Na závěr sezóny prohrál starší dorost na Slavii

Jozef Valenčík | 18.02.2017

Pražská štace havířovskému staršímu dorostu nevyšla. Po prohře s Letňany následovala porážka se Slavii a tak havířovský tým zakončil pouť extraligovou sezónou na páté příčce v nadstavbové skupině B. Právě pátá příčka je první nepostupovou v této skupině a tak pro havířovský starší dorostence letošní sezóna končí. Rozhodně však nemůžeme tuto sezónu hodnotit z pohledu staršího dorostu negativně, naopak tým dosáhl mnohem lepšího umístění, než se čekalo.

ELSD - 16.kolo so 18.2.12:00
HC Slavia Praha - AZ Havířov
5:0
(1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Brož (Duda, Grim), 37. Hradil (Brož), 38. Vobořil (Marek, Duda), 39. Furch (Melovič, Martínek), 45. Vobořil (Brož, Marek). Rozhodčí: Vojtěchovský – Kettner, Špringl. Vyloučení: 9:7, navíc Šěvěček (HAV) 10 min. OT a Potočný (HAV) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 26. Střely na branku: 34:20 (13:8, 11:7, 10:5). Průběh utkání: 0:0, 5:0.

HC Slavia Praha: Vecka – Duda, Vobořil, Melovič, Zderadička, Holý, Macek, Erben – Grim, Marek, Brož – Martínek, Hradil, Stark – Šilhan, Janča, Furch
AZ Havířov: Štipčák – Thiel, Grygar, Máca, Szturc, Šěvěček, Pavelek, Kuchař – Bambula, Urban, Hysek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Juhász, Piš, Raček, Pawliczek

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, jen Martínkovi se podařilo už v první minutě nastřelit břevno. Následně se však oba celky spíše hledaly a nějakou dobu trvalo, než si vytvořily nebezpečnou příležitost. Slávisté se vedoucí trefy nakonec dočkali v 16. minutě. Po vyhraném buly se kotouč dostal na modrou čáru k Dudovi, jehož povedený pokus tečoval mimo dosah brankáře Jaroslav Brož.

Havířov mohl po chvilce srovnat, přečíslení dvou proti jednomu ale zakončil Pawliczek jen do brankářovy lapačky. V podobné situaci se ocitl ve druhém dějství i Šěvěček, z levé strany ale pálil jen do Veckovy masky, od které se puk odrazil do ochranné sítě.

Sešívaní následně byli lepším týmem a díky povedenému závěru prostřední periody si vytvořili rozhodující náskok. V intervalu tří minut totiž nasázeli tři branky. Jako první se prosadil Damien Hradil, který doklepl puk do sítě po nahození z rohu kluziště. Na svého spoluhráče navázal o chvilku později David Vobořil. Ten si v přesilovce sjel mezi kruhy a skvěle tečoval pokus Marka z pravého kruhu.

Povedenou pasáž hry zakončil Tomáš Furch, ke kterému prošla přihrávka od Meloviče. Nikým nehlídaný útočník sešívaných pak rychlým zakončením našel mezírku mezi betony havířovského gólmana.

Třetí perioda byla z velké části jen formalitou, Havířov měl jen malé šance ještě vybojovat nějaké body. Sešívaní navíc nenechali nic náhodě a stále hráli aktivně. Soupeře tedy téměř k ničemu nepouštěli a nakonec přidali ještě jeden gól. Brož z rohu kluziště našel před branku najetého Davida Vobořila, jehož střela prošla Štipčákovi mezi betony.

Závěr duelu zpestřily ještě menší šarvátky, které ovšem už nic nezměnili na tom, že červenobílí si připsali jednoznačné vítězství.

Autor reportáže: David Mencl (hc-slavia.cz)