AZ Havířov

Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

Síň slávy - minulost a současnost

10.02.2015 | Petr Miklas

AZ Havířov má svou Síň slávy od 27.11.2010, kdy se dostalo ocenění prvním patnácti osobnostem havířovského hokeje. V následujícím článku se dočtete, jak celý nápad vznikl, jak jsou členové Síně slávy vybíráni a jak se bude Síň slávy vyvíjet dál.

Nápad ocenit legendy havířovského hokeje, ať už hráče, trenéry nebo funkcionáře, vzešel z hlavy jednoho ze zakladatelů znovuobnoveného AZetu, Martina Potočného. Jeho nápad se ostatním členům výkonného výboru AZ Havířov líbil a bylo rozhodnuto, že Síň slávy bude zřízena. Uvedení prvních patnácti členů do Síně slávy proběhlo 27.11.2010 před utkáním s Frýdkem-Místkem. „První oceněné jsme vybírali my, tedy výkonný výbor, po poradě s panem Stonavským a panem Slezákem. Další členy jsme vybírali na základě doporučení samotných členů Síně slávy,“ přibližuje vznik Síně slávy Aleš Bambula.

Dres Miroslava Kusého s číslem 17 byl jako první v historii zavěšen pod střechu haly

Smysl Síně slávy spočívá v tom, že oceňuje odvedenou práci hráčů, trenérů i funkcionářů, kteří jsou s AZetem spojeni. Ať už jde o slavné odchovance, kteří pak hráli za jiné kluby a byli i členy reprezentace nebo hráče, kteří hokejově vyrostli jinde, ale své hokejové umění předváděli v dresu AZetu. „Myslím si, že na hráče, kteří pro Havířov v minulosti hodně udělali, by se nemělo zapomínat. Proto jsme pro ně chtěli něco udělat, čímž je právě Síň slávy. Do té jsme nejprve uvedli ty, kteří toho tady odehráli nejvíc. Postupně přidáváme další oceněné. Mělo by to být takové poděkování všem, kteří pro AZet hodně udělali a nechali tady kus života. Asi to není úplně objektivní, ale to ani nemůže být. Snažíme se oceněné vybírat podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí,“ doplňuje Aleš Bambula.

Jen jednomu bývalému AZeťákovi se dostalo pocty nejvyšší, tedy vyvěšení jeho dresu pod stropem K&K PNEU Arény. Je jím Miroslav Kusý, který v osmdesátých letech řádil v útoku AZetu a byl postrachem všech soupeřů. Přibude v brzké době pod stropem dres s číslem nějakého jiného hráče? „Zatím to nevypadá. Nikdo tady neodehrál tolik, aby si takovou poctu zasloužil,“ myslí si Aleš Bambula. „Na vyvěšění dresu s číslem Mira Kusého se shodli všichni členové Síně slávy,“ dodává. „Každý rok bychom chtěli Síň slávy rozšířit o jednoho až dva nové členy, ale nebudu říkat, o koho půjde, určitě je znáte,“ uzavírá tuto otázku Aleš Bambula, člen výkonného výboru AZetu Havířov.

V současné době má Síň slávy 25 členů, poslední tři byli přidáni před utkáním s Prostějovem – byli to Ivan Vlček, Jaroslav Jelínek a Karel Osvald. Články o těchto nových členech přineseme v příštích dnech.

Autor: ´Karel Vaculík
Instagram Youtube