VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​V úterý do Havířova dorazí extraligové Vítkovice, 2000 fanoušků může okusit hořkost piva Radegast

30.08.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - První zářijový den nebude svátek nejen pro rodiče, jejichž ratolesti zavítají po pěti měsících do školních lavic, ale i pro fanoušky našeho týmu. Do GASCONTROL Arény dorazí extraligové Vítkovice. AZet získal v šesti přípravných zápasech tři výhry, dvě porážky a jednu remízu. Vítkovice jsou včetně GENERALI Cupu na čtyřech výhrách a třech porážkách. Utkání začíná v 18:00.

HC Vítkovice RIDERA

Zápasy GENERALI CUP

Zlín – Vítkovice 4:3

Vítkovice – Třinec 3:4

Přerov – Vítkovice 1:7

Vítkovice – Přerov 1:0

Vítkovice – Zlín 5:3

Třinec – Vítkovice 6:2

Přípravný zápas

Šumperk – Vítkovice 2:4

Tradiční extraligový tým se minulou sezónu dost trápil. Svou příslušnost v nejvyšší soutěži hájil do posledních zápasů, ale ze čtveřice týmů, která hrála o záchranu, si nakonec nejkratší sirku vytáhlo Kladno.

Největší posilou týmu je obránce Roman Polák, který se z NHL vrací, jak sám říká, domů. „Domů“ se vrátili i útočníci Lukáš Krenželok a Zbyněk Irgl. Tito hráči by měli do týmu přinést zkušenosti a být příkladem mladším. Do Vítkovic přišel i talentovaný útočník Josef Mikyska z Nitry.

Před sezónou ostravský tým posiloval nejen na ledě, ale i v exekutivě. Novým manažerem se stal, havířovským fanouškům dobře známý, Patrik Rimmel, který nahradil Jana Faltra, ten ve Vítkovicích působil téměř třicet let jako sekretář.

Pikantní bude utkání pro havířovského útočníka Petra Fridricha, který byl, podobně jako loni, z týmu převeden do Havířova. Dalšími hráči, kteří si prošli vítkovickou mládeží, jsou devatenáctiletý útočník Jakub Mrva, ten je v AZetu na zkoušce a gólman Matyáš Daňa.

Sestava Vítkovic v posledním zápase v Šumperku: M. Svoboda (od 32. Dolejš) – Štencel, Koch, Trška, R. Černý, L. Kovář, Demel, Kubeš – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Mallet, Marosz, Schleiss – Dej, Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, T. Kubalík

AZ HEIMSTADEN Havířov

Změny v kádru

Útočník Dominik Suchý se vrací do mateřské Kopřivnice, s AZetem se dohodl na střídavých startech. Útočník Jiří Zdeněk je dlouhodobě zraněný a v Havířově působit nebude. Obránce Dominik Ficek, který byl v týmu na zkoušku, bude hrát ve Znojmě. Gólman Hugo Haas odchází do Švédska. K týmu se připojí obránci Motoru Ondřej Kachyňa, který už v Havířově loni nastupoval a rodák z ukrajinského Mariupolu Ivan Lytvynov.

Přípravné zápasy AZetu:

Havířov – Šumperk 4:3

Havířov – Znojmo 3:4

Osvětim – Havířov 2:1

Havířov – Frýdek – Místek 4:2

Znojmo – Havířov 2:2

Havířov – Osvětim 4:2

V posledním domácím zápase vrátil AZet porážku Osvětimi. Martin Adamský vstřelil dva góly a byl nejlepším mužem na ledě, ale co je nejdůležitější, šlo o nejlepší týmový výkon v přípravě. Hráči se vyvarovali faulů, byli disciplinovaní. Hosté z Polska se sice dostali k šancím, ale Aleš Stezka chytal výborně, Havířov zaslouženě zvítězil 4:2.

Sestava AZetu v posledním zápase: Stezka – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Chroboček, Dajčar – Szturc, Seman, Doktor – Procházka, Bednář, Adamský – Fridrich, Maruna, Sklenář – Dvořák, Cihlář, Mrva.

Asistent trenéra a manažer AZetu Pavel Zdráhal se před zápasem s Vítkovicemi vyjádřil takto: „V přípravě na CHANCE ligu na nás doma čeká nejtěžší soupeř. Jsme rádi, že budeme mít možnost konfrontace s extraligovým týmem. Do zápasu nepůjdeme jako favorit, ale mohu vás ujistit, že na ledě necháme všechno. Budeme chtít potěšit prozatím největší počet fanoušků Havířova, který může být během přípravy v ochozech. “

Havířovská jednička Aleš Stezka před zápasem s extraligovým soupeřem hlásí: "Pro nás to bude super zápas. Očekáváme rychlý hokej. Musíme si dávat pozor na zbytečná vyloučení a chyby, které by mohly rozhodnout. Musíme hrát disciplinovaně, chytře a týmově."

Vstupenky na zápas si můžete zakoupit zde.

Pokud nebudete přímo v GASCONTROL Aréně, tak pro Vás připravujeme online přenos.