Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

A-tým vyjel poprvé na led Gascontrol Arény

27.07.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po dlouhých týdnech suché letní přípravy, a krátké osmidenní dovolené, vyjeli v neděli 26. 7. 2020 v podvečer hráči A-týmu AZetu poprvé, v rámci letošní předsezónní přípravy, na led.

Na ledové ploše Gascontrol Arény bylo velice živo. Téměř tři desítky hokejistů se na zhruba hodinovém tréninku, i bez trenérského vedení, rozdělilo do několika skupinek, v nichž zábavnou a soutěžní formou absolvovaly svůj první kontakt s ledem po mnoha měsících.

„Dneska to nebylo o nějakém velkém trénování. Hlavním cílem bylo aby se hráči tzv. „seznámili“ s výstrojí. Naplno začneme trénovat až zítra,“ říká hlavní trenér Jiří Režnar a pokračuje.

„Hráči budou rozděleni na dvě skupiny. Každá před tréninkem na ledě absolvuje zapracování a po ledě ještě posilovnu. Takto to bude od pondělí do pátku. Víkend budou mít kluci volný a po něm pojedeme to samé s tím, že ve čtvrtek nás čeká první přípravný zápas proti Šumperku. V pátek by ti starší hráči měli mít volno, zatímco ti mladší půjdou na led. Po celou tuto dobu budeme pracovat na kondici a herních činnostech. Teprve od třetího týdne zařadíme do tréninku i herní kombinace.“

Do přípravy na ledě nastoupili, s výjimkou Filipa Semana, všichni členové kádru A-týmu. Tedy také nejnovější posily Martin Adamský, Roman Szturc a Antonín Bořuta. A kromě nich také několik juniorů a hráčů, kteří jsou v klubu na tzv. try-out.

„I s těmito hráči máme k dispozici šest pětek. Díky tomu můžeme v každém tréninku na ledě být v šestnácti lidech. Uvidíme, kdo z těch kluků bez smlouvy úspěšně zabojuje a zůstane s námi i nadále.“

Další doplnění kádru přijde po polovině srpna a to díky spolupráci s extraligovými Budějovicemi a Olomoucí. „S oběma kluby jsme domluveni, že nám nabídnou hráče, kteří se v tuto dobu nevejdou do jejich kádru, ale chtějí je mít rozehrané v 1. lize. A ten pohyb hráčů by mohl v případě zájmu a domluvy být v průběhu sezony oboustranný,“ uzavírá trenér Jiří Režnar.

Aktuální soupiska AZ HEIMSTADEN Havířov:

Brankáři: Aleš Stezka, Marek Štipčák, Matyáš Daňa

Obránci: Antonín Bořuta, David Chroboček, Tomáš Dajčar, Jaroslav Mrowiec, Alex Rašner, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček

Útočníci: Martin Adamský, Lukáš Bednář, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jakub Doktor, Jan Dvořák, Jan Maruna, Ondřej Procházka, Filip Seman, Roman Szturc.

Na nedělním tréninku se poprvé setklaly dvě nové posily - Antonín Bořuta (vlevo) a Roman Szturc (uprostřed)

Martin Adamský

Jan Maruna

Jozef Danielčák a Dominik Cihlář

Alex Rašner

Lukáš Bednář

David  Chroboček

Aleš Stezka

Více fotografií je k nahlédnutí ve FOTOGALERII ZDE.