SDO: AZet nedal gól, Třinec se trefil dvakrát

Petr Miklas | 12.11.2016

Dnešní utkání staršího dorostu rozhodla koncovka, ve které byli lepší hosté. Ti se dostali zásluhou Filipa Indrsta ve 49. minutě do vedení, které ještě necelé čtyři minuty před koncem navýšil Adam Raška. Obě branky padly po chybách AZetu v obraně. Havířovští nedokázali dát gól ani při závěrečné power-play při přesilovce.

ELSD - 22.kolo so 12.11.13:00
AZ Havířov - HC Oceláři Třinec
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 49. Indrst, 57. Raška. Rozhodčí: Kika – Lederer, Zedník. Vyloučení: 4:5. Bez využitíDiváci: 82. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:2.

AZ Havířov: Dufek – Pliska, Szturc, Máca, Ševěček, Kuchař, Klus, Zíková – Raček, Pawliczek, Hilšer – Žídek, Janeček, Klíma – Juhász, Potočný, Bambula – Urban, Hýsek, Piš
HC Oceláři Třinec: Ochman – Radzienczak, Krzak, Rufer, Marguš, Michálek – Havránek, Tománek, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Molin

První třetina příliš pěknou podívanou nepřinesla. Lehce aktivnější byli hostující Oceláři, ale na gólové příležitosti to bylo vyrovnané. V 5. minutě se prezentoval pěknou individuální akcí hostující Przybyla, ale jeho ránu Dufek vyrazil ramenem. Nic nebylo ani ze střel domácích Ševěčka a Pawliczka. Na druhé straně se neprosadili aktivní Peterek a Klocek.

Přestože hostující Ochman podcenil situaci, kdy skočil po puku před odjíždějícím Urbanem, gól nedostal protože puk proklouzal kolem pravé tyče jeho branky. I proto skončila první třetina bez branek.

Do druhé třetiny Oceláři nastoupili pozdě, za což byli potrestáni dvouminutovým trestem. Oslabení jim ale paradoxně málem pomohlo ke vstřelení branky, když se před Dufka dostal Przybyla, jenže ani nadvakrát jej nepřekonal. Dufek zastavil i následující Peterkův pokus.

Ve 33. minutě měl další velkou šanci Ocelářů Raška, jenž obešel obránce, ale trefil jen Dufka. O dvě minuty později přišla velká šance AZetu při vlastním oslabení, když se Bambula s Potočným dostali do brejku, ale Bambulův bekhendový pokus zastavil beton Ochmana. V závěru třetiny hrál AZet přesilovku, ostřeloval Ochmanovu branku, ale žádná ze střel nebyla přesná. I po čtyřiceti minutách hry tak stále byl stav 0:0.

Třetí třetina patřila Třinci, který na začátku 43. minuty hrál přesilovku 5 na 3, ale tuto šanci ke vstřelení gólu nevyužil. Ve 45. minutě netrefil odkrytou branku AZetu Molin, ale na druhé straně neuspěli Klíma ani dorážející Žídek. Podobně se vedlo o minutu později Pawliczkovi, jehož pokus skončil v Ochmanově lapačce.

První branka utkání tak přišla až ve 49. minutě, kdy se po chybě domácího obránce dostal k puku Filip Indrst, najel si mezi kruhy a propálil Dufka. V 52. minutě domácí Raček s Pawliczkem při vlastním oslabení jeli sami na brankáře, ale druhý jmenovaný Ochmana nepřekonal. V 57. minutě chyboval při rozehrávce domácí Hýsek, jenž nechal puk za sebou, čehož využil Adam Raška, když tváří v tvář Dufkovi nezaváhal a poslal puk do levého horního rohu jeho branky.

Havířovu se nepovedla ani závěrečná power-play při vyloučení Radzienczaka, když nejblíže ke vstřelení gólu byl Pawliczek, jenž orazítkoval tyč. Třinec si tak odváží všechny body.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): My jsme dnes s Třincem odehráli vyrovnanou partii, brali jsme to jako motivaci, protože to je jediný soupeř, kterému jsme nevzali body. Ale opět se potvrdila naše střelecká nemohoucnost proti tomuto soupeři.To, co jsme dnes dokázali zahodit , se jen tak nevidí. Když nedáte gól, nemůžete vyhrát. Dostali jsme dvě branky po dvou individuálních selháních a bylo po zápase. Za celý víkend jsme nedokázali dát gól, musíme si s klukama sednou, potrénovat to a znovu se nastartovat. Věřím, že se nám to podaří a sezónu dotáhneme do úspěšného konce.

Aleš Mach (Oceláři Třinec): Bylo to oboustraně pěkné utkání, rychlé, tvrdé, se šťastným koncem pro nás.