Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

​Jihlava vyhrála Chance ligu a v baráži vyzve Rytíře z Kladna

12.04.2022 | Redakce

Vítězem prvoligového play-off se stal tým HC Dukla Jihlava. Mužstvo z Vysočiny se tak v baráži o Extraligu postaví Kladnu. Pod zlatý gól Dukly se v šestém finále podepsal exhavířovský útočník Filip Seman.

Po nedělním zápase, v němž Dukla nasázela na legendárním Lapači Valachům šest branek a otočila stav série na 3:2, mohla navléknout čtvrtý korálek doma. No a to se jí také podařilo.

Před pětitisícovou návštěvou působila od prvního dějství aktivněji, hostující Valaši si tolik nebezpečných příležitostí nevytvořili. Navíc muži v brankovišti, Maxim Žukov i Jakub Málek, v klíčovém duelu předvedli výborné výkony.

Vsetínský gólman ale v 18. minutě kapituloval, Matouš Menšík (objev prvoligového play-off) získal touš a poslal jej na Filipa Semana. Ten pěknou otočkou zmátl Málka a bekhendovou střelu umístil do odkryté svatyně hostů.

Valaši museli dohánět nejtěsnější rozdíl a v bráně proti sobě měli fantóma z Ruska Maxe Žukova. Hostům se vyrovnání, i přes závěrečný nápor, nepodařilo. Gólman Jihlavy si ve vyřazovací části připsal páté čisté konto.

Město na Vysočině si užije úterního mejdanu, ale už v neděli čeká jejich oblíbence další boj. V Chomutově na ně bude čekat, v prvním zápase baráže, předposlední tým Extraligy Rytíři Kladno.

HC DUKLA JIHLAVA – VHK ROBE VSETÍN 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. F. Seman (Menšík, Vítězslav Brož).
Rozhodčí: Pešina, Wagner – Polonyi, Zídek.
Vyloučení: 2:3.
Bez využití.
Střely na branku: 40:22.
Diváci: 5 024.
Stav série: 4:2.
HC Dukla Jihlava: Žukov – L. Mareš, Bilčík, Kachyňa, Dundáček, Kowalczyk, Eliáš, Valenta – Čachotský, Skořepa, T. Havránek – T. Harkabus, M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, P. Čermák, M. Juda. Trenéři: Ujčík a Nekvasil.
VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Smetana, Ondračka, Š. Jenáček, Jerofejevs, J. Jenáček, Štach, Vosátko – Jonák, Pšurný, Hořanský – Berger, R. Vlach, A. Zeman – Gago, Venkrbec, Rob – Vítek, D. Březina, Klímek. Trenéři: Stantien a Srdínko.