Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

„Máme radost, ale je to první krok,“ říká úspěšný střelec David Pastor

18.03.2023 | Josef Nudera

David Pastor si ve čtvrtém utkání na ledě Havlíčkova Brodu připsal svou premiérovou branku v play-off v dospělém hokeji a byl jedním z dílků do vítězné skládačky. Jak viděl sérii, svůj gól, a co očekává od Vyškova?

Davide, podařilo se vám postoupit přes Havlíčkův Brod do čtvrtfinále play-off, jaké jsou to teď pocity?

Určitě máme radost a jsme rádi, ale je to teprve první krok a už se soustředíme směrem na Vyškov.

V čem si myslíš, že se tato série zlomila? Bylo to třetím utkáním doma nebo v tom bylo něco jiného?

Zlomový zápas byl každý. Tohle je play-off, kde hraje roli každá maličkost, ale třetí zápas byl určitě důležitý.

Ve čtvrtém utkání jste nenechali dát soupeře jediný gól, jak jsi viděl ten zápas ty z ledu?

Tak za mě to bylo tím, že jsme předvedli týmový výkon, nenechali jsme soupeři ani kousek ledu a když se naskytla šance soupeře, tak přišel buď blok od hráče anebo výborný Štipec.

Osobně jsi dal svůj první gól v play-off mužské kategorie, můžeš se k této brance vrátit? Jak padla, jak jsi ji viděl?

Gól padl velmi šťastně, kdy Jarek střílel od modré a já jsem v tu chvíli jel na dorážku s tím, že to někdo tečoval a mi se to šťastně odrazilo od brusle. Nebyl to žádný pěkný gól - za rámeček bych si ho asi nedal (úsměv), ale naštěstí tam padl. Hlavní je, že jsme vyhráli.

Jako další soupeř na vás čeká Vyškov, co čekáš od soupeře?

Je to velice bruslivý soupeř, ale my se snažíme zaměřit hlavně na sebe. Máme styl hry, kterého se chceme držet a věříme, že pokud se ho budeme držet, tak Vyškov porazíme.

Budete začínat na venkovním ledu, myslíš si, že to může být výhoda nebo spíše nevýhoda?

Několikrát jsme na tomto ledu hráli, takže víme, co od toho očekávat. Hřiště je tam užší a hokej celkově rychlejší. Nebereme to ani jako výhodu, ale ani jako nevýhodu.

A nemůžu se na závěr nezeptat, jak vnímáš ty a kabina, že jste se vyhnuli Znojmu? Hodně se o tom mezi fanoušky mluvilo, že to bude důležitý faktor play-off.

Ani nevím, nějak jsme se na to nezaměřovali, jak už jsem zmiňoval, zaměřujeme se na sebe a jsme připravení hrát s kýmkoliv.

Děkuji za rozhovor a ať se daří do další série letošního play-off.