SDO: AZ neskóroval a s Kometou prohrál 0:2

Jozef Valenčík | 26.11.2016

Sobotní odpoledne v K&K PNEU Aréně patřilo starším dorostencům, kteří v předzápase před hlavním utkáním mužů s Kladnem hostili favorizovanou Kometu Brno. S Brnem má AZ v letošní sezóně dobrou bilanci a tak určitě nebyl bez šance, jenže v závěru druhé třetiny domácí poprvé inkasovali a to ve vlastním oslabení. Ve třetí třetině se AZ nepodařilo navázat na dobrou hru z prvních dvou části zápasu a po druhé inkasované brance nakonec utkání prohrál 0:2. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Urbánka v dohrávce 19. kola opět s Kometou Brno, tentokrát na její půdě.

ELSD - 26.kolo so 26.11.13:30
AZ Havířov - HC Kometa Brno
0:2
(0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Krejčí (Süss, Matula), 54. Matula (Süss, Krejčí). Rozhodčí: Holaň – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 34:35 (14:9, 14:13, 6:13). Průběh utkání: 0:0, 0:2.

AZ Havířov: Dufek – Grygar, Máca, Szturc (A), Ševěček (C), Pavelek, Klus – Bambula, Urban, Del Favero, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Žídek
HC Kometa Brno: Holík – Krejčí, Věžník, Jurnečka, Kowalczyk, Vašíček, Jeřábek (C) – Süss, Svooda, Minárik, Krejčí (A), Matula, Novák, Frydrych, Zajíček, Kunc, Plášek, Kadlic

Autor reportáže: Darja Nytrová

Brno vstoupilo do zápasu aktivněji než hráči AZetu. Jenže AZ se nenechal zaskočit a už od 5. minuty začal ukazovat své síly. Prvně se snažil využít šance Janeček, když se v obraně Komety vyskytla chyba, ale brankář Holík byl pozorný a tuto šanci zneškodnil. Po chvíli se Holík ocitl mimo své brankoviště, skvělý moment pro kluky z AZetu, jenže obrana Komety byla o něco silnější. Když se pak v 8. minutě řítil Jan Süss ve vlastním oslabení na Dufka, ukázal domácí brankář, že umí podržet tým. Ke konci 1. třetiny jsme pak mohli vidět výtečný zákrok brněnského gólmana, když vychytal těžkou ránu od Juhásze.

Ve druhé periodě o sobě jako první dalo vědět duo Matula-Kadlic, ale s jejich pokusem si bezchybně domácí gólman poradil. Poté přišel tlak na domácí svatyni a Dufek si musel poradit s několika střelami na jeho bránu. Když se po nějakém čase dostal i AZ do útoku, měl největší šanci na první branku Juhász, který trefil z mezikruží jen brankáře Holíka. První gól utkání pak přišel na straně hostů a to v čase 39:32, kdy se Petr Krejčí krásně trefil z mezikruží. Do konce třetiny jsme už neviděli žádnou situaci, která by nějak změnila běh utkání a tak hosté šli do kabin s jednobrankovým vedením.

AZ to však rozhodně nevzdal, ve 3. třetině začal aktivněji. To mohly ukázat i dvě skvělé situace. Prvně střílel Bambula, kterého Holík vychytal, jenže se mu rána odrazila na hůl Židka. Ten vypálil ale brankář Holík, se předvedl jako bravurní gólman když se rychle přesunul na druhou stranu brankoviště a skvělým zákrokem vychytal i tuto ránu. V 54. minutě přišla na druhé straně rána útočníka Krejčího, tu Dufek zlikvidoval, jenže následnou střelu od Jakuba Matuly už nazachytil a hosté se přiblížili ke třetm bodům. A nakonec se tak i stalo. Brno si veze domů 3 body a v tabulce se tak znovu přiblížilo k 1. místu tabulky, kterou aktuálně drží Dukla Jihlava.

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): Nás samozřejmě dnešní výsledek mrzí z toho důvodu, že jsme nezískali žádný bod. Troufnu si však říct, že jsme byli dnes Kometě v prvních dvou třetinách minimálně vyrovnaným soupeřem. Je hrozná škoda nevyužitých šancí, které nejsme schopni proměnit, ani když nám kotouč skáče po brankovišti před z poloviny odkrytou brankou. Ne až tak úplně jsem spokojený se třetí třetinou, chtěli jsme hrát aktivně dopředu, ale bohužel jsme spíše jen bránili výsledek. Mrzí mě především to, že už ve druhém nebo třetím zápase po sobě se dopouští starší hráči ročníku 1999 individuálních chyb a přitom jsou to právě oni, kdo by měli tým táhnout.