„Byl to gól po dlouhé době, jsem za něho rád,“ řekl po utkání ve Žďáře Petr Antoníček

20.11.2022 | Josef Nudera

Souboj s domácími Plameny nabídl vyrovnaný hokej, který se zlomil až v nájezdech, ve kterých Havířov vybojoval bonusový bod, díky brance Daniela Spratka a výkonu Marka Štipčáka, který za svá záda nepustil jediný puk. Tomu ale předcházelo vyrovnání z hole Petra Antoníčka na 2:2 ve druhé třetině. A právě se střelcem druhé havířovské branky jsme si těsně po utkání na mrazivém stadionu ve Žďáře popovídali.

Dnešní utkání bylo nakonec poměrně obtížné, než se dalo čekat podle tabulkového postavení, jak jsi ho viděl?

Už ráno na videu jsme si ukazovali, že to bude těžké utkání. Věděli jsme, že Žďár hraje rychlý hokej a to se nám taky potvrdilo. Bylo to dnes hodně bruslivé utkání s hodně souboji.

V utkání jste mohli vyhrát za tři body, ale i prohrát, jak jsi viděl závěr ve třetí třetině?

Zápasy se lámou v těch šancích. Máme v utkání hodně neproměněných šancí, hodně se nadřeme na gól a přesilovky nám zatím taky moc nefungují. Trápíme se v nich.

Dal jsi svůj pátý gól v letošní sezoně, můžeš se ještě vrátit k té brance, jak tam padla?

Byl to gól na 2:2. Zahráli jsme rotaci a Havlas (pozn. redakce: Tomáš Havlík) mi to hodil před bránu, mě to šťastně trefilo do hokejky a ještě do nohy, takže to bylo po šťastných odrazech. Jsem za ten gól rád, byl to gól po dlouhé době.

Další utkání hrajete doma proti Valašskému Meziříčí, doma jste v minulém kole vyhráli…

Budeme chtít navázat na předchozí utkání doma. Bude to hodně těžké utkání. Valašské Meziříčí hraje výborně na kotouči a hrají dobrý hokej. Nečeká nás nic lehkého.

A nakonec bych se ještě zeptal na otázku na odlehčení pro fanoušky, kteří tady dnes ve Žďáře nebyli, byla ti tady dnes zima?

Ano, určitě. Už jak jsme přijeli, tak tady byla velká zima.

Děkuji za rozhovor a ať se ti daří do dalších zápasů.