VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ je po roce opět v play-off WSM ligy, v cestě dál stojí Č. Budějovice

25.02.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Už v úterý 27. února 2018 vstoupí letošní ročník druhé nejvyšší české hokejové soutěže do své vrcholné fáze. Čtvrtfinálovými souboji odstartuje play-off, které rozhodne, kdo z týmů bude usilovat o postup do extraligy. Na AZ Residomo Havířov čeká jako soupeř jeden z velkých favoritů soutěže – ČEZ Motor České Budějovice. Nyní vám přinášíme aktuální rozhovory s manažerem Patrikem Rimmelem a kapitánem týmu Jiřím Krislem.

Chceme pokračovat v tom, co jsme nastavili, a zúročit to, říká Patrik Rimmel

Pane Rimmele, AZ splnil cíl, se kterým šel do sezony. Co říct k nastávajícímu play-off?

Určitě jsme rádi, že jsme do play-off postoupili, ale zároveň to není ten konečný cíl. Jdeme do toho s úsilím vyhrát první zápas a pak i ty další a postoupit. Ne jen to čtvrtfinále odehrát, nebo vyhrát jeden zápas.

Takže chcete prodat tu dobrou formu, kterou jste se prezentovali v posledních týdnech?

Je pravda, že v lednu jsme byli třetí, a v únoru 1. – 2. mančaft podle získaných bodů, ale na to už se teď nehraje. Jednak se začíná od znova a jednak některé týmy z hora šetřily své hráče. Ale jinak jsme si samozřejmě vědomi, že herně to někdy nebylo úplně ono, ale hlavně výsledkově to bylo dobré a posunuli jsme se zase dál. A teď chceme pokračovat v tom, co jsme nastavili, a zúročit to.

Soupeřem AZetu budou Č. Budějovice, tedy jeden z velkých favoritů soutěže, ale taky celek, s nímž máme vyrovnanou bilanci. Bude to hrát nějakou roli?

Je to tak, doma jsme je dvakrát porazili, na druhou stranu u nich dvakrát prohráli. Důležité bude, jak dopadnou ty první zápasy v Budějovicích. Soupeř je jasný favorit, má za cíl postup do extraligy, ale já cítím z týmu, že si kluci věří. A jak už jsem řekl, náš cíl je postup. Půjdeme do toho s velkým sebevědomím a ještě větší zodpovědností. Když uspějeme, bude to ta nejlepší pozvánka pro fanoušky na domácí zápasy.

Co můžeme v tuto chvíli říct a prozradit o našem kádru?

V tuto chvíli jsou naštěstí všichni hráči v pořádku (klep-klep do stolu). Už zítra po obědě vyrazíme směr Budějovice, abychom se dostatečně vyspali a byli připraveni na zápas.

Sestava se tedy bude blížit tomu, jak jste hráli v posledních týdnech, když nebyl nikdo na marodce?

Asi tak. Můžu prozradit, že v brance začne Růžička a kromě dvou až tří postů máme o sestavě jasno. Je dobře, že máme z čeho vybírat.

Jak podle vás dopadnou ty další čtvrtfinálové dvojice?

K. Vary – Vsetín: To je hodně těžké předpovídat. Jestli se nepletu, tak Vsetín Vary třikrát porazil a díky postupu je tam velká euforie. Na druhou stranu bojovali o play-off až do konce, takže můžou být unaveni. Moc bude záležet, jestli budou mít k dispozici hradeckého brankáře Pavelku. Na druhou stranu Vary mají výborný mančaft, široký kádr a nejvíce „nabrusleno“ ze všech týmů v lize. Tipuji 4:1 nebo 4:2 pro Vary

Kladno – Prostějov: Tak to bude hodně vyrovnané, ale myslím, že Prostějov vyhraje 4:3.

Slavia – Přerov: Tady se rýsuje ještě vyrovnanější souboj dvou týmů s odlišným stylem hry. Oba týmy mají výborné gólmany. Myslím, že to bude 3:3 a v tom rozhodujícím zápase rozhodne podle momentální formy.

Děkuji, a ať se týmu v Budějovicích co nejvíce daří.

Z Budějovic chceme dovést výhru. Držte nám palce, vyzývá fanoušky kapitán Jirka Krisl

Jirko, gratuluji tobě i týmu k postupu do play-off. Byl to boj skoro až do posledního kola, ale nakonec se to podařilo. Byť jste ještě v prosinci byli desátí s poměrně velkou bodovou ztrátou.

Já myslím, že mančaft měl ještě na víc, než je to 7. místo, ale i to je úspěch. My jsme měli větší část sezony v našich výkonech velké výkyvy. Ale zlomilo se to tím, že jsme měli dobře natrénováno a tím pádem i dost sil v tom závěru. Takže to úsilí přineslo ovoce a jsme rádi, že v tom play-off jsme.

Jak moc velkou roli v tom podle tebe hrála trenérská změna?

Byl to impuls. I trenér Janeček to tak viděl. Neodcházel ve zlém, popřál nám vše nejlepší a i nadále sledoval každý zápas a fandil. Takže je to i díky jeho práci. Pravda je, že po té změně se nám začalo výsledkově dařit, takže ze strany vedení to asi bylo dobré rozhodnutí. Trenér Režnar zase týmu dal něco nového, co nám pomohlo a my jsme za to vděční.

Určitě je pro vás výhodou, že jdete do play-off takto výsledkově rozjetí.

Jednoznačně. To načasování formy chceme využít k vyhrání co nejvíce zápasů a postupu.

Co říct k soupeři, tedy Motoru České Budějovice? Ve hře byly ještě i Karlovy Vary.

Z hlediska kvality by to, myslím, bylo jedno, oba jsou to favorité soutěže. Ale troufnu si říct, že většina kabiny, včetně mě, byla pro Budějovice. Mají velké divácké návštěvy, takže utkání budou mít tu správnou atmosféru. Já se na to moc těším, v takové kulise se dobře hraje.

A co na ně vymyslet, a pak taky zrealizovat, aby se uspělo?

My jsme s nimi hráli, dá se říct, 4 vyrovnané zápasy. Jen u nich nás trápila koncovka. Věřím tomu, že doma máme proti nim velkou šanci. Důležité bude uspět na jejich ledě. Je pravda, že doma za celou sezonu prohráli jen dvakrát, ale play-off je jiná soutěž. Budou favorit, pod tlakem, a toho můžeme využít.

A z toho herního hlediska. Jak na ně?

Myslím, že jsou hodně dobří dopředu, hrají ofenzívně a proti těmto týmům se nám daří.

Jaký momentálně tvůj pohled kapitána na kabinu?

Tým je výborně naladěn. Po roce jsme se zase dostali do play-off. Máme výborného soupeře a na souboje s ním se těšíme. Doufám, že předvedeme co nejlepší výkony, za které se nebudeme muset stydět.

A nějaký vzkaz příznivcům AZetu před play-off?

Věřím, že z Budějovic přivezeme nějakou výhru a na ty domácí víkendové zápasy přijde co nejvíce lidí. Držte nám palce!

Děkuji za rozhovor a ať vám to vyjde.