V dohrávce podlehl AZ výbornému Kladnu 1:4

Tomáš Vlček | 05.11.2017

Netradičně v neděli se dnes hrála v Gascontrol Aréně WSM liga. AZ přivítal v dohrávce 11. kola Kladno. Favorit soutěže prokázal svou sílu, a i když skóre otevřel v první třetině v přesilovce havířovský Tomáš Gřeš, hosté rychle vyrovnali. Navíc ve druhé třetině strhli vedení na svou stranu a už je nepustili. Další zápas sehraje AZ až po reprezentační přestávce 16. listopadu v Ústí nad Labem.

WSM liga - 11.kolo ne 5.11.17:00
AZ Residomo Havířov - Rytíř Kladno
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Gřeš (Kanko) – 16. J. Kloz (Machač, D. Tůma), 23. Kubík (Zikmund, P. Hořava), 25. Pekr (R. Přikryl, J. Strnad), 43. J. Strnad (Pekr, R. Přikryl). Rozhodčí: Přikryl, Škrobák – Lukš, Gančarčík M. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.866. Střely na branku: 27:28 (16:10, 3:13, 8:5). Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 34:27. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Krisl (C), Puzič, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel (A) – Sikora (A), Matai, M. Kalus – Jergl, Rác, Fronk – Kanko, Pořízek, Gřeš – Macuh, Cihlář, Bambula.
Rytíř Kladno: Cikánek – Štich, Lenďák, Štindl, Kehar, Repe, P. Hořava (A) – Kružík, T. Kaut, Redlich – D. Tůma (C), Machač, J. Kloz – Pekr (A), R. Přikryl, J. Strnad – Bláha, Kubík, Zikmund.

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu. Hosté však dostali výhodu hned dvou přesilových her v krátkém časovém sledu. Domácí obrana však v obou případech bránila velmi dobře a Kladno k ničemu výraznějšímu nepustila. Asi největší šanci v přesilovce měl v osmé minutě Tůma, ale Bláha stačil na jeho teč zareagovat.

V polovině úvodní třetiny vypálil kotouč na tribunu Kubík a Havířov tak dostal výhodu první přesilovky. V té se však domácím nedařilo výrazněji ohrozit Cikánka. Ve třinácté minutě se hosté vydali rychle do přečíslení, Bláha však dobře zasáhl a poté si u hrazení pomohl faulem Pekr. V přesilovce se AZ dostal dobře do pásma a v jednu chvíli hráli hosté jen s třemi ozbrojenými hráči, ale přesto se domácí branky nedočkali.

Nakonec však AZet přece jen skóre v početní výhodě otevřel, Tomáš Gřeš dokázal dorazit volný kotouč a z nepříliš přesilovkové akce se tak domácí dostali v 15. minutě do vedení. Z něj se však domácí neradovali příliš dlouho, nenápadnou akci Rytířů totiž dovedl k vyrovnání Jan Kloz, ke kterému se se štěstím dostal puk před odkrytou brankou a on jej poslal za záda bezmocného Bláhy. V samém závěru první třetiny se hezky prodral do pásma Matai, ale jeho rána skončila těsně vedle a tím byla zakončena také první třetina.

Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivně, úvodní tlak sice domácí zvládli, ale v čase 22:58 se Adam Kubík opřel v jízdě na levém kruhu do puku a rychlou střelou přesně do šibenice poslal Rytíře do vedení. Navíc o pouhých osmdesát vteřin to bylo 1:3, když hned po vyhraném buly pálil Matěj Pekr od modré a jeho rána zapadla pod horní tyč.

Po dvou inkasovaných brankách se AZet dostával také do šancí, ale Cikánek dokázal veškeré snahy domácích hráčů eliminovat a tím držel Kladnu dvoubrankový náskok. Ve zbytku druhé třetiny bylo vidět několik zajímavých šancí, na obou stranách však v klíčových chvílích zasáhli brankáři. Ani při hře ve čtyřech, která nastala po vyloučení kladenského hráče při přesilovce hostů, se skóre nepohnula a tak se podruhé do šaten odcházelo za stavu 1:3 pro Kladno.

Úvod třetí třetiny přinesl vyloučení Sikory, v přesilové hře se Kladno dlouho snažilo ohrozit branku Bláhy a nakonec se to povedlo dvě vteřiny před koncem trestu, kdy po pěkné napálil puk do odkryté klece Jakub Strnad a poslal tak Rytíře do tříbrankového vedení. Šanci na snížení dostali domácí ve 45. minutě, kdy usedl na trestnou lavici Hořava. Havířov se několikrát dostal do pásma, ale ani jedna z šancí nevedla ke snížení a Kladno tak nadále drželo pohodlný náskok.

V dalším průběhu třetí třetiny hosté drželi svůj náskok a zbytečně se nehnali do riskantních situací. AZ se snažil na organizovanou obranu soupeře vyzrát, ale to se mu nepodařilo ani v přesilové hře, kterou měli domácí v závěru k dispozici. Skóre se ale do závěrečné sirény neměnilo a tak si Kladno z havířovského ledu odváží tři body po výhře 1:4.

Martin Janeček (AZ Residomo Havířov): My jsme sice do utkání dobře nastoupili, podařilo se nám dát vedoucí branku. Pak po drobné chybičce, špatné orientaci jednoho z hráčů, soupeř srovnal. Hlavně to pak byl nástup do druhé třetiny, kdy jsme nechali v šatně všechnu bojovnost z první třetiny, jako bychom zaspali a soupeř toho využil a uskočil na dvoubrankové vedení, které si až do konce zápasu pohlídal. My jsme se o to ještě chtěli porvat, pak ale ve třetí třetině dovršil soupeř vítězství gólem na 1:4 a už více méně utkání dohrál.

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): S výkonem jsme spokojeni kromě toho, že jsme obdrželi první branku. Pak se nám podařilo celkem rychle vyrovnat a ve druhé třetině přidat dvě rychlé branky na 1:3, což kluky také uklidnilo. Hru jsme pak už dokázali kontrolovat, dobře jsme bruslili a hráli jsme dobrý zápas.