Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

A tým poprvé na ledě, představily se posily i hráči na zkoušku

28.07.2019 | Sarah Ráblová

​Po dvoutýdenní dovolené na začátku července se hráči A-týmu AZ Residomo Havířov tento týden vrátili k pokračování své letní přípravy. Po týdnu suché přípravy, dnes už vyjeli na led Gascontrol Arény.

„Letošní příprava se bude nést v podobném duchu jako ta minulá, akorát zavedeme další cvičení. Kluci budou mít jak jednofázové, tak dvoufázové tréninky proložené posilovnou. Samozřejmě je potřeba i hodně regenerovat,“ říká manažer klubu a asistent trenéra Patrik Rimmel.

Dnes zatím hráči neměli klasický trénink, ale od začátku týdne začne další dřina. „Všichni se především seznamovali s výstrojí, ale měli i další cvičení, například střelbu na branku.“

Na zkoušku se k týmu připojili další hráči, kteří se už dnes zapojili do přípravy na ledě.

„Po loňské nepříliš úspěšné sezóně zabojuje o místo v našich prvních dvou útocích Vojtěch Tomi. Očekáváme jak produktivitu, tak pomoc s výchovou mladých hráčů. Na zkoušku přichází i mladý obránce Martin Nepokoj, který prošel mládeží Mladé Boleslavi. V loňské sezóně bojoval v mužích v Havlíčkově Brodě a získali jsme na něj dobrou zpětnou vazbu.“

Ze zámoří, kde strávil celou loňskou sezónu, přichází Jan Dvořák. „Honza je mladý útočník z Mladé Boleslavi, kde se potkal v jednom útoku i s Dominikem Pawliczkem.“ Další mladý útočník Petr Krejčí přichází z HC Kometa Brno, kde hrál až do juniorského věku.

Kdo se do přípravy na ledě nakonec nezapojil je obránce Scott Prier z Kanady. „I přes podepsanou a zaregistrovanou smlouvu se rozhodl z rodinných důvodů nepřicestovat,“ oznamuje Patrik Rimmel s tím, že klub pracuje na náhradě.

Tou by mohl být obránce, který poslední 3 sezony působil v Přerově. „Na led už dnes s námi nastoupil Lubomír Malina, je to vysoký bek a dobrý bruslař,“doplňuje Rimmel a přidává informace k blížícím se přípravným utkáním.

První dva přípravné zápasy AZ sehraje na domácí půdě. Hostit bude Krakow (6. 8.) a Frýdek-Místek (8. 6.). „Bude dobré vidět nové hráče, kteří tu ještě nehráli a také naše hráče po několika měsících. Snažit se budeme hlavně o součinnost a o systém. Chtěli bychom se zaměřit úplně na všechno a zdokonalovat se.“

Kádr hráčů, kteří se zapojili do přípravy na ledě:

Brankáři - Aleš Stezka, Jiří Matoušek, Marek Štipčák

Obránci - Jakub Matai, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Vojtěch Ševěček, David Zdeněk, Ľubomír Malina

Útočníci - Jan Maruna, Filip Seman, Radek Veselý, Radek Pořízek, Lukáš Bednář, Jakub Kotala, Dominik Pawliczek, Dominik Cihlář, Lukáš Juhász, Jan Bambula

Hráči na zkoušku: Martin Nepokoj, Jan Dvořák, Vojtěch Tomi, Dominik Ficek, Petr Krejčí