VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

A tým AZetu zahájil přípravu na další sezonu

24.04.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Téměř přesně 7 týdnů po odehrání posledního prvoligového utkání a necelých 5 týdnů po absolvování posledního tréninku sezony 2016/2017 se dnes v K&K PNEU Aréně sešli havířovští hokejisté k zahájení přípravy na novou sezonu.

První den přípravy, kromě oficiálního zahájení a dalších nezbytných úkonů, obsahoval jen jednu tréninkovou jednotku a to „rozehřívací“ fotbálek na ploše arény. Od úterý ale už hráči, pod vedením trenéra Martina Janečka, začnou naplno polykat tréninkové dávky.

Do přípravy nastoupili tito hráči:

Brankáři: Jiří Matoušek, Kamil Šimeček

Obránci: Jiří Krisl, Marcel Petran, Tomáš Drtil, Jakub Dudek, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, David Bahounek

Útočníci: Marek Haas, Marek Sikora, Jan Maruna, Petr Kanko, Jakub Kotala, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Lukáš Peterka, Vlastimil Malina, Dominik Kafka

Brankář Marek Laco absolvuje individuální přípravu.

Drtivou většinu jmen havířovští fanoušci už znají. O „nováčcích“, ale nejen o nich, jsme si krátce popovídali s manažerem klubu Patrikem Rimmelem.

Rozhovor s manažerem Patrikem Rimmelem

Patriku, co říct k těm novým jménům, v kádru AZetu?

Do obrany jsme přivedli Tomáše Drtila, kterého jsme zde měli v přípravě již loni, ale až teď mu skončila smlouva v Šumperku. Zkušený prvoligový obránce, pravák, velice dobrý v přesilovkách.

Do útoku k nám přišel odchovanec Marek Sikora - zkušený hráč, typ důrazného bojovníka, který nerad prohrává - jak zápas, tak souboj. Počítáme, že nám pomůže i v kabině. Navíc je hodně dobrý jak na buly, tak v přesilovkách.

Petr Kanko - po půlročním hostování se k nám přesouvá nyní od začátku sezóny. Ke Kaňourovi se myslím není potřeba nějak podrobně vyjadřovat, fanoušci jej velmi dobře znají.

No a pak jsou tady dva mladí hráči z Vítkovic, kteří k nám přichází na zkoušku: produktivní 19 letý junior Vlastimil Malina a 20 letý Dominik Kafka, který hrál minulou sezonu v Porubě (45 bodů ve 45 zápasech).

Další mladík na zkoušku, osmnáctiletý Lukáš Peterka, už u nás hrál v dorostu. Minulou sezonu byl v juniorce Mladé Boleslavi.

To ale asi ještě není konečný stav. Bude pokračovat spolupráce s extraligovými týmy?

Ano i v této sezóně budeme opět spolupracovat s extraligovými týmy a to s HC Vítkovice Ridera a HC Olomouc. Z těchto týmů k nám přijdou nejen hráči na zkoušku, ale před sezónou i zkušení hráči. A stejně jako v minulosti mohou zase naší hráči nastupovat v těchto extraligových týmech. A kromě již zmiňovaných hráčů z Vítkovic a Olomouce jsou v našem hledáčku další hráči a to na pozici útočníka.

Jaký bude ve stručnosti program přípravy? Čeká tým i nějaké soustředění?

Jak už prozradil hlavní trenér Martin Janeček, přípravu začínáme v pondělí 24. 4. a do konce letní přípravné části mimo led, což je středa 6. 7., čeká hráče velké množství práce. (Celý rozhovor s trenérem Janečkem si můžete přečíst ZDE). Především v naší hale, ale také na jiných havířovských sportovištích.

Kromě toho máme naplánováno, stejně jako loni, pětidenní soustředění v hotelu Excelsior v Horní Lomné a to v termínu 4. - 8. června. Zde máme ideální podmínky pro trénink v čistém horském prostředí.A pak ještě na přelomu července a srpna absolvujeme krátké soustředění na ledě v polském Jastrzebie.

Co říkáš na aktuální výsledek baráže a z něj vyplývající nové složení WSM ligy?

Baráž jen potvrdila, že WSM liga jde nahoru. Jihlava postoupila zcela zaslouženě a ukázala, že poctivou práci se dá dojít daleko. Místo ní budou ve WSM lize Karlovy Vary, což je pro nás hodně daleká cesta, ale pro fanoušku nový atraktivní tým. Je zřejmé, že opět pojedeme na několik zápasových tripů. Určitě výborná zpráva pro fanoušky je postup Vsetína. Má skvělou fanouškovskou základnu doma i venku, není od nás daleko a budou to určitě atraktivní zápasy.

Jaké další novinky z klubu máš pro fanoušky.

Můžu prozradit jméno asistenta hlavního kouče Martina Janečka. Stal se jím Vojta Csabi, který v AZetu v minulosti působil jako hráč i jako funkcionář. O dalších novinkách budeme informovat průběžně.

Děkuji za rozhovor.

Pozn.: Fotografie v článku jsou ilustrační z předchozích sezon.