závodě, ale i další výhody jako je občerstvení na trase závodu a v jeho cíli a čipový čas. Všichni stávající nájemníci Residoma, kteří dokončí hlavní závod na 10 km se zařadí do slosování o pronájem bytu na rok zdarma. „Ti nejrychlejší při registraci už také rozebrali závodní trička, zdarma je mohou ještě získat účastníci štafety. Pro ostatní je pak k dostání za skvělou cenu 150 korun,“ těší se ze zájmu jeden z hlavních organizátorů akce a zároveň marketingový manažer AZ Residomo Havířov Martin Kučera.

Residomo Havířovská desítka opět zaplní hlavní ulice města. Mezi novinky tohoto ročníku například patří, že závod bude zároveň Mistrovstvím Moravy a Slezska v silničním běhu na 10 km. Závod na 5 km je nově i memoriálem Manfréda Kosela, zakladatele havířovské atletiky. „Letos uplynulo 20 let od jeho smrti a pojmenovat po něm nastálo jednu kategorii závodu nám přišlo správné. Je to poděkování za vše, co pro havířovskou atletiku udělal,“ vysvětluje propojení Kučera.

„Klasicky jde i stokoruna z každého startovného na podporu handicapovaných sportovců z HSC Havířov. Právě boccisté tradičně pomáhají s organizací akce a spolutvářejí atmosféru závodu,“ připomíná benefiční část akce Kučera.

„Všechny bych chtěl tímto pozvat, jestli budou mít čas a chuť udělat něco pro sebe a zároveň i pro dobrou věc, ať se přihlásí. Nejde o vítězství, ale o zážitek,“ zve na start havířovský útočník.

Více fotografií AZeťáků z loňského ročníku najdete zde

Atmosféru loňského ročníku si můžete připomenout v aftermovie.