VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Napříč moravskými a slezskými hokejovými kluby startuje Gólmanská výzva

30.10.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Sportoviště jsou až na drobné výjimky v České republice uzavřena, na vině je pandemie koronaviru. Adepti hokejové hry a sice gólmani, ale nemusí doma jen tak „rezivět“. Startuje totiž Gólmanská výzva. Trenéři gólmanů z Moravy a Slezska se dohodli, že jejich svěřenci se pustí do dovednostní výzvy. Do ní jsou zapojeny týmy Prostějova, Přerova, Vsetína, Znojma, Zlína a Havířova. Gólmani od šesté do deváté třídy dostanou zadání, které se musí naučit a pak se natočit.

Když se řekne výzva, tak se očekává něco náročného, co vybízí ke zdolání a bude namáhavé. Úkoly, kterým se mladí gólmani budou věnovat, naleznete níže. Pro nezasvěcené mohou vypadat jako vstupní testy do artistické školy.

1. Výzva

Se skládá ze tří sekvencí. Gólman bude nejprve deset vteřin žonglovat se dvěma míčky v pravé ruce, pak v levé a nakonec střídavě. Pro každou sekvenci je časový limit deseti vteřin.

2. Výzva

I zde se bude ve třech sekvencích žonglovat, nejprve třicet vteřin se třemi míčky. V druhé sekvenci si, během žonglování, musí mladý gólman kleknout a postavit. Nejtěžší výzvou bude si se třemi míčky, během žonglování sednout, a znovu postavit.

Vyhodnocení

Za každou úspěšně zvládnutou disciplínu je jeden bod, za splnění všech tří sekvencí, v každé výzvě, je jeden bod navíc (Maximálně 4 body). Tabulka se povede jak za klub, tak i mezi jednotlivci.