Z Kadaňe jede AZ bez gólů i bodů

Tomáš Vlček | 01.03.2017

Předpposlední zápas sezony sehráli havířovští hokejisté ve středu na kadaňském ledě. Po dobrém sobotním domácím výkonu proti Mostu se jim však dnes nepodařilo ani jednou překonat soupeřova brankáře a tak zůstaly pochopitelně všechny body v Kadani. Poslední utkání sezony, které bude rovněž rozlučkou s fanoušky, sehraje AZ v sobotu od 17:00 proti Litoměřicím. Nezapomeňte, že už v 15:30 bude ve VIPce setkání pro fanoušky a po utkání posezení v restauraci U ledu.

WSM liga - 0.kolo st 1.3.
SK Kadaň - AZ Havířov
4:0
(0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Chlouba (Kůs, R. Černý), 32. Kohout (M. Zadražil, Osmík), 38. Hejcman (Kůs, Chlouba), 51. Raška (Trefný, Chrpa). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Klouček. Vyloučení: 4:6, navíc Krisl (HAV) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 26:26 (8:8, 14:10, 4:8). Průběh utkání: 4:0.

SK Kadaň: Lukeš – Weinhold, Trefný (C), D. Šimek, J. Tomeček, Popela, R. Černý, Šafář, Tejnor – Chlouba (A), Hejcman, Kůs – Kohout, M. Zadražil, Osmík – Chrpa, Raška, L. Vrána – Slavíček.
AZ Havířov: M. Laco – Chroboček, Holomek, Mrowiec, Krisl (C), Bahounek, Dudek, Ševěček, Petran – Kanko, Hlinka, Kalus – Dvořáček, Maruna (A), Bambula – Pawliczek, Haas, Gřeš – L. Bednář, Potočný.

Úvod utkání moc gólových šancí nepřinesl, střelecké pokusy končily u brankářů nebo mimo tři tyče. Až v šesté minutě Roman Chlouba posunul puk na Darka Hejcmana, jenž se dostal za obranu, ale nevyzrál tváří v tvář na Marka Laca. Chvíli poté šli hosté do třech, když Ondřeje Holomka doplnil na trestné lavici Jaroslav Mrowiec, jenž odpykal trest za svého brankáře. Domácí však dvounásobnou výhodu nevyužili, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu.

Ve 13. minutě jel Matěj Potočný v tandemu se spoluhráčem proti jednomu obránci, nakonec zvolil střelu, kterou trefil Štěpána Lukeše do masky, následně se puk dostal za brankovou čáru, ale sudí gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Zbytek třetiny už se odehrál převážně ve středním pásmu.

Hned v první minutě druhého dějství Štěpán Lukeš předvedl výborný zákrok proti Marku Kalusovi, jenž stál na hranici brankoviště. Za pár okamžiků bylo na druhé straně nařízeno trestné střílení, které neproměnil Matěj Zadražil. V další šanci byli opět domácí. Tentokrát byl dobře postavený Jakub Trefný, jenž ale netrefil letící puk. V přesilové hře Havířova mohl otevřít skóre Jiří Krisl, který trefil pouze přesouvajícího se domácího gólmana.

Krátce po polovině utkání Kadaň vstřelila dva slepené góly. Nejprve se z mezikruží prosadil Roman Chlouba, poté se puk po ose Martin Osmík a Matěj Zadražil dostal z levé strany doprava, kde byl Martin Kohout, jenž zvýšil na rozdíl dvou branek – 2:0. O pár momentů později si přihrávku Jaroslava Kůse srazil do vlastní tyčky Michal Hlinka. Další průběh byl protkaný vyloučeními, která Trhači využili ve dvounásobné přesilovce díky šťastnému zásahu Darka Hejcmana z pravé strany – 3:0. Jedenáct vteřin před koncem prostředního dějství Tomáš Gřeš neproměnil nařízené trestní střílení, a tak skóre zůstalo nezměněno.

Na začátku třetí třetiny měl dobrou možnost Darek Hejcman, jenž ale neuspěl. Chvíli poté se k puku na modré dostal Jakub Trefný, jehož střelu před bránou tečoval za Lacova záda Adam Raška, jenž tak zvýšil už na rozdíl čtyř gólů – 4:0. V 53. minutě měl nejprve šanci Roman Chlouba a na druhé straně hned poté Tomáš Gřeš, jemuž ale únik překazil Jan Tomeček.

I hosté měli možnost dvounásobné početní výhody, kterou však nevyužili. V 57. minutě Lukáš Popela rozvlnil boční síť. Krátce poté málem Štěpánu Lukešovi zkazili čisté konto vlastní spoluhráči, kteří na něj přichystali nepříjemnou teč, s kterou si však mladý brankář poradil.

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň): První třetina byla trošku zahřívací, druhá a třetí třetina byla odehrána docela svižně. Byl to rychlý hokej, kombinačně slušný, byla tam řada zakončení a zajímavých situací. Z posledního domácího vystoupení je spokojenost a díky všem diváků a klukům za celou sezonu.

Martin Janeček (AZ Havířov): Odeháli jsme slušnou první polovinu utkání, ale pak jsme si to sami během chvilky prohráli individuálními chybami a zbytečnými fauly. Nejvíce mě mrzí, že jsme nebyli schopni domácím vstřelit ani jednu branku.