První zápas v play-out skončil pro AZ neúspěchem

Jan Kudělka | 18.02.2017

AZ Havířov dnes přivítal v prvním utkání play-out na svém ledě celek z Kadaně. Domácí vstoupili do utkání aktivněji, a vypracovali si několik gólových šancí, ale nedokázali je proměnit. Kdo se naopak prosadil byla Kadaň, která v 16. minutě dokázala otevřít skóre zápasu a šla do kabin s jednobrankovým vedením. Ve druhé třetině byl obraz hry podobný, ale byla to opět Kadaň, která se dokázala prosadit. Ve třetí třetině přidali Trhači v přesilovce třetí branku a tím definitivně rozhodli utkání ve svůj prospěch. Další utkání sehraje AZ ve středu v Litoměřicích, doma se představí v sobotu 25.2 od 17:00 proti Mostu. Přijďte naše borce povzbudit.

WSM liga - 0.kolo so 18.2.17:00
AZ Havířov - SK Kadaň
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. M. Zadražil (Raška), 34. Hejcman (Chlouba, Kůs), 45. Trefný (Kůs, Chlouba). Rozhodčí: Kašík–Reich, Lukš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 973. Střely na branku: 28:20 (12:7, 10:7, 6:6). Průběh utkání: 0:0, 0:3.

AZ Havířov: Šafránek – Holomek, Chroboček, Krisl, Bahounek, Dudek, L. Doudera, Mrowiec – Kalus, Hlinka, Kanko – L. Bednář, Maruna, Dvořáček – Gřeš, Pořízek.
SK Kadaň: Strmeň – Trefný, R. Černý, Šafář, Tejnor, D. Šimek, J. Tomeček, Weinhold – Kůs, Hejcman, Raška – L. Vrána, Osmík, Kohout – Slavíček, Chlouba, Chrpa – Ringler, M. Zadražil.

Zápas měl od počátku až neskutečně rychlé tempo a spád. Havířovští byli aktivnější a vytvořili si řadu šancí. Dudek však ve 4. minutě trefil zblízka Strmeně do ramene, Marunu vychytal v 5. minutě Kadaňský brankář lapačkou. Další velký nápor si domácí připravili na přelomu 9. a 10. minuty. Nejprve však nemířili přesně a pak předvedl na brankové čáře ležící Strmeň fantastický zákrok lapačkou proti Kankovi. Hosté se nemohli dostat k ohrožení domácí branky ani v následné přesilovce. Naopak pak přežili své oslabení a v 16. minutě sami otevřeli skóre. Domácí ztratili puk při rozehrávce, kotouč se dostal do mezikruží k Matěji Zadražilovi a ten ne moc prudkou, zato však přesnou střelou do šibenice překonal Šafránka.

Ve druhé třetině se na obrazu hry nic nezměnilo. Domácí byli opět aktivnější a vytvářeli si více šancí. Tu největší v úvodu druhé periody měl Bahounek, ale jeho dorážka z blízka proskákala těsně kolem tyčky. Hosté zahrozili Chrpou, jenž si najel do volného prostoru mezi beky, ale svým zakončením nakonec netrefil branku. Pak se prokličkoval až před Strmeně Bednář, ale v tísni nakonec nezakončil. Hlinska svou svižnou střelou z mezikruží gólmana také nepřekonal a tak udeřilo na druhé straně. Ve 34. minutě totiž hosté vnikli do útočného pásma, rychle si předali puk a střela Darka Hejcmana proklouzla Šafránkovi mezi betony do sítě – 0:2. Na domácí padl trochu útlum, naopak Trhači mohli v přesilovce ve 38. minutě zvýšit, ale Trefného nahození od modré po teči prosvištělo těsně kolem branky AZetu.

Do třetí třetiny vstupoval AZ se snahou o snížení a tím i zdramatizování zápasu.Jenže Trhači těmto plánům udělali rázně přítrž. Na začátku 45. minuty se totiž v přesilovce trefil od modré přesně k tyči obránce Jakub Trefný a bylo to 0:3. A to ještě v 50. minutě Šafránek lapačkou zneškodnil Chloubovu dělovku. Havířovští ještě zahrozili v poslední desetiminutovce Hlinkou a pak v situacích 2 na 1 Kalusem a Gřešem, ale branka už nepadla žádná a tak vezou Trhači ze Slezska tři důležité záchranářské body. AZ vyšel v utkání střelecky naprázdno, mrzet jej mohou zejména nevyužité šance v prvních dvou třetinách.

Martin Janeček (AZ Havířov): Měli jsme před dnešním zápasem opět problém s poskládáním sestavy, na to se však rozhodně nechci vymlouvat. Vstup do zápasu se nám podařil, nicméně jsme nebyli schopni vstřelit branku a naopak soupeř nás vyškolil z produktivity. Také ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli, ale ani v této části to ke gólu nevedlo. V poslední třetině byl na některých hráčích vidět problém s nalezením motivace, nad tím se budeme muset my i hráči zamyslet.

Kamil Koláček (SK Kadaň): Výhra byla dneska velmi důležitá, stále ještě bojujeme s Mostem o záchranu. Když jsme vyhráli, tak se nám samozřejmě dýchá o něco lépe. Vítězství se nerodilo vůbec lehce, hlavně v prvních dvou třetinách byli domácí aktivní a měli nebezpečné šance. Z toho plynulo velké množství střel, ale nás podržel brankář Strmeň. Čekali jsme na naše šance a z toho mála jsme využili všechno, co jsme mohli a to rozhodlo zápas.