AZ Havířov

Od úterního přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.
Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

A-tým pod vedením Jiřího Režnara další dvě sezóny, zůstává i Jakub Matai

08.02.2019 | Petr Miklas

Dnes vedení klubu podepsalo dvouletou smlouvu s hlavním trenérem A-týmu Jiřím Režnarem. Vedení klubu neskrývá spokojenost s prací pana Režnara. Sám trenér se vyjádřil tak, že je v Havířově spokojen. Smlouvu na příští sezónu s opcí podepsal také obránce Jakub Matai, od kterého se čeká, že bude oporou týmu a nadále pomáhat mladým obráncům AZetu. V následujícím článku najdete kromě rozhovorů s Jiřím Režnarem a Jakubem Mataiem, také vyjádření vedení klubu.

Prezident klubu Jaroslav Mrowiec neskrývá s trenérem Režnarem spokojenost : „S panem trenérem Režnarem jsme podepsali smlouvu na dva roky, protože odvedl velmi dobrou trenérskou práci. Dobře nastavil taktiku a smíchal mladé hráče se staršími. Vidíme tam velmi dobrou koncepční práci, proto jsme se domluvili na pokračování této práce.“

K prodloužení smlouvy s Jakubem Mataiem nám řekl pár slov Patrik Rimmel:

„S Kubou jsme uzavřeli smlouvu na rok s opcí. Postoupil u nás z útoku do obrany, kde vytvořil stálou první obrannou dvojici s Davidem Chrobočkem. Věříme, že v příští sezóně se ještě více prohloubí jeho spolupráce s mladými obránci, které může učit a pomáhat jim a bude silnou oporou týmu.“

„Podepsali jsme smlouvy s trenérem i Kubou Mataiem a už nyní dále pracujeme na skladbě a představách o kádru na příští sezónu.“

Jiří Režnar: Rád pracuji s mladými hráči a v Havířově se mi líbí

Trenér Jiří Režnar nám k prodloužení spolupráce poskytl rozhovor:

Pane trenére, úvodem se zeptám, jak jste spokojen se svým dosavadním působením v AZetu?

Mé působení by měli hodnotit především ostatní, vedení, fanoušci, hráči a další. Každý tady dělá svou práci, jak nejlépe umí, to samé i já, ale hodnotit musí jiní.

Splnila se očekávání, se kterými jste do AZetu šel?

Když jsem tady přišel loni v rozjeté sezóně, tak jsem věděl, že je tady hodně hráčů, kteří tady asi nezůstanou a po sezóně zamíří jinam. My jsme se s vedením dohodli, že co nejvíce z nich se tady pokusíme udržet, zdržet ty mladé. A to se mi líbí, protože AZ preferuje hru s mladými hráči, s odchovanci a mě nedělá problém s mladými pracovat.

Jaké cíle máte do konce této sezóny?

Každá sezóna, která začíná, má stejný cíl. Hrát co nejlépe, hrát tak, aby chodili lidé. Někdy chodí více, někdy méně lidí. Je mi záhadou, proč chodí o tolik lidí méně. Když se hrálo o soutěž níže, tak chodil plný stadion, i když se samozřejmě hrála derby. Ale je škoda, že teď lidí nechodí více. Protože určitě se hraje lépe, když je plná hala.

S čím jsme do této sezóny šli? Abychom byli co nejlepší a hlavně s hráči, kteří tady jsou, s těmi je potřeba pracovat. Chtěli jsme zapojit ještě více mladých, ale byla potřeba držet taky juniorku, přesto se nám nakonec povedlo některé zapracovat a to je pro náš hokej dobře.

Zvažoval jste ještě nějakou jinou nabídku nebo jste nic jiného než Havířov neřešil?

Já jsem tady moc spokojený. Jako hráč jsem byl 18 sezón v Opavě. Byl jsem doma a pak až začaly štace - Mladá Boleslav, Jihlava a další a další. Tak to je. A když tu práci chcete dělat tak, ať je za vámi něco vidět, tak si na to člověk musí dát čas. Není to tak, že jako hráč přijdete do kabiny, odtrénujete si 2 hodiny. Tady jsou rozbory, přípravy. Potřebujete hráče nachystat na to, co s nimi chcete hrát. Tak, aby tomu věřili, aby pochopili to, co s nimi hrát chcete. A mně tahle práce baví, mám to rád a jsem tady spokojen.

A další nabídky?

Teď už je to období, kdy se to začíná dít. Ale já jsem s klubem domluvený, že kdyby náhodou přišla nějaká lukrativní nabídka, tak bychom byli schopni se domluvit. Ale nemám důvod odcházet jinam.

Co se týče nastavení vaší taktiky, práce a vůbec hokeje, který tady chcete dělat, jak se vám pracuje s hráči, kteří tady jsou?

Tady jsou vesměs mladí kluci. Když se podíváte zpátky, tak předloni tady někteří nehráli vůbec, loni už více. Každý tady dostal svou roli v týmu, kterou si plní. Musí věřit tomu, co se po nich chce a musí se s nimi mluvit na rovinu, aby věděli, že co se řekne, to platí.

S jakou vizí půjdete do následujících dvou sezón?

Toto samozřejmě není jen o mně, ale o celé organizaci. Uvidíme po sezóně, koho budeme schopni udržet. Po každé sezóně je nějaký odliv hráčů. I když mají hokej rádi, tak je potřeba i nějak žít, nějakou tu kačku si vydělat. Takže pokud někdo jinde zatřepe měšcem a hráči na to uslyší, nebo půjdou výše, a i proto ten sport dělají, že každý chce dosáhnout té nejvyšší mety, odsud se dostat do extraligy, pak do nároďáku a ven, tak tuto nabídku už musí každý zvážit sám, jestli se mu vyplatí nebo zůstane tady. Takže uvidíme po sezóně, kdo zůstane, odejde a koho vytáhneme z juniorky.

Příští rok je, jak se říká, ještě takový mrtvý. Ono se říká, že se nepadá, ale nakonec i podle tabulky vidíme, že všechna mužstva se chtějí do toho play-off dostat. Po dlouhé době to je hodně nahuštěné od 5. do 12. místa, takže není pravda, že když se nehraje o sestup, tak ta soutěž nemá náboj. Kluby dávají více šancí mladým, i když někteří tvrdí, že ne. A i když je někdo mladý, tak si to taky musí zasloužit, stejně jako ti staří.

Myslím si, že ta příští sezóna bude taková, abychom se připravili na ty další, kdy už se bude padat.

Děkuji za rozhovor a přeji vám hodně zdaru při trénování AZetu.

Jakub Matai: V Havířově mi to sedí, domluva s klubem byla rychlá

O krátký rozhovor jsme poprosili i Jakuba Mataie:

Jakube, jak jsi zatím se svým působením v Havířově spokojený? I vzhledem k tomu, že ses přesunul z útoku do obrany?

Tak spokojenost úplná není, protože vím, že jsem se ze začátku sezóny herně trochu hledal a celkově to bodově není úplně ono, ale jakmile se budeme po posledním zápase s týmem připravovat na první kolo play-off, tak to pro mě úspěšné bude!

Jaké pro tebe bylo rozhodování? 

Vedení za mnou přišlo celkem brzy a domluva byla rychlá. Rozhodlo asi to, že mám v týmu nějakou pozici, kterou bych chtěl ještě více využít a v příští sezóně s týmem podávat ještě lepší výkony. Věřím taky, že zůstane nějaké jádro týmu, které jsme si tady vybudovali.

Jak se ti celkově v Havířově hraje? Co ti tady sedí?

V Havířově jsem si zvykl celkem rychle, je to tady podobné jako na severu Čech, takže s tím problém nebyl. Celkově mi tady sedí i zázemí, vedení klubu, realizační tým a samozřejmě spoluhráči v šatně.

Zvažoval jsi i jinou nabídku?

Jiné nabídky jsem nezvažoval, jelikož vedení přišlo už někdy ze začátku roku. V první lize nemá cenu se někam jinam tlačit a výkony na to, abych zaujal o level výše, jsem neměl, takže v tomhle směru na sobě můžu pracovat tady.

Děkuji za rozhovor a ať se ti daří.

Instagram Youtube
×
Dnes v 18:00 | Muži
AZ Havířov
VHK Robe Vsetín