Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Na nadcházející sezónu se moc těším, jen doufám, že nám ji koronavirus opět nepozastaví, říká Jozef Danielčák

01.08.2020 | Jan Kudělka

22letý Jozef Danielčák jde v dresu AZetu do své druhé sezóny. Než se ale vytáhlý útočník dostal do Havířova, tak si vyzkoušel zahrát hokej ve Finsku. Odtud zamířil jako junior do Vítkovic, pak jeho cesta směřovala domů na Slovensko. Nastupoval za Poprad a Považskou Bystricu. Ačkoli ho v minulé sezóně přibrzdilo zranění, tak ukázal, že jeho fyzický fond a síla jsou pro tým v zápasech CHANCE ligy nesmírně důležité.V rozhovoru se dozvíte, jak probíhala letní příprava, jak se těší na nadcházející sezónu, případně jak vypadala dovolená havířovského útočníka? Odpověď nejen na tyto otázky naleznete v níže přepsaném rozhovoru.

Jak se těšíš na nadcházející sezónu?

Na nadcházející sezónu se moc těším. Přestávka byla dlouhá. Všichni jsme připraveni na 100 procent. Těšíme se a zároveň doufáme, že nám ji koronavirus opět nepřeruší.

Byla pro Tebe letošní příprava na suchu v něčem nová a jak vlastně probíhala?

Pro mě osobně byla speciální v tom, že doposud jsem měl letní přípravu jen s trenérem od ledu, ale tentokrát to bylo pro mě nové v tom, že se o nás staral kondiční trenér Pavel Horyl. Letní příprava se skládala hlavně z běhu a posilovny, ale myslím si, že při testech byly mé výsledky dobré, takže letní příprava proběhla, dá se říct, v naprostém pořádku. (směje se)

Měl jsi kromě společné přípravy s týmem i nějaká individuální cvičení tvz. navíc?

Ano, měl. Chodil jsem před, ale i po tréninku si zatrénovat s hokejkou. Nějaká extra cvičení navíc jsem si nedělal. Příprava dávala sama o sobě dost zabrat. Kondičně jsme toho měli, jak se říká plné zuby, takže jsem se snažil zapracovat hlavně na technice s hokejkou.

Osm dní týmové dovolené byl pro Tebe spíše oddych, anebo jsi ji pojal sportovně?

Byla trochu sportovní a zároveň oddychová. Dovolenou jsem strávil společně s přítelkyní. Navštívili jsme i rodiče. Dovolená nebyla zas tak dlouhá, takže se toho víc nedalo ani stihnout.

Co očekáváš od nové sezóny, jakou úroveň bude soutěž mít?

Nemám až takový přehled, které hráče podepsali ostatní týmy a jaké nové posily přivedly do svých řad. Podle mě bude první desítka v tabulce hrozně nabitá. Týmy ve spodních místech tabulky, budou určitě slabší, ale nemyslím si, že by to byla vyloženě nějaká plácaná.

Jaké máš osobní cíle v nadcházejícím ročníku?

Mé cíle jsou abych hrál co nejvíce, abych dostával co nejvíce času na ledě. No a pokud možno abych byl i součástí formace chodící na přesilové hry.Jak hodnotíš stávající tým, se kterým jsi absolvoval letní přípravu? Chybí týmu podle tebe něco?

Letní přípravu neabsolvovali starší a zkušenější hráči, ti teď přišli až na první trénink, který se konal na ledě. Pokud bych měl zhodnotit v tuto chvíli celkově náš tým, tak je z mého pohledu o dost zkušenější než minulý rok a snad mu nebude nic chybět. Ale to se uvidí až v průběhu sezóny. Myslím si, že do nadcházející sezóny můžeme mít smělé cíle.

AZ čekají přípravné zápasy, s čím do nich jako hráč jdeš?

Není to vůbec žádná sranda, každý hráč se na ně moc těší, ale je to makačka. Jdeme do nich v plné zátěži. Není to tak jako v mistrovských zápasech, kdy je člověk v rytmu a hraje se jedno utkání za druhým. Jde se do nich s těžkýma nohama, jestli se to tak dá říct.

Jaké jsou tvé největší hokejové přednosti?

Já jsem vždy hrál spíše silový hokej, takže odvádím svou práci hlavně u mantinelů. Obírám u nich soupeře o puky a jsem pak schopný i puk podržet a založit protiútok.

Jak se cítíš po zranění z minulé sezóny?

Myslím si, že jsem na 100 procent fit a připraven naskočit do soutěžních zápasů. Zranění je stále cítit, ale v hokeji mě to nijak neomezuje.

Co děláš mimo led, máš nějaké koníčky?

Jasně že mám. Po tréninku hrajeme s kluky ping-pong, dokážeme se tím vždycky zabavit na hodně dlouhou dobu. Rád chodím i na hory, zahraju si na Playstationu s Honzou Dvořákem a Radkem Veselým nějaké hry a občas si skočím večer na pivko.

Na jakém místě v tabulce, se podle tvého odhadu, bude AZ v nové sezóně pohybovat?

Nemám nakoukáno, v jakém složení budou nastupovat ostatní týmy do nové sezóny a jaké mají šance na umístění. Pro náš tým je důležité, dostat se do té lepší skupiny a urvat play-off. V něm pak můžeme přehrát každého. Máme lepší kádr, než tomu bylo minulý rok. Myslím, že můžeme uhrát i lepší výsledek než v minulé sezóně.

V případě postupu AZetu do play-off, je nějaký soupeř, proti kterému si chceš ve vyřazovacích soubojích zahrát?

Chtěl bych si zahrát proti Kladnu. Zahrát si proti Jágrovi v takto důležitých zápasech je něco, co bych chtěl zažít, on je osobnost a je to takový můj sen.

Závěrem, máš nějaký vzkaz pro fanoušky havířovského hokeje nejen do nadcházející sezóny?

Přijďte v co největším počtu! Jste náš šestý hráč, hlavně ať vás je pořádně slyšet!

Děkuji Ti za rozhovor, ať se ti v sezóně vyhýbají zranění.