Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Šafránek má čisté konto, AZ sebral Kališníkům všechny tři body

Tomáš Vlček | 11.01.2017

První dějství třízápasového venkovního tripu dopadlo z pohledu AZetu na výbornou. V Litoměřicích totiž při své premiéře v havířovské brance nedovolil Dušan Šafránek domácím skórovat ani jednou. Zato nově složená útočná trojice Dvořáček-Pořízek-Kotala se prosadila hned třikrát, když dva zářezy si připsal David Dvořáček (na snímku). Další zápas sehraje AZ už zítra na ledě Benátek .

WSM liga - 40.kolo st 11.1.18:00
HC Stadion Litoměřice - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 31. Dvořáček (Kotala, Seman), 49. Pořízek (Kotala, Dvořáček), 60. Dvořáček (Kotala). Rozhodčí: Valenta – Malý, Šimán. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 736. Střely na branku: 35:24 (10:10, 12:8, 13:6). Průběh utkání: 0:0, 0:3.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka – Bažant, J. Šulc, Š. Havránek, Pavlas, Piegl, Barák, Smetana – O. Procházka, Nedvídek, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, Miškář, Valášek – Kopta, Hanták, Loskot – Švagrovský, R. Pilař, Zajan.
AZ Havířov: Šafránek – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, D. Seman – Kurovský, Hlinka, Rác – Kalus, Hubáček, Kanko – Maruna, Haas, Štumpf – Dvořáček, Pořízek, Kotala.

První třetina přinesla sice rychlý, ale jinak spíše opatrný hokej. Hned ve druhé minutě se prodral před domácího gólmana Pavelku Hlinka, ale puk za jeho záda neprotlačil. Na druhé straně se do zakončení tlačili Nedvídek a pak i Procházka, jenže byli včas zastaveni havířovskou obranou. V 8. minutě lapil Pavelka prudkou střelu Maruny. Kališníci zahrozili rychlým kontrem v minutě 12. – Švagrovského s Pilařem však vychytal nový muž v brance AZetu Dušan Šafránek. Pak AZ přežil celkem s přehledem oslabení a sám zahrozil v 17. minutě Kankem, jehož střela z prudkého úhlu proletěla Pavelkovi brankovištěm. V samém závěru třetiny hrál přesilovku i AZ, ale ani on v ní neuspěl.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí a Šfránek musel likvidovat střely Procházky a Valáška. AZ kontroval Štumpfovým zblokovaným pokusem a pak domácí zachránila pohotová Pavelkova lapačka. Skóre utkání se tak měnilo až v jeho polovině, když rychlý kontr havířovských zatáhl Kotala, z mezikruží našel napravo najetého Davida Dvořáčka a ten pohotovou střelou propálil Pavelku – 0:1. To donutilo domácí ke zvýšené aktivitě, jenže se moc do zakončení nedostávali. Naopak parádní akci v útočném pásmu předvedl Kurovský, jenže jeho nabídku před brankou Hlinka promáchl. Až během přesilovky ve 39. minutě ohrozili domácí Šafránka - Ondráčkova střela se otřela o břevno.

Třetí třetinu začal AZ dohrávanou přesilovkou, z tlaku však nic nevytěžil. Ve 44. minutě šli na trestnou za vzájemnou potyčku Kopta a Kanko. Do dobré šance se v této herní situaci dostal Hanták, ale bekhendem neuspěl. Zápas začal nabírat bojovnější ráz a byli to hosté, kdo posunuli skóre dál. Ve 49. minutě ztratili Kališníci puk na vlastní modré, Kotala s Dvořáčkem rychle zakombinovali a jejich spolupráci dokončil na brankovišti dorážkou po ledě Radek Pořízek – 0:2. V poslední desetiminutovce se jednak dost vylučovalo, ale především domácí maximalizovali snahu o nápravu skóre. AZ se dostával pod tlak, ale obrana, v čele se Šafránkem, skórovat litoměřickým nedovolila. Naopak minutu před koncem sáhli v přesilovce domácí ke hře bez brankáře, Kotala jim vypíchl puk, zavezl jej do útočného pásma a jeho nabídku před prázdnou branku už David Dvořáček nemohl promarnit – 0:3.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Procházíme velmi těžkým obdobím. Několik hráčů hrálo poslední zápasy se sebezaprenim, nicméně se na to nelze vymlouvat. Nejsme oproti soupeřům horším týmem, ale nedáváme góly a pak je to z naši strany uz křeč. Soupeře jsme dnes v závěru opět zatlačili, ale bez efektu. Hráčům nelze upřít snahu, ale hraje se na góly a ty nedáváme, proto nemůžeme pomyslet na bodový zisk.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): V dnešním utkání jsme předvedli výborný a zodpovědný týmový výkon a také nám dnes skvěle zachytal golman.

Fotogalerie k zápasu