VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ a doba covidová - Co Vás nejvíce zajímá

04.11.2020 | Klub

Všichni se potýkáme s nelehkou dobou plnou omezení a života, na který nejsme úplně zvyklí. Tato situace se podepisuje také na dění kolem našeho klubu. V tomto článku zodpovídá prezident klubu Jaroslav Mrowiec všem fanouškům a rodičům našich hokejistů nejzákladnější otázky spojené s chodem AZetu.

Jak je to s mládežnickými kategoriemi?

Nyní jsou všechny tréninky mládeže pozastaveny, jelikož nemůžeme trénovat ani venku ani vevnitř, a to ani v omezeném počtu. Malí hokejisté jsou tedy doma a trenéři jim dvakrát týdně zasílají tréninkové plány. Následně hráči nebo jejich rodiče zasílají videa se zpětnou vazbou, jak tyto úkoly plní a jak se jim věnují.

Jak nyní vypadá práce trenérů?

Přes všechna opatření trenéři mládeže pracují dále. Komunikují s hráči všech kategorií. K tréninkovým plánům používají jak podklady ze Svazu, tak si vytvářejí vlastní.

Pustili se také do renovace šatny, která bude nově sloužit jako převlékárna pro hráče přípravky a mikra. Jakmile bude umožněn trénink i těchto kategorií, tak se zde nejmladší hokejisté přestěhují a bude sloužit jen jim. Podílejí se také na dalších úpravách zimního stadionu.

Zapracovalo se na skladech mládeže, v nichž se udělal pořádek s dresy zápasovými a tréninkovými. Všichni pracují na tom, aby vše probíhalo hladce, až se tréninky budou moci znovu obnovit.

Jaká je situace u dorostu a juniorky?

Juniorka jezdí trénovat do Jastrzebie na led, dorost se k nim tento týden přidá. I u těchto kategorií jsou nastavené individuální plány tak, aby hned, jak to bude umožněno, byli hráči dobře připraveni naskočit do výborně rozehrané soutěže.

Jak je to se zaplacenými příspěvky u mládeže?

Jsme si dobře vědomi, že děti celý říjen netrénovaly a možná nebudou ani celý listopad. Proto chystáme oslovit emailem všechny rodiče, kteří mají zaplaceny příspěvky. Navrhneme možnosti kompenzace za období, kdy se děti nebudou účastnit tréninku.

Touto cestou bych chtěl všem rodičům poděkovat za pomoc při kontrole plnění tréninkových cvičení v domácích podmínkách a popřát hodně sil v této nelehké době.

Jak začínal A-tým po karanténě a jaká je aktuální situace?

Ještě předtím než byl opět vyhlášen nouzový stav, tak A-tým AZetu nastoupil do karantény. Tudíž jsme poslední zápasy, oproti ostatním týmům, neodehráli a ani jsme netrénovali.

Po karanténě jsme začali využívat možnosti trénování v Polsku v Jastrzebie. Zde muži trénovali na ledě celkem 3 až 4 týdny dle možnosti pronajmutí ledu. Také jsme se připravovali ve venkovních prostorách v Havířově tak, ať splňujeme nastavená opatření.

Od 4.11. se připravuje A-tým na domácím ledě a čekáme na podmínky, za jakých se budou moci hrát soutěžní utkání.

Jak na tom hráči A-týmu byli po návratu z karantény?

Po karanténě byli všichni trochu zesláblí a unavení. V současné době je na marodce jen Tomáš Dajčar se zraněním v horní části těla. Ostatní jsou nyní už v plné síle zpět a připraveni naskočit do soutěže.

Jak bude dále vypadat model Chance ligy?

V pátek 30. 10. proběhla videokonference za účasti Svazu a všech týmů Chance ligy, kde nám bylo sděleno, že se pracuje na tom, aby se mohlo začít trénovat a hrát za určitých podmínek. Určitě se předpokládá, že začátek bude bez diváků. Už nyní se uvažuje nad několika variantami.

• První možnost je, že se soutěž odehraje dvoukolově s následným play-off.
  • Druhá možnost je, že se soutěž odehraje tříkolově bez play-off.
  • Třetí možnost je, že se soutěž bude hrát až do konce května.

Kluby a svaz se rozhodnou podle toho, kdy bude určen přesný termín možnosti začít hrát rozehranou soutěž.

Bude zcela nový rozpis zápasů?

Nemyslíme, že bude vznikat nový rozpis. Pravděpodobně se jen odebere původně naplánované třetí kolo zápasů. Určitě se sníží počet zápasů pro diváky, a to ať už se bude hrát jakýmkoliv systémem. V tomto směru žádáme o trpělivost především permanentkáře.

Jak to bude s kompenzací pro fanoušky se zakoupenými permanentkami?

U permanentkářů samozřejmě počítáme s kompenzacemi za neodehraná utkání, případně za utkání hraná bez účasti diváků. Dáme možnost vybrat z těchto možností:

• Vrátíme peníze, odečteme jen utkání, která se hrála s diváky.
  • Dáme možnost si zakoupit permanentku na novou sezonu se slevou (10 až 100 %). Vše se bude odvíjet od toho, kdy se bude hrát a jestli se bude hrát s diváky.

Závěrem bych chtěl všem popřát hodně zdraví a pevné nervy v současné nelehké době. Všichni se těšíme, až se hokejový život vrátí, pokud možno, do normálu a sejdeme se v plné síle na stadioně. Děkujeme za trpělivost a podporu.