VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Do Havířova přichází z Vítkovic nadějný útočník Vojtěch Lednický

14.01.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Devatenáctileté levé křídlo je kmenovým hráčem Vítkovic. Ač je věkem stále junior, tak letos už nastoupil k deseti zápasům v Extralize. Nepůjde o jeho první působení v nejmladším městě, za AZ už nastupoval v sezóně 2016/17 v dorostu.

Vojtěch Lednický je rodákem z Frýdku – Místku, ve městě na rozhraní Moravy a Slezska působil až do roku 2015, pak se na jeden rok přestěhoval do mladšího dorostu AZetu. Od sezóny 2017/18 je hráčem Vítkovic. Loni nasbíral v nejvyšší juniorské soutěži ve 40 zápasech 45 kanadských bodů (22+23). Před nástupem koronaviru stihl odehrát v Juniorské lize akademií devět zápasů, ve kterých vstřelil osm gólů a na pět jich přihrál.

Od listopadu do ledna vyjel v dresu Vítkovic do deseti extraligových střetnutí, ve kterých na ledě pobyl v průměru sedm minut a připsal si v nich i jednu asistenci.V Extralize jsem dostal pár zápasů, jsem rád za každou minutu mezi muži. Připsal jsem si tam jednu asistenci, ale za gól bych byl radši.“ Zhodnotil své působení ve Vítkovicích. O příchodu do Havířova řekl toto: „Je to pro mě další zkušenost, přece jenom je to hokej mezi chlapy. Jsem zvědavý, jaké je to v CHANCE lize. Zázemí v Havířově znám, jednu sezónu jsem tady hrál v dorostu pod panem Potěšilem.“

Vojtěchu Lednickému přejeme v dresu AZetu hodně zdaru!

Autorem fotografie je Ronald Hansel.