VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​AZet doma ve čtvrtek vyzve Jastrzebie

02.09.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - K osmému přípravnému zápasu nastoupí hokejisté z nejmladšího města v republice ve čtvrtek 3. září, v GASCONTROL Aréně vyzvou JKH GKS Jastrzebie. Havířov v přípravě čtyřikrát odcházel z ledu jako vítěz, jednou remizoval a dvakrát prohrál. Jastrzebie ve třech zápasech dvakrát vyhrálo, z toho jednou v prodloužení, a prohrálo na samostatné nájezdy. Utkání začíná v 18:00.

JKH GKS Jastrzebie

Přípravné zápasy:

Poruba – Jastrzebie 2:3 p (Pohár RT Torax)
Jastrzebie – Toruň 1:2 sn
Osvětim – Jastrzebie 2:3

Klub z lázeňského města patří mezi nejlepší týmy polské nejvyšší soutěže. Podobně jako v Osvětimi zde působí spousta zahraničních hráčů i domácích reprezentantů.  se Na červencovém reprezentačním srazu ve Varšavě se nakazili hráči JKH koronaviem a společná příprava na novou sezónu se tak týmu zkrátila o dva týdny.

Před sezónou do týmu přišli tito hráči: Pavel Nechvátal (HC Nové Zámky), Mateusz Bryk (GKS Tychy), Marcin Horzelski (Zaglebie Sosnovec), Roman Rác (Lotos Gdaňsk), Dawid Wroblewski, (SMS PZHL), Marcin Plachetka (SMS PZHL) a slovenský útočník z Kladna Marek Hovorka.

Česká stopa

V týmu působila řada hráčů z Česka. V týmu jsou dva čeští gólmani David Marek (loni 19z a průměr 2.36), který je odchovancem BK Mladá Boleslav a Patrik Nechvátal. Ten si prošel litvínovskou mládeží a pak se přes Znojmo, Poprad a Nové zámky dostal do Jastrzebie. V Havířově hrál v sezóně 2012/13 útočník Martin Kasperlík, ten už v polské nejvyšší soutěži působí pátý rok. Před sezónou z týmu odešel Ondřej Raszka, který zamířil k Rysům z F – M. Nesmíme zapomenout na současného trenéra havířova Jiřího Režnara, ten zde působil před svým angažmá ve Znojmě.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Změny v kádru

K týmu se připojili obránci Motoru Ondřej Kachyňa a rodák z ukrajinského Mariupolu Ivan Lytvynov. Na tryoutu uspěl útočník Jiří Mrva (odchovanec Vítkovic). AZet se rozloučil s útočníkem Janem Dvořákem, který nebyl spokojen s vytížeností a bude si hledat nové angažmá.

Přípravné zápasy AZetu:

Havířov – Šumperk 4:3
Havířov – Znojmo 3:4
Osvětim – Havířov 2:1
Havířov – Frýdek – Místek 4:2
Znojmo – Havířov 2:2
Havířov – Osvětim 4:2
Havířov Vítkovice 5:2

Naposledy se Havířov doma postavil extraligovým Vítkovicím a s výsledkem může být spokojen. V nejlepším utkání, které AZet v přípravě odehrál, zvítězil 5:2. Dva góly dala nová posila z Litoměřic Dominik Sklenář, která po příchodu ze Stadionu, jako by byla pokropena živou vodou. Dominik nevynechal jediný souboj a bylo ho plné hřiště. V dobrém světle se ukázali i junioři Petriska s Vašenkou. Do prvního zápasu v CHANCE lize zbývá už jen deset dní a poslední zápas byl pro fanoušky velkým příslibem.

Sestava AZetu proti Vítkovicím: Stezka - Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Chroboček, Dajčar – Doktor, Seman, Szturc - Procházka, Petriska, Adamský - Sklenář, Maruna, Fridrich - Mrva, Cihlář, Vašenka.

Asistent trenéra a manažer AZetu Pavel Zdráhal před zápasem proti Jastrzebie hlásí: „Je to tým, který patří do absolutní špičky polské nejvyšší soutěže, očekáváme podobně houževnatého soupeře jako byla Osvětim. Jirka Režnar v Jastrzebie pár let působil jako hlavní trenér, tak víme, co nás čeká. My už finišujeme s přípravou a vše směřujeme k prvnímu ostrému zápasu v CHANCE lize, kde na nás doma čeká Sokolov.“

Lístky na utkání zakoupíte zde.

Pokud nebudete přímo v GASCONTROL Aréně, tak pro Vás připravujeme online přenos.