VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ Havířov se zapojil do projektu Erasmus+

27.12.2018 | Klub

H A V Í Ř O V - Ve spolupráci s dalšími sportovními oddíly se od prosince 2018 do září 2019 uskuteční série akcí, které mají mladé sportovce informovat a vzdělávat v oblasti tréninku i životosprávy. To vše pod heslem „Sport jako prevence civilizačních chorob“.

Partnery AZetu v celém projektu jsou hokejové kluby JKH GKS Jastrzebie, HK Žilina a boccisté z HSC Havířov.

Hlavními tématy budou Zdravé stravování a zdravé sportování, Rozvoj osobnosti v oblasti jazykového vzdělávání a Předcházení civilizačních chorob. Mladí sportovci ze zúčastněných klubů ve věku 14 – 19 let by se měli prostřednictvím tréninků, ale i besed a přednášek dozvědět řadu informací, ale také poznat sportovce z partnerských klubů a překonat jazykové bariéry.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo tuto dotaci z programu Erasmus+ získat. Věřím, že realizace projektu přinese účastníkům zábavnou formou celou řadu poznatků z oblasti zdravého stravování a sportování a mj. přispěje ke vzájemné integraci mládeže tří zemí, navázání nových přátelství a vzájemné poznávání kultur,“ říká prezident AZetu Jaroslav Mrowiec.

První část projektu proběhne už koncem roku 2018 v prostorách Gascontrol Arény v Havířově. Sportovcům se budou věnovat mj. trenéři Daniel Seman, Radek Philipp, Martin Horyl a Pavel Horyl. Další tři akce se pak uskuteční v průběhu roku 2019 v Jastrzebie.