Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

A-tým odhaluje své složení pro novou sezonu, hráči zatím trénují individuálně

01.05.2020 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - 1. květen je všeobecně považován za začátek nové hokejové sezony. Kluby oznamují složení svých kádrů, rozbíhá se letní příprava. Letošní rok je však, jako téměř ve všem, i v hokejovém prostředí jiný. Jména hráčů sice kluby zveřejňují, společná letní příprava se však zatím nekoná. A nejinak je tomu i v AZetu.

Nový manažer AZetu Pavel Zdráhal již v předchozím rozhovoru oznámil, kteří hráči z klubu odcházejí: Jsou to brankář Jiří Matoušek, obránci Jakub Matai (Francie) a Ľubomír Malina a útočníci Jakub Kotala (Ml. Boleslav), Jan Bambula (Olomouc) a Dominik Pawliczek.

„Nezmiňuju další hráče, kteří tu byli na hostování, protože ti se vrátili do svých klubů a je šance, že někdo z nich tady může hrát i v té letošní sezóně,“ dodává Pavel Zdráhal.

A s kým tedy jde AZ do přípravy?:

Brankáři: Aleš Stezka, Marek Štipčák, Matyáš Daňa

Obránci: David Chroboček, Tomáš Dajčar, Jaroslav Mrowiec, Martin Nepokoj, Ludvík Rutar, Vojtěch Ševěček

Útočníci: Ondřej Procházka, Filip Seman, Lukáš Bednář, Radek Veselý, Jakub Doktor, Jan Maruna, Dominik Cihlář, Jozef Danielčák, Jan Dvořák

Šanci v letní přípravě i přípravných utkáních dostanou od hlavního trenéra Jiřího Režnara samozřejmě i mladíci z juniorky. „Další hráči, kteří by měli nahradit odcházející hokejisty, jsou v jednání a o jejich případném angažmá budeme včas informovat,“ říká Pavel Zdráhal.

A jak, v těch současných obtížných podmínkách, bude probíhat letní příprava?

„V tuto chvíli kluci třetím týdnem pracují individuálně podle programu, který jim stanovil kondiční trenér Pavel Horyl. Měli by se díky tomu dostat do stavu, aby pak mohli plynule přejít na společnou přípravu,“ hlásí Pavel Zdráhal. „Do budoucna bude podstatné, co umožní rozhodnutí vlády. Naše představa je, že bychom mohli začít 11. května. Ale uvidíme, co nám situace dovolí.“

A jaké dění se odehrává ohledně nového ročníku Chance ligy?

„Zatím nejsou žádné nové informace. Vše se rozhodne koncem května, kdy se uskuteční aktiv klubůna svazu. Uvidíme, kolik týmů z těch devatenácti, se do soutěže přihlásí. K těm různým vyhlášením ze strany některých klubů, jestli budou či nebudou hrát, se nemá moc cenu vyjadřovat. My počítáme s variantou že se přihlásí všichni a pak uvidíme, co bude dále,“ uzavírá Pavel Zdráhal.

Plánované termíny zahájení společné letní přípravy jednotlivých kategorií:

11. 5. – A-tým, Juniorka, Dorost

18. 5. – 9. a 8. třída