VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Do Azetu přichází talentovaný útočník Dominik Sklenář

11.08.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Dominik je rodákem z Prahy, kde působil až do sezóny 2016/17 v klubu HC Letňany. Pak dostal laso z extraligového Mountfieldu Hradec Králové, za který nastoupil ke třem zápasům v Extralize, dokonce si zahrál i ve dvou zápasech hokejové ligy mistrů. Z jeho zatím posledního působiště, týmu HC STADION Litoměřice ho znají i fanoušci AZetu. Aby získal větší čas na ledě před domácím MS Juniorů, tak byl součástí tamního programu DUKLA. Dominik se pravidelně účastnil reprezentačních srazů, za svou mládežnickou kariéru nastoupil k 51 mezistátním zápasům. S reprezentačním výběrem U18 se dostal i na MS v Rusku v roce 2018.

V nejvyšší juniorské soutěži si 189 cm vysoké levé křídlo připsalo ve 27 zápasech 32 kanadských bodů (16+16). V CHANCE lize, kde logicky nedostával tolik prostoru, to bylo v 59 zápasech 10 deset bodů (4+6).

O nejnovější posile pro tým z nejmladšího města republiky se vyjádřil manažer AZetu Pavel Zdráhal takto: „Dominik patří v útoku k tomu nejlepšímu, co bylo v ročníku 2000 k dispozici. Měli jsme ho v hledáčku delší dobu, líbil se mi jeho projev na ledě jak v Litoměřicích, tak i v reprezentaci.“ O tom, co může stále ještě mladý útočník týmu dát, říká: „Mládí není zásluha. Sklenda dostane svou šanci a já jsem přesvědčený, že ji naplno využije a bude z něj stabilní člen kádru, který bude pravidelně bodovat.“

Nejnovější posila týmu o svém příchodu do Havířova říká: „Jsem moc rád, že budu moci obléknout dres AZetu v soutěžním zápase. Když jsem se přes agenta dozvěděl, že má o mě Havířov zájem, tak jsem byl nadšený. Těším se až poznám kluky v kabině, fanoušky a osahám si nové prostředí.“

Zmínil se i o ambicích, se kterými jde do své druhé sezóny mezi dospělými: „Abych se přiznal, tak žádný velký osobní cíl nemám. Chci všem ukázat, že jsem hokejista, který umí dávat góly a rozhodovat zápasy. Nechci být otloukánkem, ambice týmu jsou po pátém místě velké. Už do tak silného mužstva přišly nové posily. Takže doufám v to, že budeme hrát co nejvýše.“

Nakonec přidává i jednu osobní předsevzetí: „Do Havířova se těším, ta vynucená pauza byla dlouhá. Podle mě je to jeden z top klubů v CHANCE lize. Věřím, že tady fanoušci zažijí úspěšnou sezónu.“

Dominikovi přejeme v dresu AZetu hodně zdaru!

V článku byly použity fotografie ze stránek: hc.litomerice.cz a mountfieldhk.cz