​V sobotu se restartuje CHANCE liga, AZet vyráží na Duklu.

20.11.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - 23. listopadu vyjede klub z nejmladšího města na led Jihlavy, kde vyzve po nucené koronavirové pauze místní Duklu. Ježci jsou v tabulce po sedmi odehraných zápasech druzí s šestnácti body. AZet v pěti odehraných zápasech posbíral pět bodů a je šestnáctý. Zápas začíná v jihlavské CZ LOKO ARÉNĚ v 16:00.

HC DUKLA Jihlava - 2. místo, 7z. (5 – 0 – 1 – 1), 16 bodů, skóre 24:17

Tradičnímu klubu z Vysočiny se před vynucenou pauzou dařilo. V sedmi zápasech prohrál jen v Benátkách (1:4) a doma v prodloužení s Baníkem Sokolov (2:3p). Tři body Ježci získali v zápasech s Prostějovem, Ústím, Kadaní, Šumperkem a Vrchlabím. S šestnácti body je tedy Dukla momentálně na druhé příčce. To je pro družinu Viktora Ujčíka po loňském ročníku, ve kterém hrála skupinu O účast v předkole play–off, velmi dobrý výsledek.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jiří Fronk, v sedmi zápasech nasbíral 8 bodů (5+3). Sekundují mu Jakub Illéš 8 bodů (3+5) a sedmibodoví Matěj Zadražil (3+4) a Tomáš Čechotský (2+5). Nejproduktivnějším obráncem je v Havířově dobře známý Daniel Krenželok, má 4 body (1+3). V brankovišti se jihlavští spoléhají na výkony Tomáše Fučíka, který je po pěti zápasech na úspěšnosti 91.67 % (průměr 2.19).

Ve vynucené pauze jste možná zaznamenali, že hráči Jihlavy akceptovali snížení platů. Také jim nepřišla výplata za dva měsíce (září a říjen). Někteří nastoupili i na „brigádu“ ke klubovým partnerům. Klub už své závazky uhradil a od 5. listopadu se hráči připravovali na CHANCE ligu. Útočník Tomáš Čachotský s obráncem Tomášem Černým nastupovali během pauzy za extraligovou Olomouc.

V posledním zápase se Jihlava doma představila proti Vrchlabí, které bez problémů porazila 6:3. Na bránu Stadionu vyslala 41 střeleckých pokusů. Ježci na bránu v průměru vypustí v jednom utkání 36 projektilů. Zatímco na svého gólmana připustí v průměru jen 25 střel (nejnižší číslo v soutěži). Vyhraná vhazování mají Ježci třetí nejlepší 55,36%.

AZ HEIMSTADEN Havířov - 16. místo, 5z. (1 – 1 – 0 – 0 - 3), 5 bodů, skóre 11:14

Za očekáváním byly výsledky AZetu v pěti odehraných ligových zápasech. V prvním utkání doma prohrál s Baníkem (1:2), pak vyhrál v prodloužení v Šumperku (3:2p) a naplno bodoval v GASCONTROL Aréně s Prostějovem (4:1). Následující dvě venkovní utkání na Kladně (5:1) a Vsetíně (4:2) vyšla bodově na prázdno. Nutno podotknout, že poslední dva zápasy se Havířov potýkal s marodkou. Zranění do hry nepustila obránce Antonína Bořutu, Jaroslava Mrowiece a Tomáše Dajčara. V útoku na Kladně chyběli Roman Szturc a Martin Adamský.

Lídrem v tabulce střelců i kanadském bodování je Roman Szturc, ve třech odehraných zápasech nasbíral čtyři body (3+1). Po třech bodech mají Jakubové Kotala a Doktor. Nejproduktivnějším obráncem, je čtyřbodový Alex Rašner (1+3), který také vede +/- tabulku (+3 body). Největší prostor na ledě dostali, celkem nepřekvapivě, obránci. Ivan Lytvynov odehrál 23 minut za zápas. Nad 20 minut se dostali ještě Alex Rašner a David Chroboček. Gólman Aleš Stezka je po pěti zápasech na úspěšnosti 90,67 %.

Zranění:

Na listině zraněných hráčů jsou obránce Tomáš Dajčar a útočník Dominik Cihlář.

Zprávy z kabiny:

Manažer Pavel Zdráhal před zápasem v Jihlavě hlásí: „Jsme natěšení, chceme hrát, to je asi všem jasné. Všichni hráči jsou, jak se říká při chuti. Doufám, že se to projeví i na ledě, přijdou výsledky a my bodově vykompenzujeme vstup do sezóny. Výjimku zatím nemáme a klidně ji můžeme dostat až zítra na místě. Normálně se připravujeme a chystáme na zápas s tím, že se v sobotu hraje.“

Útočník Dominik Sklenář se před zápasem v Jihlavě vyjádřil takto: „Je super, že si po takové době zase zahrajeme hokej. Těší nás to. Doufám, že tam pojedeme vyhrát a ukončíme tu sérii porážek a vrátíme se na vítěznou vlnu. A přidal i osobní přání „Jsem rád, že se ta soutěž zase rozjela, koho by bavilo jenom trénovat, když ani nevidí cíl. Chci vyhrávat“

Do zápasu by měl nastoupit v dresu Havířova zkušený útočník Jan Rudovský, který do AZetu přišel zatím na měsíc ze Znojma.

Utkání bude možné shlédnou prostřednictvím HOKEJKA TV.