Starší dorost vysoko prohrál ve Vsetíně

Petr Miklas | 04.12.2015

Dnešní utkání mělo být víceméně vyrovnané, po první třetině tomu tak i bylo, když na Cihlářův gól odpověděl domácí Knap. Od druhé třetiny už ale stříleli branky jen domácí hráči, těsně před polovinou utkání se prosadili při přesilovce a o necelých deset minut později i při vlastním oslabení. Když Valaši přidali v prvních pěti minutách třetí části další dvě branky, bylo o vítězi rozhodnuto. AZ hrál čtyři a půl minuty před koncem přesilovku 5 na 3, která trvala celé dvě minuty, ale Davida Sachra v brance Vsetína překonat nedokázal. Naopak domácí Petrla přidal minutu před koncem šestý gól domácích. Ofenzivu Vsetína táhli zejména čtyřbodoví Patrik Augustin (1+3) a Dominik Knap (2+2).

ELSD - 25.kolo pá 4.12.18:00
VHK Robe Vsetín - AZ Havířov
6:1
(1:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 18. Knap (Weintritt J., Augustin), 29. Augustin (Weintritt J., Knap), 38. Kovář (Knap), 44. Kovář (Krůžela, Augustin), 45. Knap (Weintritt J., Augustin), 59. Petrla (Koňařík) – 8. Cihlář. Rozhodčí: Fiedler – Cabák, Kurtin. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 96. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 0:1, 6:1.
VHK Robe Vsetín: Sachr – Ondračka, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Petrla – Dostál, Koňařík, Wolf, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Kovář, Knap.
AZ Havířov: Sonnek – Máca, Aulehla, Chujac, Frojda, Szturc, Srníček, Mrowiec – Juhász, Strakoš, Pecka, Peterka, Piš, Lenomar, Rzekanowski, Raček, Pawliczek, Cihlář, Potočný.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, také díky rychlé přesilové hře, ve které se ovšem domácí nenechali zahanbit a soupeřům úspěšně vzdorovali. Byli to také hosté, kteří vstřelili první gól utkání. Dominik Cihlář využil chvilkového zmatku před vsetínskou svatyní a z pravého kruhu vypálil nad Sachrovu vyrážečku. Následně se hra přelévala z jedné strany na druhou, chvíli dostali pod tlak svého rivala domácí, chvíli hosté. Štěstí se přiklonilo na stranu Valachů, když v 18. minutě využil mylného přesvědčení hostující gólmana o tom, že puk je v bezpečí, Dominik Knap. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhá třetina začala častým vylučováním. Prvních 5 minut nebyla k vidění hra 5 na 5. A v minutě 7. došlo k dalšímu vyloučení, kdy byl na 4 minuty vyloučen havířovský Frojda. Vsetín tuto přesilovku využil. Konkrétně to byla střela Patrika Augustina z mezikruží, která se v kleci uchytila. Další gól viděly tribuny o deset herních minut později, po pomalejší pasáži hry, ovšem s množstvím střel. Ve vlastním oslabení se prosadil David Kovář po skvělé souhře s Knapem a Augustinem. Domácí tedy po druhé třetině zaslouženě vedli 3:1.

Třetí část zápasu započala dvěma slepenými trefami domácích. Body si připsali David Kovář, který pálil od modré a Dominik Knap, jemuž se povedlo převzít kontrolu nad kotoučem ve středním pásmu a kolem hostující obrany se prosmýknout až k Sonnkovi, nad jehož lapačku poslal černý nesmysl. Havířov se nejprve snažil do zápasu vrátit, chyběla mu ale potřebná rychlost a, vzhledem ke skóre, i naděje. Jejich přání mohlo být naplněno při dvojnásobné početní výhodě. Tu ale nevyužili, všechny jejich šance ztroskotaly na výborně chytajícím Davidu Sachrovi ve vsetínské brance. Konečné skóre v poslední minutě ještě kosmeticky upravil Tomáš Petrla, který přidal 6. gól – šikovným manévrem si položil muže v masce a zakončil do odkryté brány.