V Benátkách sahal AZ po bodu, domácí ale těsnou výhru udrželi

Tomáš Vlček | 12.01.2017

Den po výhře v Litoměřicích se havířovští hokejisté přesunuli k dohrávce 39. kola WSM ligy do Benátek nad Jizerou. První třetina vyšla lépe domácím a ti šli také do vedení. Ve druhé třetině pak své vedení o další branku navýšili. AZ měl ve třetí třetině velkou převahu, ale více než snížit přesilovkovým gólem Marcela Petran nestihl. Další zápas sehraje AZ v sobotu na Kladně.

WSM liga - 39.kolo čt 12.1.17:30
HC Benátky nad Jizerou - AZ Havířov
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Husa (Černoch, Kolmann), 26. Hrabík (Kolmann, Husa) – 57. Petran (Štumpf, Kalus). Rozhodčí: J. Jílek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Střely na branku: 32:41 (14:9, 14:14, 4:18). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Benátky nad Jizerou: Bláha – Bednář, Kolmann, Pastor, Husa, Havlín, Mikliš, Tržický – Hrníčko, Černoch, D. Špaček – A. Dlouhý, Chrtek, Víšek – Janele, Hrabík, Bittner – Pospíšil, Volf, J. Havel – Prokeš.
AZ Havířov: Šafránek – Petran, L. Doudera, Chroboček, Krisl, D. Seman, Holomek – Rác, Hlinka, Kurovský – Kanko, Hubáček, Kalus – Štumpf, Haas, Maruna – Kotala, Pořízek, Dvořáček – Gřeš.

Od začátku byla na hře obou soupeřů znatelná touha po bodech. V úvodních minutách dostali hosté šanci přesilové hry, v níž měl největší šanci Hubáček, který zachytil puk a hnal se za gólem. Proti byl ale Bláhův beton. Šafránek na druhé straně čelil střele Hrníčka od mantinelu, která mu však nenadělala velké problémy. Hosté z Havířova sázeli na rychlé brejky. Jejich šance přišla po střele Kolmanna. Puk trefil Ráce, jenž okamžitě vystartoval na Bláhu, v nájezdu však neuspěl. První třetina, stejně jako celý zápas byla plná tvrdých soubojů, které nezůstaly nepotrestány. V přesilové hře se zrodil i úvodní gól domácích. Dvě minuty před koncem vystřelil od modré čáry obránce Jakub Husa a puk, který se prodral změtí těl, se zastavil až o síť Šafránkovy branky.

Prostřední část zápasu nabídla podobný obraz, jako ta úvodní. Mnoho soubojů, menších šarvátek, šance na obou stranách. Více jich ze začátku bylo na straně hostů, kteří hledali mezírku mezi betony brankáře Bláhy, ale bezúspěšně. Neúspěšný byl i Hubáček, který tečoval puk z bezprostřední blízkosti před benáteckou brankou. Ve 26. minutě se Benátečtí radovali podruhé. Puk se několika odrazy dostal z klubka bojujících hráčů až ke Kryštofu Hrabíkovi, který se v prostoru mezi kruhy otočil, vypálil a mohl jet slavit ke své střídačce. Hosté dělali, co mohli, ale obrana v čele s brankářem Bláhou byla proti. Největší šanci druhé třetiny měl havířovský Pořízek, který nikým nebráněn vystřelil mezi kruhy, ale puk letěl přesně do míst, kde stál Bláha. Stejný konec měly i šance Doudery s Kristlem.

Do třetí třetiny vlétl Havířov jako uragán. Uzamkl domácí v jejich obraném pásmu a roztočil kolotoč. Benátečtí ale obětavě padali do střel a všechen oheň včas uhasili. Hra se přelévala ze strany na stranu a diváci v obou kotlích si tak přišli na své. Havířovští fandové aplaudovali táhlé střele Hubáčka, ti Benátečtí zase dalšímu brilantnímu zákroku Ondřeje Bláhy. Hosté se však gólu přece jen dočkali, stalo se tak při přesilovce 5 na 3. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem napřáhl z kraje pásma Marcel Petran, puk ještě zavadil o tyčku a snesl se za záda benáteckého gólmana. Poslední minuty byly jasně v režii hostů, kteří prahli po vyrovnávacím gólu, domácí však všechnu svou sílu vrhli do obrany a vyrovnání utkání již nepřipustili.

Autor reportáže: Věra Novotná, hokejbenatky.cz

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Pro nás to jsou velice důležité tři body. Vítězství bylo vydřené, hrálo se do posledních sekund. Trochu jsme navázali na náš výkon z posledních dvou třetin proti Kladnu, ve kterých jsme podali dobrý dojem.

Martin Janeček (Havířov): Výborně jsme začali. Prvních deset minut jsme měli převahu, avšak nedali jsme žádnou branku. V koncovce jsme nebyli připraveni na dorážky. Poté jsme začali hrát profesorsky a Benátky jednoznačně převzaly otěže utkání. Začali jsme hrát až ve třetí třetině, což se ukázalo jako málo. Právě proto jsme dnes prohráli.