VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Prvoligové týmy se dohodly, hrát se bude podle tříkolového modelu

14.05.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 13. května se na videokonferenci mezi zástupci klubů CHANCE ligy rozhodlo o hracím modelu pro sezónu 2021/22. Zvítězila "tříkolová" varianta. Soutěž tak bude mít 51 kol a protože v ní je 17 týmů, odehraje každý 48 utkání. Dohodu musí ještě potvrdit výkonný výbor ČSLH.

CHANCE ligu si zahrají v aktuální sezóně tato družstva

AZ HEIMSTADEN Havířov, HC Dukla Jihlava, VHK ROBE Vsetín, HC RT TORAX Poruba 2011, HC ZUBR Přerov, HC Slovan Vrchlabí, HC Stadion Litoměřice, HC Slavia Praha, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Baník Sokolov, LHK Jestřábi Prostějov, Hokej Ústí nad Labem s.r.o., HC Frýdek-Místek, HC Benátky nad Jizerou, SC Kolín, DRACI PARS Šumperk a SK Trhači Kadaň.

Rozlosování

Klasické rozlosování neproběhne. Letos se bude hrát podle nasazení z minulého ročníku. (1. Jihlava, 2. Vsetín, AZ bude 13.) Podrobnosti k nasazené týmů budou zveřejněny později a budeme vás o nich informovat.

Základní část

Bude se hrát tříkolově (každý s každým). Kvůli tomu, že je lichý počet účastníků (17), tak každý tým odehraje 48 utkání v 51 kolech. V každém kole bude mít jeden tým pauzu. Konec základní části je naplánován na 2. března 2022.

Play-off

Vyřazovací část bude včetně předkola. To se odehraje na dvě vítězná utkání (V-D-D). Čtvrtfinálovou sérii rozhodnou tři vítězné zápasy (D-D-V-V-D), semifinálovou a finálovou pak čtyři (D-D-V-V-D-V-D). CHANCE liga musí být dohrána do 14. dubna 2022.

Vítěz

Získá právo vyzvat v Baráži o ELH čtrnácté družstvo z nejvyšší soutěže (předposlední). Tým na 15. místě v ELH padá přímo do CHANCE ligy. Baráž se odehraje na čtyři vítězná utkání a její vítěz získá právo účasti v nejvyšší hokejové soutěži pro sezónu 2022/23. Začne 17. dubna 2022.

Kdo padá

pět týmů může sestoupit do II. ligy. „Padat“ se bude podle následujícího klíče. Poslední tři týmy umístěné po základní části na 15. – 17. sestoupí přímo II. ligy.

Družstva na 13. a 14. pozici sehrají play-down na čtyři vítězné zápasy. Poražený přímo sestoupí do II. ligy. Vítěze čeká Baráž s vítězem drugoligové kvalifikace. Ta se odehraje rovněž na čtyři vítězná utkání.

Výsledek

V ročníku 2022/23 bude CHANCE ligu hrát čtrnáct týmů.

Manažer AZetu Pavel Zdráhal se o novém systému vyjádřil takto„Při lichém počtu účastníků CHANCE ligy, bylo velmi těžké najít spravedlivý systém. Čtyřkolový by byl nejspravedlivější, ale ten by se nestihl včas odehrát. Namísto trénování by se jenom hrálo. Tříkolový systém je v dané situaci nejrozumnější. Hlasování o předkole play-off bylo velice vyrovnané, ale nakonec prošlo.“